Hobileriniz neler?
(11/05/2015, Saat: 21:19)Arif Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bizim bir ekibimiz vardı. Liseden 3 samimi arkadaş üniversite yıllarında uçuyorduk. Hatta onlar bu işin müptelasıydı ellerinde kağıtlar gece gündüz uğraşıyorlardı. Uçuşa başladığım 3. haftası Ankara - Trabzon etkinliği vardı. Online ilk uçuşum hatasız geçmişti hiç unutmuyorum Smile Aslında çok özlüyorum rotayla uğraşmak bile inanılmaz keyifli. Bir keresinde offline almanya ya uçuyorum, 3 saat sürecek kaldırdım oto pilota bıraktım. Bir döndüm sol motor durmuş ve ne yaptıysam çalışmıyor. Nasıl bir atraksiyon hemen yakında acil iniş yapacak havalimanı arıyorum. İndireyim derken uçağı yere çakmıştım. Smile

Şimdi 3 arkadaş farklı şehirlere dağıldık, etkinliklere katılamaz olduk. Haliyle biraz hamladık. Şimdi şirket kurulum aşamasındayım. Çok vaktim yok ama yine takip etmeye çalışıyorum. Teknik tabirlerden de uzak kaldık. Ama tekrar canlandıracağım ilerleyen süreçte. Belki birlikte uçarız komşum Smile

Benim zamanımda FSX çok popüler değildi. FS4 daha popüler ve PMDG desteği vardı. Boingciler olarak joystikle uçak mı kullanılır (airbus)felsefesiyle çok güzel anılarımız oldu. Tekrar başlarsan haberim olsun komşum bakarsın bende devam ederim Smile

Durun bu sol motorun neden durduğunu tahmin edeyim. Kapıdayken APU'yu beslemek için sağ yakıt pompasını açtınız, fanı çalıştırdınız vs. daha sonra sol motor prosedürününde atlamalar yaptınız Smile Ben de bu hatayı çok yapıyorum, push-back'te toparlamaya çalışıyorum, sonrası tatlı bir telaş.

Hamlayınca kötü oluyor gerçekten, birçok şeyi tekrar okuyup öğrenmek, sonra pratik yapmak gerekiyor. Ben tekrar başladım ama vATCO varken uçmuyorum, iletişim usllerinde çok hamladım. Bir de trafik sakinken uçuıyorum, go aroud, hold tekrar yaklaş herşeyi karıştırırım heralde.

Benim aski zamanda da FSX'ler hiç popüler değildi, ama şimdi FS9'un birkaç direnişçisi hariç yüzüne bakan kalmadı. Bir de tablet teknolojisiyle birlikte FMC'yi tabletten dokunmatik kullanabiliyoruz, yazılımı biraz tuzlu olsa da. Airbus'cılara hala joystick'ci diyoruz, o kaldığı yerden devam Smile

Yine tesadüf oldu, ben de şirket kurma aşamasındayım, o nedenle vakit bulamıyorum Smile
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(11/05/2015, Saat: 21:35)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Durun bu sol motorun neden durduğunu tahmin edeyim. Kapıdayken APU'yu beslemek için sağ yakıt pompasını açtınız, fanı çalıştırdınız vs. daha sonra sol motor prosedürününde atlamalar yaptınız Smile Ben de bu hatayı çok yapıyorum, push-back'te toparlamaya çalışıyorum, sonrası tatlı bir telaş.

Hamlayınca kötü oluyor gerçekten, birçok şeyi tekrar okuyup öğrenmek, sonra pratik yapmak gerekiyor. Ben tekrar başladım ama vATCO varken uçmuyorum, iletişim usllerinde çok hamladım. Bir de trafik sakinken uçuıyorum, go aroud, hold tekrar yaklaş herşeyi karıştırırım heralde.

Benim aski zamanda da FSX'ler hiç popüler değildi, ama şimdi FS9'un birkaç direnişçisi hariç yüzüne bakan kalmadı. Bir de tablet teknolojisiyle birlikte FMC'yi tabletten dokunmatik kullanabiliyoruz, yazılımı biraz tuzlu olsa da. Airbus'cılara hala joystick'ci diyoruz, o kaldığı yerden devam Smile

Yine tesadüf oldu, ben de şirket kurma aşamasındayım, o nedenle vakit bulamıyorum Smile

Big Grin Şirketleri kurup sonra uçalım komşum Smile
yenı yenı balıkcılıga merak sardım.olta balıkcılıgı ıle ılgılı ne kadar kaynak bulduysam ızlemeye,okumaya calısıyorum.su anda elımde herhangı bır makına veye kamıs yok lakın kendıme bır seyler buldum kendımce.makına olarak bu:
http://www.amazon.com/Komodo-KDR-364P-Ca...B00ZR64LGQ
kamıs olarak ıse bu:
http://www.amazon.com/Okuma-CIT7114XH-Ci...rix+7114xh
yanıııı at cek (baıtcastıng) takılmayı ve balıkların basına bela olmayı planlıyorum yakın gelecekde Smile
Model gemi yapımıyla ilgili çok güzel hazırlanmış videolu anlatımlar:

https://www.youtube.com/channel/UCNiTJbq...xZw/videos
Avcılık genellikle domuz avı,tarih,borsa.
(18/01/2016, Saat: 15:02)tugruldogan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yenı yenı balıkcılıga merak sardım.olta balıkcılıgı ıle ılgılı ne kadar kaynak bulduysam ızlemeye,okumaya calısıyorum.su anda elımde herhangı bır makına veye kamıs yok lakın kendıme bır seyler buldum kendımce.makına olarak bu:
http://www.amazon.com/Komodo-KDR-364P-Ca...B00ZR64LGQ
kamıs olarak ıse bu:
http://www.amazon.com/Okuma-CIT7114XH-Ci...rix+7114xh
yanıııı at cek (baıtcastıng) takılmayı ve balıkların basına bela olmayı planlıyorum yakın gelecekde Smile

@ tugruldogan Makina spin makinası değil.  Smile  
Başka işlere uyabilir ama misina bir yuvadan çıkış yapacağı ve bir diskin dönmesi ile salınacağı için zorlanır. At çek için açık kafa spin makinalarına bakın. Konik kafa (çoğunlukla surf makinalarına yapıyorlar ama nadiren spinlerde de oluyor) bulabilirseniz deyme gitsin. Çok ufak ağırlıkları uzağa atma imkanınız olur.
At çekte bazen 5gr lık bir kütleyi fırlattığınızı düşünün. O 5 gr ağılığı misina veya dynema yuvadan çıkmakta zorlanırken + misina ağırlığı eklenirken zor.
Spin - At çek videolarını izleyin lütfen.
Saat - Balık avı (Sadece kış aylarında Surf - Bek)
Antikasever(Klasiksever), Saatsever, sanatsever(resim ve heykel özel ilgim), ikiteker(motosiklet) olarak kısaca 4 hobi ve ilgi alanım var...

Sent from my iPhone using Tapatalk
(19/01/2016, Saat: 14:59)AKadir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ tugruldogan Makina spin makinası değil.  Smile  
Başka işlere uyabilir ama misina bir yuvadan çıkış yapacağı ve bir diskin dönmesi ile salınacağı için zorlanır. At çek için açık kafa spin makinalarına bakın. Konik kafa (çoğunlukla surf makinalarına yapıyorlar ama nadiren spinlerde de oluyor) bulabilirseniz deyme gitsin. Çok ufak ağırlıkları uzağa atma imkanınız olur.
At çekte bazen 5gr lık bir kütleyi fırlattığınızı düşünün. O 5 gr ağılığı misina veya dynema yuvadan çıkmakta zorlanırken + misina ağırlığı eklenirken zor.
Spin - At çek videolarını izleyin lütfen.

evet hocam makına spın makınası degıl.bır suredır sureklı olarak vıdeo ve yabancı forumlardan bılgı alıyorum.baıtcastıng makınada ve rodda karar kılmamın sebebı de zaten bu arastırmalarım.amac 5 gramlık lure ıle degıl cok daha agır lure ıle baıtcast yapmak.bu arada yalnızca bu makına ve rodda kalacagımı da sanmıyorum acıkcası.spın makına ve rodlar ıle de ayrıca ılgılenıyorum.sonucda ne olacak bakalım Smile hayırlısıyla kaı captaın excelıa,elımdekı fazlalık bıcaklar falan satılsınlar da...
Ben de nacizane satrançla ilgileniyorum.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: