Valobra Crema Di Sapone Almond
14sprtd.jpg

Arkadaşlar bu sabun, ki sert krem demek daha doğru olur, valobranın çubuk sabununa göre daha az bilinen bir versiyon. Çubuk sabun sert tip ve çok yoğun iç yağı içeriğinden dolayı kızarmış yağ misali hayvansal yağ kokusuna sahipken, bu yazdığım versiyon proraso sabundan daha da yumuşak kıvamda mis gibi badem kokulu bir ürün. Ayrıca sadesi ve mentollüsü de bulunuyor.

Koku olarak cellaya oldukça benzemekte. Ama ufak farklılıklar var. Cella daha kuvvetli bir kokuya sahip ve talımsı badem ezmesi gibi bir kokusu var. Valobra badem ise orta kuvvette ve doğal acı badem kokusuna sahip. Yani bademi elinizde kırıp ufaladığınızda çıkacak en doğal koku. Kokusu gerçekten güzel ve çok doğal, ama cella gibi ısırıp yeme güdüsü vermiyor. Cellayı ısırmamak çok zor.

Şimdiye kadar gördüğüm en kötü paketlemeye sahip. Tamam üst seviye lüks bir ürün beklemiyoruz ama köy tereyağı misali ambalaja gelişi güzel sarılıp iki seloteyple bantlanılmasaymış keşke. Açması da kullanması da zor. Neyse ki çok yumuşak olduğundan istediğiniz kapa koyup, şekil verebilirsiniz.

12 dolar civarında ve 150 gram. Karton kutusunun içinden beklemediğniz oranda ufak bir kütle çıkıyor. Yumuşaklığından dolayı bir cella gibi dayanacağını zannetmem.

Bu sabunu, ya da sert kremi elinizle badem kadar bir parça alıp bir kasede köpürtmek en mantıklısı. Valobra yumuşak sabun, tıpkı çubuk versiyonu gibi ince bir köpük oluşturuyor ve biraz köpük üzeirnde çalışmanız gerekiyor. Yani arko gibi parmak kalınlığında köpük beklemeyin, gerek de yok zaten. Biraz zor olmasına rağmen sabunu direk yüzünüzde köpürtürseniz son derece kıvamlı, yağlı gibi kaygan harika bir köpük yapıyor. Köpük demeye dilim varmıyor, krem.

Ve işte asıl kozu; benim şimdiye kadar kullandığım tüm ürünler arasında en yüksek koruyuculuğa sahip ürün bu. Öyleki bu akşamki slim'e taktığım yeni permasharp jileti çoğu zaman yüzümde hissedemedim. Hatta en son dokunuşlarda biraz daha iyi hissetmek için ayarı 5'ten 8'e çekip güzelce kazıdım. Bazı başka ürünlerle olsa yüzüm turşuya dönerdi. Arada adeta bir tampon tabaka oluşturuyor. Kata köpürtmeyle de aynı etkiyi veriyor mu deneyeceğim. Nemlendiriciliği cellaya oldukça yakın. Çubuk valobra kadar değil ama. Fakat bunda o itici yağlı koku ve hissiyatın olmaması çok güzel.

Henüz daha ilk kullanmamdan dolayı fazla güzel gelmiş olabilir. İlerleyen günlerde başka şekillerde ve başka aletlerle de kullanıp aynı avantajları koruyup korumadığına bakıp sizlere döneceğim.

Cella bundan bir tırnak daha iyi sadece. Bademli sabun olayına cella yerine bununla başlasaydım, cellayı çok arar mıydım, zannetmiyorum.

12 dolarlık fiyatı 10 dolar civarı olsaydı daha mutlu olacak olsam da, yine de doğallığı ve performansıyla 12 doları da hak ettiğini düşünüyorum.

Şu sıralar forumda çok popüler olan taylor ve tabac ürünlerinden kopup farklı olarak bu güzel ürünü denemenizi öneriyorum. İtalyanlar sabun/krem işini gerçekten biliyor. Hele içinde badem varsa.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
son iki aydir kullaniyorum gayet de guzel kopuruyor, sanirim porsuk firca ile de uygun bir ikili, fiyati konusunda bir sey demiyorum, hediye geldi, Genova`ya giden bir arkadastan istemistim.. Is geregi son uc yilda 6 ay orda kaldim, gidecek arkadas olursa satildigi dukkani carsi icinde tarif edebilirim, ama fiyat 12 dolar, cok.. ben normal valobrayi sabun olarak paketli guzellik reseda sabunu 3.25 mi 3.75 mi Euro almistim.. ayni grama ... bu olsun hadi 5 olsun ...

gene de guzel sabun - krem ..

iki yüz ...
Lord üstadım tobs için şöyle demiştiniz

''Hatta şöyle diyeyim piyasada penhaligons dahil taylor avocado kadar iyi performans verip, cildi koruyan pek başka traş kremi yok. Bana göre taylor avocado olmazsa olmaz, mutlaka alınması gereken tıraş ürünlerinden. Dikkat tercihe, zevke bağlıdır demiyorum. Bu kadar kesin çok az ürün için konuşurum.

Şu anda sadece frank shaving 24 finest, taylor avocado, edwin jagger de89, Qed frankincense&myrrh, wilkinson çubuk, cella için bu kadar kesin konuşurum. Piyasadaki krem, sabun, aftershave, jilet ve makinelerin de oldukça hallice bir kısmını kullanmış bulunuyorum. Yeni başlayanlar ve elinde bulunmayanlar bu yazdıklarımı ille ki edinmeli bence.''

koruyuculuk olarak valobra tobs dan daha mı iyi açıklarmısınız Huh
İhtilaf komşum iyiki bu soruyu sormuşsun, aradaki anlatım farkını izah edeyim.

Avocadonun koruyuculuğu tıraş sonrası için. Yani onu kullanırken yüzünüzün ne kadar az tahriş olduğu, yüzünüze ne kadar iyi gelip iyileştirip, tıraş sonrası rahat ettirmesi üzerine. Yani baştan sona tıraş sonrasında cildinizi rahat hissettiren bir koruyuculuk, besleyicilik, sanki hiç tıraş olmamışsınız gibi.

Valobrada anlatmak istediğim koruyuculuk ise tıraş sırasında, köpüğün temel işlevlerinden biri olan ciltle, jilet arasında tampon oluşturarak; jiletin travma edici kesici ağzından cildinizi olabildiğince koruma işlemi. Bir bariyer. Ve evet bu bakımdan ilk değerlendirmeme göre avokado'dan daha iyi. Bu bariyerin az olması, yüzünüzün yanması, tahriş olması, pütür pütür olmasına neden olabilir, çok aşırı olması yakın bir tıraş olmayı zorlaştırır. Valobrada bu çok iyi, limitte değerlerdiydi. Tabi bu ilk kullanım. Yarın sabahki tıraş sonrası değişiklik varsa bildiririm.

Bana sorarsanız hangi tip koruyuculuk daha iyi diye, tabi ki avokado diyorum. O rakipsiz.
ben sansliyim cildim bu sabunlar kremler arasindaki farklari ayirt edemiyorSmile
bana gore hepsi guzel. avacado da kullansam derby krem de kullansam sonuc pek degismiyor (fiyat farkini saymazsak Sad )
Bu akşam bir farklılık yaparak tıraşımı zaza 6/8'lik ustura ile oldum. Usturayı kotikül ve linguisty komşumun doğal taşıyla biledim, hafif krom oksit güzel kayış. Bu ustura biraz agresif yapılı usturalarımdan ve dikkat gerektiriyor. Genellikle yakın tıraş vermekle beraber, dikkat edilmezse tahriş de edebiliyor.

Düne göre daha az kıvamlı hazırladığım valobra yine işini çok iyi yaptı. Koruyuculuk yine gayet güzel. Hem jiletli makinelere hem usturaya göre uygun köpük veriyor. Tıraşımı çok yavaş keyifle ve maksimum yakınlık için güzelce kazıyay kazıya olmama rağmen sıfır şap ve alkol sızısı oldu. Şu an da yüzüm çok rahat.

Kokuyu farklılıklarını bir kenara bırakırsak valobra badem sabun bana göre proraso'dan çok daha üstün bir sabun. Cellayla ciddi anlamda yarışıyor ama cella biraz daha nemlendirip besleyici yapısı ve az bir farkla biraz daha kaygan köpük vermesi nedeniyle bir tırnak daha iyi. Fakat agresif bir makineye keskin bir jilet takıp, valobra sabunla kıvamlı bir köpük hazırlayıp tıraş olursanız, celladan daha iyi verim verecek ve hem çok yakın hem de tahrişsiz bir tıraş olacaksınızdır. Sputnik jileti bile kedi yapar bu sabun. 10 üzerinden 9 diyorum.

Herkeş alsın. Smile

Koku:7
Nemlendirme:7
Koruyuculuk:10 (tıraş esnasında)
Genel performans:8
Paketleme:4
Fiyat:5
Hani ne oldu valobracılar, çabuk söndü ateşiniz Big Grin
az daha unutuluyordu,içerik tallow konusu gündeme geldi,konu biraz soğudu

(07/09/2012, Saat: 20:52)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hani ne oldu valobracılar, çabuk söndü ateşiniz Big Grin
Toplu alım ilanı bekliyordu valla Smile

(07/09/2012, Saat: 21:13)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: az daha unutuluyordu,içerik tallow konusu gündeme geldi,konu biraz soğudu

(07/09/2012, Saat: 20:52)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hani ne oldu valobracılar, çabuk söndü ateşiniz Big Grin
emir üstadım
bir içtima alsanız,mevcut nedirSmile

(07/09/2012, Saat: 21:15)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Toplu alım ilanı bekliyordu valla Smile

(07/09/2012, Saat: 21:13)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: az daha unutuluyordu,içerik tallow konusu gündeme geldi,konu biraz soğudu

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Omega Crema da Barba pars 9 11,182 14/01/2021, Saat: 23:24
Son Yorum: Amokachi
Thumbs Up Acca Kappa Almond Tıraş Sabunu bleak 11 5,252 14/12/2020, Saat: 23:18
Son Yorum: kral tıraş
  Valobra Shaving Soap in Bowl Blade 8 8,729 06/07/2016, Saat: 14:28
Son Yorum: kral arthur
  Figaro Crema di Barba deVille 13 15,438 23/06/2015, Saat: 00:41
Son Yorum: mancho
  Colonel Conk Almond Aleksey 15 11,693 04/02/2015, Saat: 10:05
Son Yorum: onur98
  DOVO ALMOND ITALIAN martin 0 2,938 20/03/2014, Saat: 16:09
Son Yorum: martin
  3P Almond Shaving Soap papazerigi 34 43,463 22/12/2013, Saat: 02:36
Son Yorum: tipsol
  Valobra eggman 10 13,957 26/08/2013, Saat: 19:41
Son Yorum: deVille
  Fiori&Frutta Crema da Barba (fiori & frutta) deVille 2 4,664 26/08/2013, Saat: 15:28
Son Yorum: deVille
  Sabunumu Buldum:Geo F Trumper Almond Shaving Soap mancho 49 60,818 06/06/2013, Saat: 15:40
Son Yorum: martin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: