Merhaba :)
Merhaba saygıdeğer üyeler Smile
Adım Saltuk,Kocaeli'deyim.
Traş olmaya ilk başladığım yıllarda kullan-at permatikleri,ardından üniversitenin ilk yıllarında Mach 3 ü kullandım.Sakallarım orta gürlükte,ince fakat Cildim hassas,tahriş olmaya meyilli.Haliyle güzel bir traş deneyimi yaşayamıyordum.Bir süre sonra gür sakallı ev arkadaşımın jiletli usturayla olduğu tıraşların dikkatimi çekmesiyle klasik traşa başladım diyebilirim.Usturayı kullanmayı gözüm yemediği için gidip bir tane meşhur YUMA makinelerden aldım.Arko sabun ve ucuz bir fırça ile bir süre devam ettim ancak işin inceliğini bilmediğim için çok verimli olamadı diyebilirim.
İş hayatına başladıktan sonra kaliteli bir elektrikli traş makinası aldım ve yakın zamana kadar günlük traşımı onunla oldum.Çok başarılı bir cihazdır kendisi.Bir buçuk dakikada sinekkaydı traş olabiliyordum ama anlayacağınız üzere zevksiz,bol tahrişli,zaman zaman jilet yanıklı traşlarından sıkıldım.
Birkaç ay önce Lord'un blogunu farketmemle işler değişti.O günden bu yana klasik traş benim için bir tutku haline geldi.Birkaç haftadır sürekli forumdayım,öyle söyleyeyim.Saygılar Smile
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
Hoşgeldiniz.
Islak tıraş gibisi yoktur. Elektirik makineler işkence resmen. Umarım en kısa sürede size en ıygun jilet tutucuya ulaşırsınız. Keyifli forumlar.
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!
Hoşgeldiniz Smile Benim de benzer bir maceram oldu, ilk bir yıl tıraşımı babamın eski DE makinesiyle olduğumu hatırlıyorum. Sonra kullan at'lar,bir süre elektirikli tıraş cihazı, sonra M3'ler. Tıraş yanığı ve kıl dönmesi sorunu çok fazlalaşınca yok mudur bu işin çaresi diyerek geleneksel ıslak tıraşa başladım. Nitekim şu an pek mutluyum. Şahsen günlük tıraş olma rutininde usturaya hakkınca vakit ayırabileceğimi düşünmediğimden ustura tıraşına uzak duruyorum, tabi bir de bileme gibi hususlardan hiç anlamadığımdan. Siz de yakında gönlünüzce istediğiniz, hem göze hoş gelen hem efektif bir DE'ye geçersiniz.

Selamlar.
Acta est fabula, plaudite.
Hoş geldiniz,güzel forumlar. Aynen benim de sizin ve diğer arkadaşlar gibi bir serüvenim var ıslak tıraşa geçişte. Panasonic elektrikli makine kullandım 2 yıl,mac3 çok tahriş ediyor diye ama elektrikli makine de bir zaman sonra yüzü cansızlaştırıyor gibi ve çok sakal bırakıyor çok uğraşmak gerekiyor. Yani ıslak tıraşla 5 dakika tıraş olsanız keyif duyarsınız ama elektrikli makine ile 5 dakika işkence oluyor. Sesi,titreşimi vs..
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(19/04/2015, Saat: 01:09)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yani ıslak tıraşla 5 dakika tıraş olsanız keyif duyarsınız ama elektrikli makine ile 5 dakika işkence oluyor. Sesi,titreşimi vs..

sanırsınız alet arzın merkezine seyahat ediyor Big Grin
Acta est fabula, plaudite.
Hosgeldiniz, keyifli tiraslar. Forumun derinliklerinde kayboldukca islak tiras icin ne kadar gec kaldigimizi anliyoruz biz yeni gelenler Smile
Hoşgeldiniz. Keyifli tıraşlar. Elektrikli makine ne kadar yırtınsa da benim sakalı kesemiyor. İyi sizinkini kesebilmiş Smile
Foruma hoş geldiniz saltuk.

Sent from my iPad using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
Hoş geldiniz
Hoş geldiniz, keyifli ve bol köpüklü tıraşlar =)
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 936 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,761 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 753 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 4,184 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 800 01/05/2023, Saat: 15:49