Ustura kayisi
Bugun kosumcuya gittim ve yasli adama derdimi anlattim. 3 dakika konusmaksizin basini one egdi ve dusundu. herhalde celik ustura kullanilan eski gunleri dusundu. sonra basini kaldirdi ve dukkanda uygun bir kayis aradi. tek ustura icin mi kullanacaksin diye sordu. evet dedim. ve bana eni tam usturaya gore olan yaklasik 60cm uzunlugunda bir kayis verdi ve bu isini gorur dedi. eve geldim once mutfak bicagini deneme maksatli kayisladim. sonrada ustura uzerinde denedim. sonuc harika oldu. ustune 30 saatlik sakalimi preshave oil kullanmadan MWF sabunla iki perde tiras ettim (bu arada 21mm porsuk fircam mwf ye dayanamayarak koptu). o kadar puruzsuzdu ki ustura agzi hayran kaldim ve icimden jiletli aletleri niye icat etmisler ki diye gecirdim. iste resim.
ifsz2w.jpg
(04/04/2012, Saat: 22:01) Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Usturanın ağzında pas var mı? Aman diyeyim.

pas sadece sapin ustundeki tirtikli tutma yerinde var. diger kisimlari yillarin karartmasi.
agzini zaten iyice temizledikten sonra bilemistim. eger sifir ustura gelirse iade ederim.
gelmezse dedigin sekilde mavi pastayla parlatmaya calisacagim.
(04/04/2012, Saat: 21:42)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugun kosumcuya gittim ve yasli adama derdimi anlattim. 3 dakika konusmaksizin basini one egdi ve dusundu. herhalde celik ustura kullanilan eski gunleri dusundu. sonra basini kaldirdi ve dukkanda uygun bir kayis aradi. tek ustura icin mi kullanacaksin diye sordu. evet dedim. ve bana eni tam usturaya gore olan yaklasik 60cm uzunlugunda bir kayis verdi ve bu isini gorur dedi. eve geldim once mutfak bicagini deneme maksatli kayisladim. sonrada ustura uzerinde denedim. sonuc harika oldu. ustune 30 saatlik sakalimi preshave oil kullanmadan MWF sabunla iki perde tiras ettim (bu arada 21mm porsuk fircam mwf ye dayanamayarak koptu). o kadar puruzsuzdu ki ustura agzi hayran kaldim ve icimden jiletli aletleri niye icat etmisler ki diye gecirdim. iste resim.
ifsz2w.jpg

Bu Usturayla tiras olunmaz aklinizdan bile gecirmeyin !
Bir liralık Ali Bıyıklı sen nelere kadirsin !
evet gorunusu biraz itici biliyorum ama eldeki imkanlar simdilik boyle.
(tetenoz asisi olmustum yakin zamanda)
pastayi neyle uyguluyoruz. bez parcasi falan mi yoksa ozel bir yontemi var mi?
(05/04/2012, Saat: 10:40) Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05/04/2012, Saat: 01:39)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: evet gorunusu biraz itici biliyorum ama eldeki imkanlar simdilik boyle.
(tetenoz asisi olmustum yakin zamanda)

Mavi pasta örneğin yıldız cila üretiyor, onun haricinde carrefour ve eminönünde satıldığını duymuştum. Bauhausta satılıyor ben oradan aldım.

Siz keşke bilemeden önce temizleseydiniz şimdi onu temizlemek de tehlikeli olacak ve temizlerken muhtemelen ağız başa dönecek.

Temizlemek isterseniz ağzı ya köreltin yada elektrik bandıyla filan kapatın yoksa tehlikeli olur.
mavi pastadan kastınız
boru gibi olan mavi tebesir renkli
çaydanlık parlatanların kullandıklarımı acaba?

Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
BUgün otoboyacıları bir dolaşayım.
Kayış resimde pütürlü çıkmış ama uygulamada çok yumuşak. usturanın ağzını pürüzsüz yaptı diyebilirim diğer antika kayış daha pürüzsüz ama bunun kadar güzel bir ağız vermedi.
baskısız kendi ağırlığında kayışladım.
n20qiq.jpg

bu kadar temizleyebildim.
1200 grit su zimparasi ve ne oldugunu bilmedigim sivi zimpara.
simdi tekrar bileme fasli...
bileme de tamalandi.
yontemin sirasini sasirinca biraz uzun surdu ama oldu iste.
asili kili samuray gibi havada ucusturuyorum :d

daha da 6 ay bilemeye gerek kalmaz herhalde.
tesadüf eseri dovo xl kayış elime geçti incelemek için, arkadaş B&B'den almış, benim elimdeki SRD premium 3 kayışın ne kadar amatör kaldığını ilk kez gördüm, benimki ile sizin kayışı kıyaslayınca bile çok pürüzlü görünüyor ki bu işin en iyilerinden birisi olduğunu düşündüğüm dovo'nunki ile kıyas kabul etmez, tavsiyem bunu pastalamak için kullanıp kayışlamak için gazete kağıdı tekniğini tercih etmeniz.

madem ki bu kayışla bile uygun tıraşlar yakalıyorsunuz bu işe daha müsait edevat ile harika sonuçlar elde edebileceğinizden eminim.

saygılarımla
memleket kurtulana kadar siyah

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ustura Kayışlama manuple 21 14,580 30/04/2019, Saat: 16:00
Son Yorum: manuple
  Ustura Macunu ugurkatana 4 5,050 23/02/2017, Saat: 12:13
Son Yorum: ugurkatana
  Ustura Kayışlama Rehberi (İngilizce) onurcakmak 4 7,879 21/02/2016, Saat: 23:00
Son Yorum: onurcakmak
  ILK USTURA KAYIS MODELLERIM... Kubilay 0 6,935 23/12/2011, Saat: 14:18
Son Yorum: Kubilay

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: