Bütün Tıraş Olmayı Zevke Dönüştürenlere; Merhaba
Merhabalar, ben Mustafa 15 yıldan bu yana her gün tıraş olmak zorundayım. Okul zamanı Gilette Mach 3 kullanıyordum 1 bıçak 1 ay gidiyordu. (Son 10 gün kütür kütür ses geliyordu artık)  Mezuniyet sonrasında Napoli’den aldığım Braunun jelli elektrikli tıraş aleti ile tıraş olmaya başladım. 8 ay önce elektrikli tıraş makinasını bırakarak yine jel ve Mach 3 kullanmaya başladım.

Benim sizinle tanışma serüvenim 4 hafta önce başladı. Gilette Mach 3 kartuş mu? Fusion serisi mi? diye ararken yaprak jiletli tıraş makinalarını gördüm. Babamın pazar günleri tıraş kabında suyunu ısıtması sabununu, fırçasını, kantaşını çıkartması jiletini hazırlaması ve sonra fırçayla yüzünü köpürtmesi (Allah uzun ve hayırlı ömür versin hala aynı şekilde tıraş olur) gözümün önüne geldi. Fiyatlarına inanamadım. Bir milyoncuda 3 ila 5 liraya satılan bir makinanın 100 civarında alıcı buluyor olması ve bunu kullananların olması, jiletlerinde iridyum, titanyum kaplamalarının olması beni hem şaşırttı hem de araştırma yapmaya itti.

Tıraş keyfim bloğunu yazan arkadaşa buradan teşekkür ederim beni sizlerle ve kaliteli tıraşla tanıştırdı. Baya ısındım bu işe ama malzeme temini nasıl olacaktı onu araştırırken reklam olmasın ama zaten tek tedarikçi herhalde kendileri extrashaving (impa ticaret) siparişi verdim.

İlk set olarak genel tavsiye üzerine Wilkinson Classic tıraş bıçağı, EJ aloeveralı sabun, Omega 81052 fırça, Polsilver jilet, kapaklı çelik tas, Ali bıyıklı aldım. 10. Tıraşımı oldum şimdilik gayet güzel gidiyorum. Yanmalarım aza inmeye başladı. İlk tıraşımı makinanın içinden çıkan jiletle oldum canım çok acıdı. Ali bıyıklı suratımı kavurdu geçti. Forumu iyi okumuşum polsilver tavsiye edilmişti ikincisinde onu kullandım aynı etkiyi bırakmadı. Son olarak Perma sharp jilet kullandım, genel olarak iyiydi veya benim elim alışmaya başladı.

İlk başta elim alışsın diye kıyamadığım EJ sabunumun yerine Arko sabun aldım. Hem fırçamı break-in e hazırlayacak hem de köpük alıştırması yapacaktım. Kokusu çok kötü geldi. Isıttım içine bir pet şişe kapağıyla zeytinyağı ve gül esansını boca ettim ve dondurma çubuğuyla (Martin Hocam sana da teşekkür ederim) karıştırıp tabiri caiz ise modifiye ettim. Köpüğü ve kokusu iyi oldu

Cuma akşamı malzemelerimi hazırlayıp (su katıp kaynatılarak) Bay Rum yapmaya çalıştım acemice olup olmadığına ileride bakacağım. Bimde acı badem sütü denilmiş, atladım bisikletime bimden bime vuruyorum kendimi. Sonuç;  müdürleri dahil olmak üzere çalışanların tamamı “buraya gelmiyor öyle malzemeler” dediler. Bende 100gr acı badem aldım sütünü sağdım oldubitti.

Her gün tıraş olmaya devam hatta hafta sonları bile tıraş oluyorum artık. Ama sadece 2 perde oluyorum, çıkış yönüne ve yan olacak şekilde. Sadece yarım saat erken kalkmak yeterli oluyor. Her sabah sıcak köpük ile olmak zevk veriyor zorunluluk olmaktan çıkıyor. Gözlerinizi yorum kusuruma bakmayın. Herkese keyifli tıraşlar.
Hoşgeldiniz sakın pes etmeyin doğru yoldasınız. Hergün tıraş olan erkekler illaki bu keyfe karşı koyamaz. İmpa ticaret vazgeçilmezdir bizler için. Keyfli tıraşlar dilerim.
Hoşgeldiniz.
Bebak acıbadem kremi veya sütünü gratis Watson migros Carrefour benzeri yerlerde bulabilirsiniz.çeşitli balsamlari losyonlari porsuk fırçayı kesfettikten sonra daha da keyif almaya baslayacaksiniz

Hoşgeldiniz hocam . Keyifli tıraşlar dilerim.
Smile 
(05/07/2015, Saat: 18:49)Monarch Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz sakın pes etmeyin doğru yoldasınız. Hergün tıraş olan erkekler illaki bu keyfe karşı koyamaz. İmpa ticaret vazgeçilmezdir bizler için. Keyfli tıraşlar dilerim.
Hoş buldum. Teşekkür ederim. bu 10 gün içinde ne sivilce nede kıldönmesi olmadım yola son sürat devam.

(05/07/2015, Saat: 18:56)ozgun41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz.
Bebak acıbadem kremi veya sütünü gratis Watson migros Carrefour benzeri yerlerde bulabilirsiniz.çeşitli balsamlari losyonlari porsuk fırçayı kesfettikten sonra daha da keyif almaya baslayacaksiniz
Hoş buldum. Teşekkür ederim. Bartın da görev nedeni ile bulunmaktayım. Migros bile satmıyor acıbadem sütünü. Big Grin

(05/07/2015, Saat: 19:17)adamentium Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz hocam . Keyifli tıraşlar dilerim.
sizede teşekkür ederim. Hoş buldum.
Foruma hoşgeldiniz. Geleneksel tıraşın önemli olduğunu düşündüğüm en güzel yanlarından birisi de insanı kendi eliyle bir şeyler üretmeye itmesi (sabun, kolonya, fırça askısıymış, fırçaymış vs...).
Haydi hayırlı tıraşlar...
(05/07/2015, Saat: 23:21)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Foruma hoşgeldiniz. Geleneksel tıraşın önemli olduğunu düşündüğüm en güzel yanlarından birisi de insanı kendi eliyle bir şeyler üretmeye itmesi (sabun, kolonya, fırça askısıymış, fırçaymış vs...).

*+1
Hoş buldum, teşekkür ederim. Hem kendinizin bir şeyler yapmasını, hem de imkansızlıklar içinde bir şeyler yapmabilmesi insana büyük mutluluk ve zevk veriyor.
Aramıza hoş geldiniz.
Hoş geldiniz,

Acıbadem aldım sütünü kendim yaptım kısmı çok dikkatimi çekti, espri mi gerçek mi bilmiyorum fakat gerçekse aman dikkat acı badem dikkatli kullanılması gereken bir malzeme, aşırı toksik ve zehirli olabiliyor. Satılan ürünlerdeki konsantrasyonları az tutuluyor.

Gün geçtikçe hem fırçanız açılır hem tekniğiniz oturur daha keyifli tıraşlar olmaya başlarsınız.

Keyifli ve Bol Köpüklü Tıraşlar =)
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 851 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,582 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 686 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,839 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 747 01/05/2023, Saat: 15:49