kıl döken fırça tamiri için
dökülen fırça tamiri için bir yöntem var mı? Bilen üstatlar bilgilerini paylaşmaları rica olunur
bir çok bilgiyi ve beceriyi üstatlara borçluyum.
Ben şöyle bir şey yapmayı planlıyorum yapmadan önce sizinle paylaşmak ve fikirlerinizi almak istedim.
Sıvı japon yapıştıcısını sürekli dik tuttuum knotun dibine ince insülin iğnesiyle boşaltacağım(en alt kısmından )
.Kuruyana kadar ucuna yapıştırıcı gelmemesi için dik tutucam
Sizce bu yöntemle dökülme sorununu çözermiyim ye da bir öneriniz var ?
Bir de japon yapıştırıcı porsuk kılını eritirmi ondan korkuyorum
Bunu denememenizi tavsiye ederim. Şahsi kanaatimce kılların diplerden esnekliğini yitirmesine, kırılmasına, daha fazla dökülmesine yol açar.
aslında bir yöntem daha var domuz fırçalarımda denemiştim.
1/10 seyreltilmiş çamaşır suyunda 3dk ,
peşinden 1/3 seyreltilmiş sirkede 15dk beklettikten sonra
şampuanla yıkayıp silkeledikten sonra dik biçimde kurutmak

Knot un dibi sağlamlaşıyor gibi sanki dökülme büyük ölçüde azalıyor
bunu sterilize etmek amacıyla yapmıştım ama böyle bir etkisi de oldu
acaba böyle yapsam porsuğu temelli mi mahvedrim bildiğim başka yöntemde yok gibi.
Komşum, benim bildiğim hali hazırda çözümü yok gibi. Bence kullanmaya devam edin kullanılmayacak duruma gelene kadar. Sonra uygun bir domuz veya porsuk edinin. Dip bölmesi bir şekilde hasarlıysa veya sonradan hasar gördüyse pek durduramazsınız sanırım Sad.
Fırçayi sabunu sıyrılmış vaziyyet sap aşağı gelecek şekilde kurumaya alın her seferinde bir ayın sonunda dip güçlendiğinden kıl dökülme azalacak ama bitmeyecek
Bir japon yapıştırıcısını eczaneden aldığınız enjektöre çekin ve fırçanın yapışkanın olduğu kısmına yavaşça enjekte edin, bi yanma sesi duyacaksınız, belki hafif bir duman, sonra kıl dökmeyecek.
@Grandvoice üstadın dediğini ben de uygulamıştım. Ancak dikkat edin, benim gibi gaza gelip biraz daha biraz daha yapıştırıcı enjekte ederek ölçüyü kaçırmayın. Bu sefer yapıştırıcı yukarı doğru hareket edip kılları birbirine yapıştırıyor. Her yapıştırıcı enjekte edişinizden sonra sapın alt kısmını sert bir yere vurarak yapıştırıcının alt tabakada kalıp yayılmasını sağlayın. Yapıştırıcıyı abartmadan önceye kadar çok verim almıştım ve fırça çok iyi olmuştu, sonra ölçüyü kaçırınca fırça çöp oldu malesef.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Grandnovice ve onurcakmak bilgi için teşekküler. Cesaret edipte japon yapıştırıcıya güvenemedim . Onun yerine knotu sapa takarken biraz fazla epoxy koydum ve knotu yavaş yavaş ilerlettim . Epoxy dibini sağlamlaştırmış olsa gerek dökülme problemi olmuyor

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,169 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Silvertip Fırça tavsiyesi Andreichu 0 820 20/06/2023, Saat: 20:38
Son Yorum: Andreichu
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,593 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler papazerigi 274 375,844 22/10/2021, Saat: 14:15
Son Yorum: Lord Sparhawk
Wink Saponificio Varesino HMW Fırca dikdik_s 23 16,130 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: Mstyldz
  Porsuk Fırça Tavsiyesi sellom 758 458,052 20/09/2020, Saat: 17:27
Son Yorum: Erdem009
  Simpson Duke 3 Best Badger Fırça btoprak 70 79,924 30/08/2020, Saat: 17:26
Son Yorum: marv
  Chubby fircalar icin stand onerisi? Saltuk 28 17,819 17/01/2020, Saat: 21:57
Son Yorum: dikdik_s
  Anbbas Porsuk Fırça U A K 1 2,645 06/01/2020, Saat: 23:12
Son Yorum: Jaguar Paw
  sephora porsuk kılı fırça kumuca 26 30,291 15/07/2019, Saat: 06:34