Hobileriniz neler?
(11/05/2015, Saat: 17:06)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu da benim hobim

9awi2s.jpg

Komşum çok iyiymiş ya gerçekten. Ankara da olsaydım kayıt yapmaya gelirdim Big Grin
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(11/05/2015, Saat: 17:06)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu da benim hobim

9awi2s.jpg

Üstad seninki hobiden çıkmak üzere Smile
Arif komşum, teşekkür ederim Smile

ts9funk komşum, keşke olsaydı da misafirim olsaydın keşke...
(11/05/2015, Saat: 17:00)Arif Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim vatsim kodum KRD 171, bağlı olduğum hava yolu şirketi Karadeniz Virtual Airlines, kaptanlara selam olsun Smile

Arif bey, ben de VATSIM'de uçuyorum. Ancak bi 4 aydır farklı sebeplerle uçma fırsatı bulamadım. Ben TurkishVirtual pilotuyum. Aylık Assignment uçuşları haricinde genelde THY6472 uçuş numarasıyla uçuyorum. PMDG 738 de benim külüstür Smile Siz 747 ile mi uçuyorsunuz?
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(11/05/2015, Saat: 20:04)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arif bey, ben de VATSIM'de uçuyorum. Ancak bi 4 aydır farklı sebeplerle uçma fırsatı bulamadım. Ben TurkishVirtual pilotuyum. Aylık Assignment uçuşları haricinde genelde THY6472 uçuş numarasıyla uçuyorum. PMDG 738 de benim külüstür Smile Siz 747 ile mi uçuyorsunuz?

Smile ne güzel tesadüf. 747 Heavy komşum hiç denemedim onunla uçuşu. Boeing serisiyle uçuyordum komşum. En Son 2011 civarı yılında uçuş yaptım. Aslında çok özlüyorum fakat vakit problemi var işte. Benim zamanımda KRD de bulunan küçük arkadaşlar şimdi pilotluk eğitimi alıyorlar. Nasıl eski tadı varmı hala
Birden herkes pilot zannettim Big Grin TK7007 sefer numaralı Ankara-Esenboğa yolcuları 139 numaralı kapıya gelmeniz önemle rica olunur.
Acta est fabula, plaudite.
(11/05/2015, Saat: 20:11)Arif Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Smile ne güzel tesadüf. 747 Heavy komşum hiç denemedim onunla uçuşu. Boeing serisiyle uçuyordum komşum. En Son 2011 civarı yılında uçuş yaptım. Aslında çok özlüyorum fakat vakit problemi var işte. Benim zamanımda KRD de bulunan küçük arkadaşlar şimdi pilotluk eğitimi alıyorlar. Nasıl eski tadı varmı hala

Evet güzel tesadüf oldu gerçekten Smile

Ben de sizingibi çok uzun zaman uçamamıştım. LTBA'nın yaklaşma usulleri değişince, simulasyonu güncelleme alışması derken ben de bırakmıştım. Sonra benim şirkete mail atıp, tekrar aktif pilot oldum. Uzun zaman sonra hızlı başladım, neredeyse hergün uçuyordum ama sonra ev taşıma vs. derken tekrar askıda kaldı.

Ortam şu bir aydır biraz karıştı. VATSIM TRVACC'ın yönetimini gece yarısı operasyonuyla devirdi, eski devirilen ekibi tekrar getirdi. Hatırlarsan artık VATSIM Türk hava sahası epey boşalmıştı. ServInfo'ya bakarsan artık epey bi vATCO online olmaya başladı, havasahamız tekrar canlandı gibi. Ama IVAO divizyonu epey aktif. Erim Funda'yı bilirsin, THY'nin resmi sanal havayolu şirketi oldu ama IVAO'da. Bizim VATSIM şirketine ise THY avukatları habire "yassah gardaşım" mailleri atıp duruyor.

Ortam güzel aslında, birkaç gündür uçayım diyorum, en azından tekrar aktif olayım diyorum ama bir türlü uğraşamadım. Siz de tekrar dönün isterseniz, ortam güzel. Eskiden biraz despotluk vardı, şimdi hiç yok.

Bizden de çok pilot çıktı. Dediğin gibi, birçok genç arkadaş şimdi lisanslarını aldılar kokpitten resim paylşıyor. Uzun süre uçmasanızda bir kere bu camiaya bulaşınca insan istesede çıkamıyor, hep özlüyorsun. Ben de en son dayanamayıp geri döndüm işte. Tavsiye ederim, FSX ile sistemi kurup tekrar dönebilirsiniz. Taxi2Gate firması LTBA senaryosu yaptı, çok güzel. Artık FSX ile uyum problemleri hiç kalmadı, hatta PMDG artık FS4'e üretim yapmıyor.
(11/05/2015, Saat: 20:27)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ortam şu bir aydır biraz karıştı. VATSIM TRVACC'ın yönetimini gece yarısı operasyonuyla devirdi, eski devirilen ekibi tekrar getirdi. Hatırlarsan artık VATSIM Türk hava sahası epey boşalmıştı. ServInfo'ya bakarsan artık epey bi vATCO online olmaya başladı, havasahamız tekrar canlandı gibi. Ama IVAO divizyonu epey aktif. Erim Funda'yı bilirsin, THY'nin resmi sanal havayolu şirketi oldu ama IVAO'da. Bizim VATSIM şirketine ise THY avukatları habire "yassah gardaşım" mailleri atıp duruyor.

Kimyasal taşıyan ağır vasıta devrilmiş Taksim'de bir ölü iki yaralı varmış, ortalık karışıkmış millet pilot olmuş uçuyormuş. Resmi yetkililer barikat çekmiş, yasak kardeşim diye geçirmiyormuş. Sonra birşeyler olmuş trafik yine canlanmış.

Abi ne diyorsunuz Big Grin
Acta est fabula, plaudite.
(11/05/2015, Saat: 20:42)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kimyasal taşıyan ağır vasıta devrilmiş Taksim'de bir ölü iki yaralı varmış, ortalık karışıkmış millet pilot olmuş uçuyormuş. Resmi yetkililer barikat çekmiş, yasak kardeşim diye geçirmiyormuş. Sonra birşeyler olmuş trafik yine canlanmış.

Abi ne diyorsunuz Big Grin

Komşum bu hobi ne ıslak tıraşa benzer ne de pipoya, bu tamamen farklı bir olay. Arif komşumla biz anlarız birbirimizi Smile

Bizim şirketin eski bir videosu. Görüntüler ve sesler tamamen bizim sümulasyon ortamından;
https://www.youtube.com/watch?v=ZBVicfPwkps
(11/05/2015, Saat: 20:27)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet güzel tesadüf oldu gerçekten Smile

Ben de sizingibi çok uzun zaman uçamamıştım. LTBA'nın yaklaşma usulleri değişince, simulasyonu güncelleme alışması derken ben de bırakmıştım. Sonra benim şirkete mail atıp, tekrar aktif pilot oldum. Uzun zaman sonra hızlı başladım, neredeyse hergün uçuyordum ama sonra ev taşıma vs. derken tekrar askıda kaldı.

Ortam şu bir aydır biraz karıştı. VATSIM TRVACC'ın yönetimini gece yarısı operasyonuyla devirdi, eski devirilen ekibi tekrar getirdi. Hatırlarsan artık VATSIM Türk hava sahası epey boşalmıştı. ServInfo'ya bakarsan artık epey bi vATCO online olmaya başladı, havasahamız tekrar canlandı gibi. Ama IVAO divizyonu epey aktif. Erim Funda'yı bilirsin, THY'nin resmi sanal havayolu şirketi oldu ama IVAO'da. Bizim VATSIM şirketine ise THY avukatları habire "yassah gardaşım" mailleri atıp duruyor.

Ortam güzel aslında, birkaç gündür uçayım diyorum, en azından tekrar aktif olayım diyorum ama bir türlü uğraşamadım. Siz de tekrar dönün isterseniz, ortam güzel. Eskiden biraz despotluk vardı, şimdi hiç yok.

Bizden de çok pilot çıktı. Dediğin gibi, birçok genç arkadaş şimdi lisanslarını aldılar kokpitten resim paylşıyor. Uzun süre uçmasanızda bir kere bu camiaya bulaşınca insan istesede çıkamıyor, hep özlüyorsun. Ben de en son dayanamayıp geri döndüm işte. Tavsiye ederim, FSX ile sistemi kurup tekrar dönebilirsiniz. Taxi2Gate firması LTBA senaryosu yaptı, çok güzel. Artık FSX ile uyum problemleri hiç kalmadı, hatta PMDG artık FS4'e üretim yapmıyor.

Komşum bizim bir ekibimiz vardı. Liseden 3 samimi arkadaş üniversite yıllarında uçuyorduk. Hatta onlar bu işin müptelasıydı ellerinde kağıtlar gece gündüz uğraşıyorlardı. Uçuşa başladığım 3. haftası Ankara - Trabzon etkinliği vardı. Online ilk uçuşum hatasız geçmişti hiç unutmuyorum Smile Aslında çok özlüyorum rotayla uğraşmak bile inanılmaz keyifli. Bir keresinde offline almanya ya uçuyorum, 3 saat sürecek kaldırdım oto pilota bıraktım. Bir döndüm sol motor durmuş ve ne yaptıysam çalışmıyor. Nasıl bir atraksiyon hemen yakında acil iniş yapacak havalimanı arıyorum. İndireyim derken uçağı yere çakmıştım. Smile

Şimdi 3 arkadaş farklı şehirlere dağıldık, etkinliklere katılamaz olduk. Haliyle biraz hamladık. Şimdi şirket kurulum aşamasındayım. Çok vaktim yok ama yine takip etmeye çalışıyorum. Teknik tabirlerden de uzak kaldık. Ama tekrar canlandıracağım ilerleyen süreçte. Belki birlikte uçarız komşum Smile

Benim zamanımda FSX çok popüler değildi. FS4 daha popüler ve PMDG desteği vardı. Boingciler olarak joystikle uçak mı kullanılır (airbus)felsefesiyle çok güzel anılarımız oldu. Tekrar başlarsan haberim olsun komşum bakarsın bende devam ederim Smile

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: