bir İngiliz centilmeni "Nacet"
(23/09/2020, Saat: 15:49)Naci Erdem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yalnız değilsiniz komşum ..
Bir 100'lük kartele almıştım,  9 paketini bir komşumuzdan hiç denemediğim Proraso sabun ile takas ettik. Tıraşın yarısında değiştirmek zorunda kalıyordum,  o derece yani ..

Neden beğenmediğinizi sorabilir miyim? Tahriş mi etti ? Kesmedi mi ?
(23/09/2020, Saat: 18:17)gibicibicis_34 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Neden beğenmediğinizi sorabilir miyim? Tahriş mi etti ? Kesmedi mi ?

Her zamanki tıraş hazırlığıma rağmen bu jilet yüzümün yarısını rahatsız bir biçimde alıyor, diğer yarısında ve 2. perdede çok çekiştiriyordu, aslında 2. perdede sakal fazla kalmaz ama bu arkadaş neden can acıtır bilemedim, bu çekiştirmelerde inanın canım yanıyordu. Hem sabun hem de kremde denememe rağmen aynı sorunu gördüm.

İlk tıraşta jileti aletten çıkarıp kesici yüzlerine baktım, acaba fabrikadan hatalı mı diye ama gözle görülen bir arızalı durum yok, çapak, minimal kırık veya çatlak gibi bu soruna yol açabilecek hiç bir yapısal hata yok.

Tabi bu arada her ne hikmetse tahriş ve noktasal kanama da bu kadar can acıtmasına rağmen fazla yoktu.
2-3 tıraş sonra daha iyi olan jiletleri biliyoruz ama Nacet'te ben hiç tıraş tamamlayamadım.

Aynı rahatsızlık ve acıtmayı BİC'in jiletinde de yaşadım ama nedense tıraşı yarıda kesmem gerekmiyordu, yalnızca hafiften ısırıyordu, hiç olmazsa BİC ile tıraşımı tamamlayabiliyorum rahatsızlık verse de .. Onu da kullan at yapıyorum artık bitsin diye ..
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]
(23/09/2020, Saat: 12:21)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 333 tıraş nedir yahu! İpekten atlas kumaşa sürtsen 10 turdan sonra tarak gibi olur. Abartmış mı? "333"  evet epeyce ama kedi tüyü gibi sakalı var adamın bizim Bağrı Yanık Anadolu çocuğundaki sakaldan yok tabi. Yakında jilet almak yerine kendime bir gemi satın alacağım dikenli tel gibi sakal var bende. Nacet bana iki konforlu tıraş versin yetiyor.

Yani jilet fabrikasına kadar gider o gemi almanın sonu @"Efrasyab" hocam. Çelik A.Ş., yerine Geltir A.Ş. ortak girişim etkinliği.

Haklısın hocam sakal tüy de olsa yok bu adamda sıkıntı var kesinlikle. Foruma ilk üye olduğum dönemde kutusu rengi ve yorumlarından dolayı beğendiğim ve temin edemediğim jiletti 2018 yılında amazon üzeri değişik ve dolaylı bir yoldan geldi bana o dönemler keyifle kullandım ki hala o paketlerden de var bir kartela da toptan trden aldım, ama elim gitmiyo bir türlü. Sad
(06/07/2020, Saat: 01:36)Fatih23 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 38C ile kullandım. Permasharp ile aynı geldi bana. Keskinlik süper fakat bende tahriş yaptı konforlu gelmedi bana.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

100luk aldim, farkli makinalarda kullandim, bir turlu olmadi, konfor yok, nerede nasil davranacagi belli olmuyor bu jiletin. Normal gecen bir tiras sonrasinda inanilmaz tahris olusabiliyor nedensiz bir sekilde.. BIC ile ayni sayilmis, ama BIC cok
daha iyi bir jilet Nacet'e gore.

Nacet; bickin ergen delikanli.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Aynı nacet jiletle bugün 4. günlük tirasimi oldum. İlk 2 tirasta fena degildi 3 de idare eder ama 4 ye tahrişe meyilli bir yapısı vardı.Sunu öğrendim nacetle ideali 2 en fazla 3 tıraş.Yesil Astra gibi 4-5 tıraş çıkaramıyor. Çok abartılacak bir jilet değil.
Kartallar yüksekten uçar
Forumda beğenen de olmuş, beğenmeyen de.
Benim tecrübeme göre, iyi bir jilet. Keskinliği kıvamında, konforu bana gayet yeterli geldi. Ve oldukça dayanıklı bir jilet. İlk defa kullandığım bir jilet markası ise gittiği yere kadar kullanırım, bir nevi kalite testi gibi. Personna lab blue'ya benzettim o yüzden. Keskinlik kaybı az. Agresif alet kullanmıyorum ama bana orta agresif ve mild aletlerle daha iyi iş çıkarır gibi geldi.
Hayret bir şey! İnsan her tıraşında yeni bir şey öğrenir mi? Evet öğrenirmiş. Zamanında mühle r41 almıştım. Denemek için bir paket de Nacet eklemiştim sepete. Eee tabii denedim de. Yakmış, yıkmış kül etmişti beni; hoplamalar zıplamalar... O günden sonra elimi bile sürmedim. Tırsmışım bi kere!
Üstadların tıraş konusunda verdikleri tavsiyeleri es geçmediğim için bir hafta önce elimdeki açılmış denenmiş ve memnun kalmadığım jiletleri tekrardan farklı sabun, fırça ve aletlerle denemeye koyuldum. Gillette Platinum, Silver Blue ve Treet Platinum hariç. Bunları hangi aletle denersem deneyeyim sonu mutluluk oluyor Smile
Denemelerin ilkini de Nacet'e verdim.

Sakalım yanaklarda orta sertlikte. Çene ve bıyık daha yoğun ve daha sert. Boyun bölgesi ise Yatık Sakal Özerk Cumhuriyeti!

1. Deneme: Yaqi Slant, Arko sabun, jaguar 338
Sonuç: ilk denediğim gibi hoplama zıplama olmadı. Çok ciddi bir tahriş yaşatmadı ama memnun da etmedi. Yani istediğim konforu alamadım ki benim için öncelik konfordur. Sonucu tahrişli bir tıraş oldu.

Vazgeçmeye niyetim yok tabii. Jileti bir kere kullanıp attım.

2. Deneme: German 37 Slant, tabac, Yaqi sentetik fırça
Sonuç: Yaqi Slant ile olduğum tıraştan daha etkili bir tıraş ortaya çıktı. Tabii bir miktar tahrişi yine yaşadım. Şap sürdüğümde yüzümde 1. Denemeden daha az bi yanma oldu. Burada bir noktaya dikkat çekmek istiyorum. 2. Denemedeki jileti atmadım. 3. Deneme tıraşı için sakladım.

3. Deneme: EJ de89, tabac, jaguar 1949
Sonuç: Aman Tanrım dedim! Nasıl olur yahu. Nasıl olur da Nacet bu kadar güzel bir tıraş sağlayabilir. Uzun uzadıya 3 perde tıraş oldum. Düzeltmelerle beraber neredeyse 4 perdelik bir tıraş oldum. Hani tıraş olurken tıraşın son perdelerine doğru anlarsınız ya tahriş olup olmayacağını işte bu nedenle biraz uzatabildim. Tıraş bitti. Yüz yıkandı ve şap sürüldü. Hiçbir gıdıklama dahi olmadı yüzümde. Yani az önce Nacet ile muhteşem bir akşam tıraşı yaşadım.
Bu durumun Nacet'in ikinci tıraşından sonra jilet ağzının açılmasından mı yoksa ej de89 ile olan uyumundan mı kaynaklandığını çözmek için iki gün sonra Gillette Slim Twist ve yeni Nacet ile bir deneme daha yapacağım. Şimdilik söyleyebileceğim şey gayet konforlu bir tıraş yaşattı. Resmen ters köşe oldum diyebilirim.
(10/10/2020, Saat: 23:45)MERCAN.04 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayret bir şey! İnsan her tıraşında yeni bir şey öğrenir mi? Evet öğrenirmiş. Zamanında mühle r41 almıştım. Denemek için bir paket de Nacet eklemiştim sepete. Eee tabii denedim de. Yakmış, yıkmış kül etmişti beni; hoplamalar zıplamalar... O günden sonra elimi bile sürmedim. Tırsmışım bi kere!
Üstadların tıraş konusunda verdikleri tavsiyeleri es geçmediğim için bir hafta önce elimdeki açılmış denenmiş ve memnun kalmadığım jiletleri tekrardan farklı sabun, fırça ve aletlerle denemeye koyuldum. Gillette Platinum, Silver Blue ve Treet Platinum hariç. Bunları hangi aletle denersem deneyeyim sonu mutluluk oluyor Smile
Denemelerin ilkini de Nacet'e verdim.

Sakalım yanaklarda orta sertlikte. Çene ve bıyık daha yoğun ve daha sert. Boyun bölgesi ise Yatık Sakal Özerk Cumhuriyeti!

1. Deneme: Yaqi Slant, Arko sabun, jaguar 338
Sonuç: ilk denediğim gibi hoplama zıplama olmadı. Çok ciddi bir tahriş yaşatmadı ama memnun da etmedi. Yani istediğim konforu alamadım ki benim için öncelik konfordur. Sonucu tahrişli bir tıraş oldu.

Vazgeçmeye niyetim yok tabii. Jileti bir kere kullanıp attım.

2. Deneme: German 37 Slant, tabac, Yaqi sentetik fırça
Sonuç: Yaqi Slant ile olduğum tıraştan daha etkili bir tıraş ortaya çıktı. Tabii bir miktar tahrişi yine yaşadım. Şap sürdüğümde yüzümde 1. Denemeden daha az bi yanma oldu. Burada bir noktaya dikkat çekmek istiyorum. 2. Denemedeki jileti atmadım. 3. Deneme tıraşı için sakladım.

3. Deneme: EJ de89, tabac, jaguar 1949
Sonuç: Aman Tanrım dedim! Nasıl olur yahu. Nasıl olur da Nacet bu kadar güzel bir tıraş sağlayabilir. Uzun uzadıya 3 perde tıraş oldum. Düzeltmelerle beraber neredeyse 4 perdelik bir tıraş oldum. Hani tıraş olurken tıraşın son perdelerine doğru anlarsınız ya tahriş olup olmayacağını işte bu nedenle biraz uzatabildim. Tıraş bitti. Yüz yıkandı ve şap sürüldü. Hiçbir gıdıklama dahi olmadı yüzümde. Yani az önce Nacet ile muhteşem bir akşam tıraşı yaşadım.
Bu durumun Nacet'in ikinci tıraşından sonra jilet ağzının açılmasından mı yoksa ej de89 ile olan uyumundan mı kaynaklandığını çözmek için iki gün sonra Gillette Slim Twist ve yeni Nacet ile bir deneme daha yapacağım. Şimdilik söyleyebileceğim şey gayet konforlu bir tıraş yaşattı. Resmen ters köşe oldum diyebilirim.
4. Deneme: Slim Twist yerine emin olmak için tekrar Ej de89 kullandım. Sabun olarak ise tabac Stick ile arkoyu karıştırıp kaba basıp kullandım. Sakal ise iki günlük.

Değerli üstadların da dediği gibi bazen farklı sabun bile size kötü gelen bir jileti sevdirebilir. Tabii ellerin de alışkanlığını es geçmemek gerekir. Ben bu sabah tıraşında da emin oldum ki Nacet iyi bir yüz hazırlığıyla beni gayet tatmin edebildi. Şap testinde yüzümde gıdıklama bile olmadı. Orta keskin ve keskin jiletlerin mild aletlerle uyumunu tekrar tekrar tecrübe etmek gerekliymiş. Yine de bu mild alet keskin jilet, agresif alet mild jilet uyumu sağlanır demek olmuyor sanırım.

Sonuç olarak beğendiğim ve bana iyi gelen jiletler arasına Nacet'i de gönül rahatlığıyla alabilirim.

1. Treet Platinum
2. Gillette Silver Blue
3. Gillette Platinum
4. Derby Usta
5. Hoş Geldin Nacet

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@"MERCAN.04" keyifle okudum. Uzun süredir dolapta duran Treet jiletin sizde güvenli ellerde olduğundan şüphem kalmadı üstadım. Bu vesileyle tekrardan hayırlı olsun.
(17/10/2020, Saat: 19:39)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"MERCAN.04" keyifle okudum. Uzun süredir dolapta duran Treet jiletin sizde güvenli ellerde olduğundan şüphem kalmadı üstadım. Bu vesileyle tekrardan hayırlı olsun.
Asıl teşekkürü ben ederim komşu

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gilette Nacet vs Gilette platinium Erdinç 16 9,424 20/04/2020, Saat: 13:52
Son Yorum: mvorun

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: