Sampuan tavsiyesi
(28/09/2019, Saat: 20:27)Mustafa40 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @kadir.tbk komsum. Biraz once impadan Avalonu inceliyordum. Tevafuk olmus deneyecegim.

Hayirli olsun degerli komsum .
(28/09/2019, Saat: 21:35)Mustafa40 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Sh@dow Komşum. Erkeklerdeki genetik saç dökülmesinin nedeni kanda dolaşan Dihidro yani sıvı testosteron hormonudur. Genetiginde sac dökulmesi olan erkeklerin kıl reseptörleri testosterona duyarli olduğundan sac dökülmesi meydana gelir. Mesela bir erkegin  saçi ne kadar  dökülurse dökülsün, ensedeki kılları daima durur. İşte bundan dolayı saç ekimi yapılırken tohum enseden alınır
Avelon vb bazı şampuanlarin muhteviyatindaki Saw Palmetto bitkisi exstratı, saç derisindeki testosteron hormonunu deaktif hale getirerek saç dökülmesini durdurur ya da yavaşlatır. Biotinin de saçları kuvvetlendirici etkisi vardır. Buna binaen Avelon sampuan cok mantıklı

Ayrıntılı bilgilendirme için çok teşekkürler komşum. Ürünü incelemeye aldım dediğiniz gibiyse en azından denemeye değer diye düşünüyorum.
(28/09/2019, Saat: 21:20)Sh@dow Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peki komşum dökülen bölgelerde bir etkisi varmıdır genelde hep ektirmek gerek derler ama yinede bilgisi olan varsa tecrübe etmiş şampuan serum hepsi olabilir paylaşıma açığım tabiki.

Komsum hicbi sampuanin sac cikarttigini gormedim . Saclarimin dokulmemesi icin en iyi sampuanlar haplar fisfislar yaglar herseyi denedim . Evet bu komplike bakim birnebze olsa durdurdu ve olan sac tellerini birazdaha kalinlastirdigi oldu . Fakat sac cikartmadi veya tamamen dokulmeyi durdurmadi .
Dokulme konusu disinda bugune kadar kullandigim en iyi sampuanda bu marka . En buyuk ozelligi gercekten butun icerik dogal . Ph cilt ile uyumlu kokusu icindeki ucucu yaglardan geliyo . Diger sampuanlarda oldugu gibi durulamadan sonra kayganlik kalmiyo . Diger etkilerini bilmiyorum zaten artik dogru duzgun sacimda kalmadi Smile
@kadir.tbk komşumun verdiği bilgileri zamanında ilk okuduğumda bende araştırma yapmıştım. Sonuç olarak o zaman 'sawpoo' diye şampuan almıştım. Hatta memnun kalınca arkadaşlarıma da tavsiye etmiştim.
Sitesinden birkaç konu ile alakalı bilgi eklemek isterim. Bakılacak yeni ürünlerde içerik referans teşkil edebilir.
Mesleki olarak konu üzerinde uzman arkadaşlar varsa içerik değerlendirmesini bende merak ediyorum.

*Saw palmetto ile saç köküne zarar veren DHT yi baskılayarak ırsi dökülmeyi engeller
*Biotin (B7 vitamini – Vitamin H ) ile saçı kökten besleyerek kalitesini artırır bu sayede kırılma, sönme, çatallanma ve uzamama gibi sorunları çözer
*Biotin ve diğer besleyiciler sayesinde saçın uzama hızını artırır.
*Çinko (Zink) sayesinde çinko eksikliğinden kaynaklanan metabolik saç dökülmesini engeller
*Provitamin B5 (pantotenik asit) saçın beslenmesini artırarak kalite artışı sağlar,saçın parlaklığını ve nemini ar
.
(29/09/2019, Saat: 01:16)kadir.tbk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum hicbi sampuanin sac cikarttigini gormedim . Saclarimin dokulmemesi icin en iyi sampuanlar haplar fisfislar yaglar herseyi denedim . Evet bu komplike bakim birnebze olsa durdurdu ve olan sac tellerini birazdaha kalinlastirdigi oldu . Fakat sac cikartmadi veya tamamen dokulmeyi durdurmadi .
Dokulme konusu disinda bugune kadar kullandigim en iyi sampuanda bu marka . En buyuk ozelligi gercekten butun icerik dogal . Ph cilt ile uyumlu kokusu icindeki ucucu yaglardan geliyo . Diger sampuanlarda oldugu gibi durulamadan sonra kayganlik kalmiyo . Diger etkilerini bilmiyorum zaten artik dogru duzgun sacimda kalmadi Smile

Teşekkür ederim komşum, saç çıkarmamasına şaşırmadım ektirmek dışında bir çözüm gözükmesede en azından var olanları koruyabilmekye güzel.
Bebek şampuanını ve alpecin şampuanı dönüşümlü kullanıyorum. 1 aydır dökülme azaldı (ya da bana öyle geliyor) neticede hiç bir şampuan dökülmeyi önlemez. Bu işin sonu kellik hep kellik Smile
yaşam bir zevktir
Son bitirdigim urunler.
Le Petit Marseillais dus jellerinin vanilyalı veya sutlu modelleri cok guzeldi, ama erkeklere yonelik yaptıgı bu sedirli vs. serisini begenmedim. Sutlu serisinin nemlendirmesi kıvamı baskaydı. Bu erkek serisi piyasa malı gibi ince kıvamlı bir urun gibi olmus.

Tresan sarımsaklı sampuanı begendim. Bana zamanında İmpadan alıp memnun kaldıgım Avalon sampuanının hissiyatını yasattı. Tresan ın fiyatı aklımda degil ama cok ucuk fiyatı yoksa gayet kullanılabilir memnun kaldıgım bir urun oldu.
Sıradaki kullanıcagım sampuan Naturway sarımsaklı sampuan. Cok once sabununu kullanıp cok memnun kalmıstım, sampuanından umitliyim ki dun aksam kullandıgımda saclarımı yumusacık yaptı. Bitince yine yorum yazarım.
Saygılar

48881092861_7c1091120f.jpg
Tişikkirlir Sipirmin.
Kullandigim sampuanlar icerisinde en begendigim sampuan yves rocher sac dokulmesine karsi sampuandi. Beyaz aci baklali idi. Performansi guzeldi ama koku olarak hanimin radarina takildi ve veto yemisti.
460275853014722e3aa6f92b27043785.jpg
Araya baska sampuanlar ve sabunlar girdi ama pek memnun etmedi.
En son reklamlarda yeni sampuanlarini gordum ve merak uyandirdi. İnternetten arastirinca baktimki eski formulasyona agav bitkisi ilave etmisler. Firmanin bilgilendirmesi su sekilde;
Uzmanlarımızın uzun çalışmalar sonucu keşfettiği Meksika’da yetişen Agav bitkisi, saç derisi altındaki kan dolaşımını hızlandırmaya yardımcı olurken daha iyi beslenmiş saç köklerinin oluşmasını sağlar.* Bitkisel Beyaz Acı Bakla tohumlarındaki zengin protein dolu özlerle zenginleştirilen saç oluşumunu destekleyen ve dökülmeyi engelleyen şampuan; saç oluşumunu desteklerken saç diplerinin nefes almasını sağlar, saç dökülmelerini hızlandıran sebum salgısının dengelenmesine yardımcı olur. %98 bitkisel içeriğe sahip bu özel şampuan,saçlarınıza nazik ve yumuşak bir temizlik sağlar.
c2f8081c59daa01b7eb5cb613077e5bf.jpg

Benim sahsi gorusum ise;
Bu yeni formulasyon cok basarili. Ayrica koku olarakta cok guzel
Sampuan arayisimi bu sampuanla tamamiyla sonlandirmis oldum.
(11/10/2019, Saat: 19:52)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıradaki kullanıcagım sampuan Naturway sarımsaklı sampuan. Cok once sabununu kullanıp cok memnun kalmıstım, sampuanından umitliyim ki dun aksam kullandıgımda saclarımı yumusacık yaptı. Bitince yine yorum yazarım.
Saygılar

+1 naturway ikinci kutuyu kullanıyorum, gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Tresan da kullanmıştım. Naturway daha hafif gibi geldi.
Nedir, ne değildir?
@turkoglum13 komşum sağolsun öyle güzel yazmıştı ki bana da sadece gidip ürünü almak kaldı Big Grin
Yanına bir de serum aldım.

20191019-184323.jpg
"A Samurai always wears two swords."

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Parfüm Tavsiyesi burakoner0681 72 64,834 23/04/2023, Saat: 21:55
Son Yorum: ferencpuskas
  Gözenek sıkılaştırıcı tavsiyesi Sheeplessness 12 7,723 31/08/2019, Saat: 23:52
Son Yorum: Sheeplessness
  Banyo İçin Doğal Sabun Tavsiyesi Arkomani 57 36,975 29/07/2019, Saat: 11:58
Son Yorum: dikdik_s
  HC Care Şampuan nasıldır ya da ne öneririsiniz ? Janberd 10 7,467 10/12/2018, Saat: 13:10
Son Yorum: cokomoko

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: