L'Occitane Verdon
Selamlar arkadaşlar, her kullandığımda gülümseten iyi ki almışım dedirten bir ürünün incelemesini yapmazsam olmaz diye düşündüm ve karşınızda;

P.aspx?l=TR-TR&s=600&e=jpg&name=verdon-a...20AR150V13

Verdon, L'occitane sitesinde yazan tanımı ile;

"Haute-Provence‘taki Verdon vadisinin tam kalbine gerçek bir dalış. Taze, yoğun ve canlılık veren nane karışımı, narenciye ve akuatik notalar tüm günü açık havada, doğada geçirmiş hissini verir."

Katılıyor muyum, evet katılıyorum. İlk sürdüğünüz andan itibaren çok tatlı bir nane ile açılışı yapıyor. Bana ilk anımsattığı tat;

8a286105.jpg

Ancak sonrasında kendini ferah, limoni bir kokuya bırakıyor. Tek kelime ile özetlemek gerekirse koku "Ferah". Kokusunun kalıcılığı için bir şey diyemiyorum ancak kokuyu duyan karşı cinsten gelen yorumlar fazlasıyla olumlu. Yaz için parfümü alınıp pekala değerlendirilebilir, su bazlı ve ferah bir koku olması ile.

Bir aftershave olarak kokusuyla tatmin etmesi kadar cildin hissiyatında yarattığı etki de performansı için önemli bir etken. İçeriğinde çok az miktarda alkol var, hatta ben olmadığını düşünme gafletine düşmüşüm. Sanıyorum bunun sebebi aslında Refreshing Face Splash olarak geçmesi. Cilde sürüldüğünde alkol içeriği çok az olduğundan yakmadığı gibi, kullandığım tıraş sonrası ürünler içerisinde en iyi tıraş sonrası hissiyatı veren ürün bu. Yumuşacık ve nemli bir his bırakıyor.

Fiyat konusunda L'occitane hep eleştirilen bir üretici. Kış indiriminde %40 indirim ile 150ml boyunu 39 liraya aldım. Fiyat performans olarak beni fazlası ile memnun etti. Şu an indirim sonrası fiyatı 65 lira. Kokuyu beğeniyorsanız bence yine verilebilir performansı için bence. Eğer 65 lira çok gelirse ki -standart ürünlerden pahalı olduğunu kabul ediyorum- 28 liraya 50 ml alınıp denemenizi tavsiye ederim. Ayrıca dönemsel indirimleri takip etmenizi tavsiye ederim. Sample konusunda da biraz muhabbet ederseniz fazlası ile cömertler, en azından Alsancak şubesi, yanınızda eşinizle giderseniz eminim o da mutlu ayrılır. Smile

Son söz olarak, kesinlikle denemenizi tavsiye ediyorum, ben çok memnunum.

Not: Yorumlarım tamamen subjektiftir.

Edi: Alkol meselesi.
yoeum icin tesekkurler.
cok merak ettigim acaba alsam mi dedigim bir urundu ama bir arkadasim koklamis .kokusu var ile yok arasi degmez diyip sogutmustu beni.rebul ice kolonyasina ama daha hafif diyerek benzetmisti kokusunu

İnceleme için teşekkürler @Aleksey, güzel anlatmışsın. Havalar ısınınca alacağım Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Teşekkürler @Aleksey
Fiyatı uygunmuş
İnceleme için teşekkürler. Nane ve limon sevdiğim, kimse tarafından da yadırganmayacak, tazeliği temizliği çağrıştıran kokulardır.

AVM'lere pek gitmiyorum ama denk gelirse uğrayıp deneyeceğim.
Tavsiyeniz üzerine aldım iki kez kullandım. Kokusu çok kalıcı olmasa da cidden ferah. Alkolsüz demişsiniz ama sanki alkollü gibi Aleksey komşum. Elde biraz yapışkanlı his bırakıyor ama o da geçiyor.

Sonuç olarak ben de % 40 indirimle 30 TL Ye aldım , memnunum. Inceleme için teşekkürler üstadım.
Teşekkürler güzel inceleme olmuş,elinize sağlık..
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
İnceleme için teşekkürler. Genelde Loccitane cade serisi indirime girmediği zamanlarda bile bu seri indirimde oluyor. Yine bir indirim olursa sabun, losyon falan komple toparlamayı düşünüyorum Smile
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Bu serinin malesef tıraş sabunu veya kremi bulunmuyor. Sadece hazır köpüğü var. Bu nedenle geleneksel tıraş severlerin kullanabileceği tek ürün Aleksey komşumun da tanıttığı bu ürün.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Ne demek arkadaslar hep oku hep oku nereye kadar. Alkol yok diye biliyorum hic yanma yapmadi. Cihan komsumla da boyle bir diyalog gecmisti sanirim o da alkol yok demisti. Sorarim dilerseniz yolum dusunce ancak Turkiye'deki calisanlarin cok bilgili oldugunu dusunmuyorum erkek urunleri konusunda. Cade firca icin en ust kalite dogal samur kilimdan cok iyi bir ureticiye yaptiriliyor demislerdi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  L'occitane Mer & Mistral After Shave Balm koolandgang 9 9,880 15/01/2016, Saat: 17:25
Son Yorum: neoromancer
  L'Occitane Shea Butter btoprak 19 20,181 15/02/2015, Saat: 20:53
Son Yorum: theunnamed

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: