Omega Crema da Barba
Omeganin tıraş sabunu. Yumuşak sabunlardan, cella kıvamında bir başka italyan. Proraso ile kokularını ayirama sanirim. Okaliptus ve mentollu, yazlik sabunlardan. Ilk firsatta tıraş deneyimini de aktaririm. Simdilik bu kadar.
Uygun fiyatı ve uçan daireye benzeyen Smile kutusuyla dikkatimi çeken İtalyan tıraş sabunu. İzlenimlerinizi merakla bekliyorum.
3017 - Proraso Yeşil Sabun  (20.01.2016 - 13.07.2016)
Merhaba,
bende yorumlarınızı bekliyorum. Nasıl kullandıgınızı ve detaylarıda karsılastırma yaparak (mesela cella veya arkoyla) yazarsanız sevinirim. Almayı ve denemeyi dusundugum bir urun.
Simdiden tesekkurlerSmile
bence içindeki proraso. bir kere kutusunun şekli proraso ile aynı, tek fark renginin siyah olması. kremin içinde duruşu birebir. zaten siz de söylemişsiniz proraso kokusunda diye. o zaman şu kanıya varabiliriz : bunu da proraso yapıyor Smile
Bende proraso nun sabunu yok, kremi var kokuları baya yakın. Peşpeşe koklayinca farklı oldukları anlaşılıyor, ben hangisi hangisidir kokudan henüz ayirama. Ama belki sabun prorasonun sabunudur dediğiniz gibi.
Merhaba,
farklı oldugunu okumustum yabancı bir sitede yorum olarak.
Kıvamı, kopurmesi ve koku keskinliği farklı deniyordu. ozellikle sayfanın en sonunda awa54 nickli kişi.
linki:
http://badgerandblade.com/vb/showthread....rsus-Cella
merhaba,

bu sabun bir kac hafta once elime ulasti uzun suredir proraso kullandıgım icin biraz kullanmadan yorum yazmak istemedim.

Proraso nun hassas ciltler icin olan beyazına yakın bir dokusu var. kokusu sanki vicks gibi. lopugu ve koruyuculugu yeterli. ancak proraso değil. almak isteyen arkadaslar icin proraso beyaz daha yerinde bir karar olaktır. bittigşnde almayı dusunmuyorum.
Proraso'ya benzetildiği için yaz günlerinde bu sabunu denemek istedim. Bendeki sabun Şubat ayında üretilmiş ve büyük ihtimalle üreticisi değişmiş çünkü bendeki sabunun Proraso ile alakası yok. Proraso'ya göre daha yağlı bir görüntüsü var(yapısı Vicks'e benziyor). İçeriğinde ise okaliptüs lifi yağı var ama mentol içermiyor. Zannedersem bu yüzden Proraso serinliğini yaşatamıyor. İnceleme yapacak kadar fazla kullanamadım ama vasatı aşamayacak gibi.
3017 - Proraso Yeşil Sabun  (20.01.2016 - 13.07.2016)
Bu sabunla 5 kere tıraş oldum. Bir şeyler karalamak istedim hakkında. Fiyatına göre güzel bi sabun farklı , tarif edemediğim bi kokusu var ama fena değil kokusu.
Köpüğe kıvam kazandırmak kolay , köpük dolgunluğu da orta üzeri diyebilirim. Kayganlık konusunda biraz zayıf. Koruyuculuğu iyi gibi ama bu konuda yanılabilirim çünkü bu ürünü kullandığım tıraşları düşündüm hep milde yakın aletler ve cildime uyan kaliteli jiletlerle denemişim. Her tıraşımdan ve tıraş sonrasında memnun kaldım. Ama dediğim gibi sebebi alet ve jilet kalitesi de olabilir.
Ciltte kurutma yapmıyor ama şöyle bir handikapı var köpüksüz yerlerden aletle tekrar geçmeye çalışınca şap sürülmüş gibi bir direnç oluşturuyor. Zaten bu hareket yanlış ama köpüğü aldıktan sonra da o bölgeden aynı perde içinde geçmeyi seven arkadaşlar için sorun olacaktır.
İlla denenmesi gereken bir ürün değil bana göre ama elinizde olursa üzmez arada kullandırıyor kendini. Genel performans olarak prorasodan bir tık altta cella ayarında diyebilirim.
Bugün ilk kez kullandığım Omega traş  sabununu köpük açısından yetersiz bulsamda kayganlığı, nemlendirmesi ve traş  sonrası hissiyatını iyi buldum. Fakat kokusunu pek sevemedim. Sanırım biraz yazlık bir sabun olmasından kaynaklanıyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Valobra Crema Di Sapone Almond Lord Sparhawk 32 36,232 02/10/2020, Saat: 18:30
Son Yorum: marv
  Figaro Crema di Barba deVille 13 15,536 23/06/2015, Saat: 00:41
Son Yorum: mancho
  Fiori&Frutta Crema da Barba (fiori & frutta) deVille 2 4,685 26/08/2013, Saat: 15:28
Son Yorum: deVille

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: