Anket Başlığı: Faena Geltir LE Tıraş Sabunu Üretilirse...
Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
Alırım
84.21%
32 84.21%
Almam
10.53%
4 10.53%
Düşünmem lazım
5.26%
2 5.26%
Katılımcı sayısı: 38 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Faena Geltir LE Tıraş Sabunu
Merhaba arkadaşlar,

Eylül ayında Midilli'ye gideceğim. Midilli'den Faena ürünleri isteyen arkadaşlar için de ayrıca bir konu açacağım ama aklıma bir şey geldi.
Fokion en az 6 sipariş verilmesi kaydıyla standart Faena formülasyonunda (lanolinli veya lanolinsiz) istenilen kokuda ürün üretiyor. Biz de böyle bir sipariş versek, ufak bir etiket tasarımı yaptırsak ve Fokion bizim için bu ürünü üretse. Ne dersiniz?
Geltir'in 2015 üretimi böyle bir sabunu olmasını istemez misiniz? Ayrıca aftershave losyon veya balm da ürettirebiliriz. Kimler katılmak ister?

Güncelleme 1 (27.07.2015)

Sabunun özellikleri ile ilgili tercihlerin toplanacağı bir anket hazırlanmıştır. Lütfen aşağıdaki linke tıklayarak oy kullanınız.

http://goo.gl/forms/YkykjQE5qs (Bu anket oy kullanmaya kapatılmıştır.)

Güncelleme 2 (28.07.2015)

Yapılan oylamanın sonucunda sabunun aşağıdaki özelliklerde olması kararlaştırılmıştır:

Ambalaj: Metal
İçerik: Lanolinli Tıraş Sabunu
Koku: Floral, Sandalwood-Amber ve Vanilya-Kahve üçlüsünden ikisi ikinci tur bir oylama ile seçilecek.
Özel Tasarım Etiket: Yaptırılmayacak
İsim: GELTIR 2015 LE Shaving Soap by Faena

Ayrıca GELTIR 2015 LE Tıraş Sabunu toplam 30 adet üretimle sınırlandırılacaktır.

Üretilecek iki kokuyu belirlemek için lütfen 2. tur oylamaya katılın. Oylama 29.07.2015 saat 12.00'de sona erecektir.

http://goo.gl/forms/h0dtjh3H7m (Bu anket oy kullanmaya kapatılmıştır.)

Güncelleme 3 (29.07.2015)

1- Koku anketinin sonuçları aşağıdaki gibidir:

Floral: 17
Sandalwood-Amber: 10
Vanilya-Kahve: 12
Yukarıda da gördüğünüz üzere Floral ve Vanilya-Kahve seçimi kazanan kokular olmuşlardır. Sonuçta ürünler bu iki koku seçeneğiyle ürettirilecektir.

2- Sabunun fiyatı Euro alımında oluşacak kur farkı, ek etiket masrafları vs. hesaba katılarak TL cinsinden 40 TL olarak belirlenmiştir.

3- Kurallar:
- Organizasyona tanışma konusu açmamış yeni üyeler hariç bütün üyeler katılabilir.
- Kişi başı ürün sayısı birinci turda bir (1) ürün ile sınırlandırılmıştır.
- Sipariş sonrasında ödeme bilgileri listedeki kişilerle paylaşılacak ve bu kişilerden 3 iş günü içerisinde ödemeyi gerçekleştirmeleri istenecektir. Ödemenin gerçekleşmemesi durumunda bu kişiler haklarını yedek listedeki kişilere devretmiş sayılacaktır.
- Katılımcılar haklarını kişi göstererek devredemezler. Kullanılmayan haklar yedek listeye aktarılır.
- Yedek listenin tamamlanmasından sonra hala 30 sabunun satışı tamamlanmadıysa listedeki sıralarına göre kişilere ikinci bir ürün isteyip istemedikleri sorulacak ve böylece 30 ürünün dağıtımı tamamlanmış olacaktır.
- Organizasyonda yapılacak her türlü değişiklik ve karar için oylama bu tarihten itibaren sadece ana katılımcı listesindeki kişiler arasında yapılacaktır.
- Organizasyonla ilgili her türlü verilecek kararda son söz organizatöre aittir.

4- Sipariş için lütfen aşağıdaki linkte yer alan formu doldurunuz:

http://goo.gl/forms/TEqLpQYp5O Sipariş işlemi sona ermiştir. Bu tarihten sonra 1. tur siparişi alınmayacaktır.

Güncelleme 4 (30.07.2015)

Asil listedeki arkadaşlara ödeme bilgileri gönderilmiştir. Son ödeme tarihi 03 Ağustos 2015, Pazartesi günüdür. Bu tarihten sonra yedek listeye ve ikinci tura devam edilecektir.

Güncelleme 5 (31.07.2015)

Proje planında öngörülen bazı tarihler:
* Asil listedeki katılımcılardan ödeme toplanması: 30 Temmuz 2015, Perşembe - 03 Ağustos 2015, Pazartesi
* Yedek listedeki katılımcılardan ödeme toplanması: 04 Ağustos 2015, Salı - 05 Ağustos 2015, Çarşamba
* İkinci tur taleplerinin toplanması: 04 Ağustos 2015, Salı - 05 Ağustos 2015, Çarşamba
* İkinci tur listesindeki katılımcılardan ödeme toplanması: 04 Ağustos 2015, Salı - 05 Ağustos 2015, Çarşamba
* Listenin kesinleştirilmesi: 07 Ağustos 2015, Cuma
* Üreticiye kesin siparişin geçilmesi: 10 Ağustos 2015, Pazartesi
* Üreticiye ön ödemenin yapılması: 10 Ağustos 2015, Pazartesi

Güncelleme 6 (04.08.2015)

Gelen talep üzerine Midilli'den kendim için alacağım ek ürünlerden vazgeçip bavulumda yer açarak toplam sabun sayısını 40'a çıkarttım arkadaşlar. Malesef bu sayının 1 sabun bile üzerine çıkamayacağım. Anlayışınız için teşekkürler.

Güncelleme 7 (05.08.2015)

26'sı Floral, 14'ü Vanilya-Kahve olmak üzere üreticiye toplam 40 sabunluk sipariş verildi.

Güncelleme 8 (12.08.2015)

Üreticiye kapora olarak 100€ gönderildi. Para üreticinin hesabına geçti ve sabunların üretimi başladı.

Güncelleme 9 (18.08.2015)

* Sabunların üretimi Faena tarafından tamamlandı ve sabunlar şuan kuruma işlemine alındı.
* Sabunlarla ilgili son detayların belirlenmesi için sadece katılımcılara mail yoluyla bir anket gönderildi.

Güncelleme 10 (19.08.2015)

Yapılan anketin sonucunda aşağıdaki kararlar alınmıştır:
* Sabunun Adı: Geltir 2015 LE Shaving Soap
* Hazırlanacak Ek Etiket: Faena'nın etiket rengine yakın renkte, merkezde Geltir logosu, etrafında sabunun ismi, altta sabunun numarası.
* Numaralandırma: Gönderim kolaylığı için yeniden numaralandırılacak ve karışık numara ile gönderilecek.

Güncelleme 11 (28.09.2015)

Sabunların gönderimine başlandı.

Güncelleme 11 (01.10.2015)

Sabunların gönderimi tamamlandı.

Katılımcılar:

01- cihankeskin (Vanilya-Kahve) ->Teslim Edildi
02- onur98 (Vanilya-Kahve) ->Teslim Edildi
03- Chinaski (Vanilya-Kahve) -> Teslim Edildi
04- Ozgun41 (Vanilya-Kahve) ->Teslim Edildi
05- Hellhound (Vanilya-Kahve) -> Teslim Edildi
06- Straht (Vanilya-Kahve) ->Gönderildi
07- fasulity (Vanilya-Kahve) -> Teslim Edildi
08- mancho (Vanilya-Kahve) -> Teslim Edildi
09- yigitemre (Vanilya-Kahve) ->Teslim Edildi
10- adamentium (Vanilya-Kahve) -> Teslim Edildi
11- Cem Hazir (Vanilya-Kahve) ->Teslim Edildi
12- whiskey (Vanilya-Kahve) -> Teslim Edildi
13- Candova (Vanilya-Kahve) ->Teslim Edildi
14- theunnamed  (Vanilya-Kahve) -> Teslim Edildi
15- izbe (Floral) -> Teslim Edildi
16- OnlyTNT (Floral) -> Teslim Edildi
17- sifyan (Floral) ->Teslim Edildi
18- pilavust (Floral) -> Teslim Edildi
19- naayi (Floral) ->Gönderildi
20- Ferhat1905 (Floral) ->Teslim Edildi
21- hknz (Floral) ->Teslim Edildi
22- astertis (Floral) ->Teslim Edildi
23- 1912 (Floral) ->Teslim Edildi
24- utunc (Floral) ->Teslim Edildi
25- khantlas (Floral) ->Teslim Edildi
26- Candova (Floral) ->Teslim Edildi
27- tipsol (Floral) ->Teslim Edildi
28- btoprak (Floral) -> Teslim Edildi
29- onurcakmak (Floral) -> Teslim Edildi
30- gartbnx (Floral) -> Teslim Edildi
31- blaster (Floral) -> Teslim Edildi
32- Connoisseur (Floral) ->Gönderildi
33- zanshin (Floral) ->Teslim Edildi
34- ohtararan (Floral) -> Teslim Edildi
35- Delidumrul (Floral) -> Teslim Edildi
36- onur98 (Floral) ->Teslim Edildi
37- Hellhound (Floral) -> Teslim Edildi
38- Turhan84 (Floral) -> Teslim Edildi
39- mancho (Floral) -> Teslim Edildi
40- cihankeskin (Floral) -> Teslim Edildi
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Ben Smile. Sabun-kolonya-balm şeklinde almak daha güzel olur tabii ama fiyatlara bakmak lazım.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Faena hiç denemedim, yakın zamanda da almayı düşünmüyordum fakat Geltir özel olan her türlü ürün ve organizasyona katılmak keyifli oluyor o yüzden beni yaz komşum Smile
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Bir tane AS Losyon, balm, sabun olmak üzere, tahminim ben de katilabilirim üstadım. Siz denediğiniz için her türlü koku/lanolinli veya lanolinsiz tercihini size ve arkadaşların tercihine bırakıyorum Smile.
Fiyatlar aslında belli gibi. Sadece özel ambalaj da yaptıralım dersek fiyat değişir. O zaman kutuları/kaseleri burada yaptırırız. Ben Midilliye götürürüm. Fokion onları doldurur. Özel ambalaj yaptırmazsak stickerın bir fark yaratacağını sanmıyorum.

Tıraş Sabunu: 11€
Tıraş Sabunu (Lanolinli): 12€
After Shave Losyon: 7.50€
After Shave Balm: 7.50€

Arkadaşlar yukarıda anket var. Lütfen ankette de oy kullanın. Benim için takibi kolay olur. Katılım 20 kişiyi geçmezse sorun yok ben getiririm. 20 kişiyi geçmesi durumunda bir ithalat işi gerekebilir.

Bir de nasıl bir koku istersiniz? Aklınıza neler geliyor?
Geltir'lisinden de, normalinden de alırım. Smile
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
@candova komşum da Midilli'ye gitmeyi düşünüyor yakın bir zamanda. Çok büyük katılım olursa siparişi ikiye de bölebiliriz. Gümrükte sıkıntı çıkmaz.
Mesajı yazdıktan sonra sitesinde turladım biraz. Fiyatlar iyi bence. Üçlü set şeklinde girelim derim. Koku olarak şahsen lavanta sevmiyorum. Benim için setin uyumlu olması açısından gül veya narenciye olabilir. Gül ben de biraz daha ağır basıyor. Narenciye kokuları hepimizin elinde var çünkü. Öte yandan bu organizasyon tamamlanasıya kadar yaz bitecek. Bu durumda yine koku uyumu açısından Sandalwood-myrtle tercih edilebilir veya sabun vanilyalı diğer ikisi başka koku olabilir.

Özel ambalaj işine hali hazırda yaptırabileceğimiz bir yer yoksa bence hiç girmeyelim. Kimse bu kadar düşük sayıda özel ambalaj üretmez, hazırda alınacakların da üreticinin verdiğinden farklı öyle özel bir yanı olmayacak diye düşünüyorum.

Katılım işini de bence şimdiden sınırlayın, 12 olsun bence maksimum. Set şeklinde girilirse 6 kişi bile sıkıntı olur, şimdiden söyleyeyim.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Çok klas düşünce! Set halinde varım böyle girişimlere. Sormadan yazabilirsiniz.
gurmekokular
Ben de varim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Photo YENİ BİR TIRAŞ FIRÇASI İSTERÜZ!! izterd 9 2,397 29/02/2024, Saat: 17:49
Son Yorum: exselans
  Sorunsuz Tiraş temali canli yayin dikdik_s 2 1,717 12/06/2022, Saat: 15:46
Son Yorum: new38
  beyfendi.org TERRE tıraş sabunu hediye ediyor. sohayli 0 1,800 16/09/2021, Saat: 14:49
Son Yorum: sohayli
Tongue Geltir 2020 Deri Etkinligi İsmetaltan 169 58,901 21/08/2021, Saat: 09:09
Son Yorum: serkant2
Exclamation Çok Özledik: Ankara Geltir Buluşması ekindgn 22 6,170 13/06/2021, Saat: 01:02
Son Yorum: ahbap
Information geltir.com 2019 Jaguar Fırça Etkinliği - İlk Mesaj Güncel 3RD1 590 174,155 31/05/2021, Saat: 20:05
Son Yorum: osaka23
  TIRAŞ ALETİ KUTUSU ETKİNLİĞİ sohayli 0 1,566 01/05/2021, Saat: 16:48
Son Yorum: sohayli
  Geltir 34 Soner 30 15,051 17/03/2021, Saat: 23:05
Son Yorum: Soner
Star 7. Geleneksel Geltir Yılbaşı Hediye Organizasyonu (2020-2021) onurcakmak 61 19,434 01/01/2021, Saat: 20:27
Son Yorum: forevermore07
  Ankara Geleneksel Geltir Buluşması Vol.03-2020 ekindgn 10 5,646 26/06/2020, Saat: 15:59
Son Yorum: Efrasyab

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: