Hobileriniz neler?
(02/02/2015, Saat: 11:27)daggett Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize sağlık gayet güzel olmuş bende kara taşıtları yapıyorum ama 1/35 lik bi türlü 1/72 geçecek cesareti bulamadım.
Sağolun, ben kara araçlarında 1/24 tercih ediyorum, çok büyük bombardıman uçaklarında daha büyük ölçek için yer lazım. 1/24 jaguar e-type var yanında, inanın bir kanadı kadar dahi gelmiyor
Bir anlamda mesleğim olsa da Satranç benim için hâlâ bir hobidir, bunun dışında doğada fotoğraf çekimini amatörce sürdürüyorum. Özellikle gece çekimlerinde ustalaşmaya çalışıyorum ..
Aşağıda naçizane bir örneğim vardır ..
71lj7c.jpg
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]
(02/02/2015, Saat: 12:40)Naci Erdem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir anlamda mesleğim olsa da Satranç benim için hâlâ bir hobidir, bunun dışında doğada fotoğraf çekimini amatörce sürdürüyorum. Özellikle gece çekimlerinde ustalaşmaya çalışıyorum ..
Aşağıda naçizane bir örneğim vardır ..

Üstadım mükemmel
(02/02/2015, Saat: 12:31)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sağolun, ben kara araçlarında 1/24 tercih ediyorum, çok büyük bombardıman uçaklarında daha büyük ölçek için yer lazım. 1/24 jaguar e-type var yanında, inanın bir kanadı kadar dahi gelmiyor

Big Grin Denemekte fayda var o zaman.
(03/02/2015, Saat: 13:11)daggett Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Big Grin Denemekte fayda var o zaman.

Yinede 1:72 yerine 1:48 deneyelim dedim.

pr_01_109571_max.jpg?rev=1401261972
Ben de koleksiyon Sürmene bıçağı ve Yatağan kama, şimşir ve pala seçiyorum. Deri ile de uğraşıyorum daha çok kılıf ve sedef, ahşap oyma, işleme gibi özel bir kabzası yoksa bunlara kaplama yapıyorum.
Acta est fabula, plaudite.
(12/02/2015, Saat: 21:20)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de koleksiyon Sürmene bıçağı ve Yatağan kama, şimşir ve pala seçiyorum. Deri ile de uğraşıyorum daha çok kılıf ve sedef, ahşap oyma, işleme gibi özel bir kabzası yoksa bunlara kaplama yapıyorum.

Baya bir marifetlisiniz masallah Smile Harika ugrasilar hepsi de..
(12/02/2015, Saat: 21:25)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Baya bir marifetlisiniz masallah Smile Harika ugrasilar hepsi de..

Estağfirullah, yanlış anlaşılmasın, metal ile uğraşmak çok ayrı bir ustalık, sabır ve bilgi. Ben sadece iyi çelikten koleksiyonluk olanları seçiyorum. Sürmenede bıçak çok yaygın ama Yatağan'da bir kaç usta var hala geleneksel olarak çalışmalarını devam ettiren, onlar da babadan oğula aktarıyorlar bilgilerini. Zaten geleneksel zanaat giderek yerini makineleşmeye bırakıyor. At üzerinde kılıç, ok ve yay ile kıtalar fetheden bir milletten geldiğimiz nokta Osmanlı yayını tarih kitaplarından tariflerle ve Topkapı Sarayı'ndan örneklerle çıkartmaya çalıştığımız. İngiliz Longbow yayları, İtalyan Balestra kundaklı yayları, İskandinav Quillon kılıçları, Alman Zweihander, İspanyol Rapier'leri çok iyi korunmuş ve replikaları zanaatkarlar tarafından aslına uygun olarak geleneksel yöntemlerle hala yaygın olarak üretilebilmekte. Bu biraz üzücü bir durum.
Acta est fabula, plaudite.
Pek muhterem forumdaşlarım. Aslına bakılırsa forumumuza hobi forumu da denilebilir. Ancak sadece tıraş ve tıraş ekipmanları hayatımızda yer etmeyebilir.

Genel anlamıyla hobi, bir kimsenin olağan uğraşı dışında rahatlamak için yaptığı iş anlamına gelmektedir. Sayısız hobi olmak ile birlikte zaman ve maddi imkanlar gerektiren hobilerin yanında ekonomik ve nispeten daha kısa zaman alan hobilerde mevcuttur. Genel başlıklar altında,

► Akvaristlik‎
► Akvaryum balıkları‎
► Amatör balıkçılık‎
► Amatör sporlar‎
► Amatör telsizcilik‎
► Arma bilimi‎
► Avcılık‎
► Dalgıçlık‎
► Egzersiz‎
► Fanatizm‎
► Fotoğrafçılık‎
► Gözlem hobileri‎
► Hokkabazlık‎
► Koleksiyonculuk‎
► Maketçilik‎
► Model uçaklar‎
► Okuma‎
► Sahne ve gösteri sanatları‎
► Spor‎
► Taraftar grupları‎
► Uçurtmalar‎

Tabi ki sayısız hobi bulunmak ile birlikte örnek birkaç başlık olarak vermek istedim. Kendi hobimle başlamak isterim Daha doğrusu 3-4 senedir pek zaman ayıramadığım ancak ilk fırsatta tekrar kanlandırıp canlandıracağım hobim.

UÇUŞ SİMÜLASYONLARI

Evet Flight Simülatör 2004 en son deneyimim olmuştu. Peki simülasyonda yapılan nedir? Donanım olarak neler gerekir.

Simülasyon adı üzerinde bir oyun değildir. Taklit edilen gerçek bir olayı modellemektir. Gerçek anlamda bir uçuş için yapılması gereken ne var ise oturup yapıyorsunuz. Motorların çalıştırılması, uçuş için gerekli kontrollerin sağlanması, rotanın belirlenmesi (havacılık alfabesine dayalı olarak her hava limanının bir kodu ve her bölgenin ayrı bir kodu bulunmakta sayfalar sayfalar yetmez) hareket için kuleden izin almak, pist başına gelmek, kalkış için izin kalkıştan sonra başka bir frekanstan merkeze bağlanmak ve dahası.

Sivil havacılık ta aynı gerçek havacılık gibi vatsim denilen program üzerinden her rolün bir karakteri mevcut. Siz uçarken sizi yöneten kontrolörler var. Hatta o kadar ki özel günlerde (18 mart, 29 ekim gibi) bütün kontrolörler yerinde olur piste çıkmak için 20 uçağın kalkışını beklersiniz. Akşam 19:00 da başlayan uçuşunuz rotaya ve menzile göre 00:00 da bitebilir. Yabancı ülke sınırlarına geçtiğinizde yabancı kuleler ile onların frekansından konuşursunuz. İngilizce bu anlamda bir nevi şart Smile

Benim vatsim kodum KRD 171, bağlı olduğum hava yolu şirketi Karadeniz Virtual Airlines, kaptanlara selam olsun Smile

2h5utg3.jpg
Bu da benim hobim

9awi2s.jpg

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: