Fatip Gold - Merkur 34C - Progress
Selamlar. Malesef DE89 Barley'den hafiften biktim ve istedigim perfomansi tam yakalayamadim. Ozellike 1-2 gunluk sakalda jawline ve cene altinda temiz sonuc icin cok kazimam gerekiyor, ki bu da tahrise yol aciyor. Konu basliginda yazilanlardan 34C+Fatip mi alsam ve ya tek Progress?
P.S. Diger aletleri de ekleyebilrsiniz. Butce 40-50$
Ayarlı alet isteyene Progress tamam ama saldırgan alet olarak Progress tavsiye etmem. Progress bıçak aralığını arttırmak marifetiyle saldırgan hale geliyor ama o aralık bıçağı öyle açıkta bırakıyor ki daldığı zaman et kopartır, yani koruma barı yok gibi hale geliyor. Özellikle bıyık bölgesinde çok dikkatli olmak gerek.

Saldırganlık açısından R41 hem bıçağı sıkı sıkıya kavraması ve tutması hem de bıçak aralığını az olmasına rağmen saldırgan olması hem de tarak yapısı ile ideal alet bana göre. Fatip bunun ucuz versiyonu olarak görülebilir. Fatip' in tarağı direk açık tarak tipinde bu açıdan bence R41' in tarağı daha verimli bence. Fatip yine saldırganlık açısından bir gıdım geride, çok çok az bir fark var ama geride. Fiyatını da hesaba katınca Fatip fiyat/performans olarak öne geçiyor, uygun fiyatı var memnun kalırsınız diye düşünüyorum. Progress yerine size Fatip öneririm kesinlikle. Beğenmezseniz satarsınız, forumda alıcısı çıkar.

34C kullanmadım bir fikrim yok.

Bu arada ben, çene altında düzeltme yaparken kanca hareketi ile istediğim sonucu elde edebiliyorum ancak. Biraz da teknik işi, yani Fatip ile de orayı tam alamayabilirsiniz.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Tesekkurler. Kanca dediginiz herhalde J-hook'un turkce meali. Denedim, pek olmadi, sakal cok yatik bende
(08/08/2015, Saat: 11:09)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ayarlı alet isteyene Progress tamam ama saldırgan alet olarak Progress tavsiye etmem. Progress bıçak aralığını arttırmak marifetiyle saldırgan hale geliyor ama o aralık bıçağı öyle açıkta bırakıyor ki daldığı zaman et kopartır, yani koruma barı yok gibi hale geliyor. Özellikle bıyık bölgesinde çok dikkatli olmak gerek.

Saldırganlık açısından R41 hem bıçağı sıkı sıkıya kavraması ve tutması hem de bıçak aralığını az olmasına rağmen saldırgan olması hem de tarak yapısı ile ideal alet bana göre. Fatip bunun ucuz versiyonu olarak görülebilir. Fatip' in tarağı direk açık tarak tipinde bu açıdan bence R41' in tarağı daha verimli bence. Fatip yine saldırganlık açısından bir gıdım geride, çok çok az bir fark var ama geride. Fiyatını da hesaba katınca Fatip fiyat/performans olarak öne geçiyor, uygun fiyatı var memnun kalırsınız diye düşünüyorum. Progress yerine size Fatip öneririm kesinlikle. Beğenmezseniz satarsınız, forumda alıcısı çıkar.

34C kullanmadım bir fikrim yok.

Bu arada ben, çene altında düzeltme yaparken kanca hareketi ile istediğim sonucu elde edebiliyorum ancak. Biraz da teknik işi, yani Fatip ile de orayı tam alamayabilirsiniz.
OnlyTNT komşumun yorumuna tamamen katılıyorum, sadece Progress için yazmış olduğu agresifliğin ağız aralığından kaynaklandığı tespiti tüm ayarlı aletler için geçerli. Ve Futur da mesela o ağız aralığı çok daha açık konumda.

Progress le günlük tıraş da 3 bana ziyadesiyle yeten bir ayar. Ve şu ana kadar hiç yüzüme kaçmadı jilet. OnlyTNT komşum 5. Kademe ve ağzı daha fazla açarak tıraş olmayı kastediyor. Bu gibi ayarlarda ekstra dikkat gerekli tabi ancak mild ayarlarda çok sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Progress ağırlığı ve kafa yapısıyla optimal bir alet.

34c, de89 dan bir tık daha agresif bir kafa tasarımına sahip ancak de89 dan sonra daha farklı bir alete yönelin derim.
Diğerlerini kullanmadım ama 34C kullanıyorum. 34C, 89'dan daha agresif ve daha temiz tıraş veren bir alet ama isteklerinizi tam karşılar mı bilemiyorum.

LG-D802TR cihazımdan gönderildi
Bu arada @OnLyTNT'nin karşılaştırmalı anlatımı çok yerinde olmuş. Bu aletlerle ilgilenenlere yol gösterecektir.

seyahat için bir makine ararken @onurcakmak sağolsun aşağıdaki tabloyu yollamıştı. belki görmüşsünüzdür ama benim çok işime yaradığı için paylaşayım istedim.

http://wiki.badgerandblade.com/Modern_Do...essiveness
Tabloya bakınca R41 daha da korkutucu geldiSmile

Mantic gibi prof elemandan sonra tirstim desem yalan olmaz R41 konusunda
Uzun süreli aralıklarla (5-6 gün) tıraş olmuyorsanız Progress almanızı tavsiye ederim, 1 haftalık sakalda bile 5 ayarını kullanmam gerekmedi şu ana kadar. Anladığım kadarıyla sakalın yatık kısımlarında çok sorun yaşıyorsunuz. Progress son perdede 1 yada sıfır ayarında yatık olan kısımlarda rötuş yapmanıza çok kolay olanak sağlıyor.
Agresif aletlerde yatık kısımları kolay alabiliyorsunuz fakat bu sefer çok derin alıp kanatma riskiniz var. El ve bilek hassasiyetiniz ne kadar iyide olsa o kısımlar agresif aletlerle çok dikkat gerektiriyor ve belli ölçüde tıraş süresini uzatıyor. Tahrişten kurtulsanızda kanatma çoğu zaman kaçınılmaz oluyor.
Progressin Fatip veya R41 den avantajı burada ortaya çıkıyor bölgesel ayar yapma özgürlüğüne sahipsiniz benzer sorunları yaşayan biri olarak eğer estetik kaygılarınız yoksa kısa sap progress tavsiyemdir. En azından ödünç olarak deneme imakanınız varsa bir deneyin derim. 34C hiç kullanmadım o yüzden yorum yapamıyorum.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 356,777 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,297 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Fatip Slant Açık ve Kapalı Tarak Nazikas 5 4,591 15/03/2023, Saat: 02:08
Son Yorum: inter
  Merkur Progress linguist 1,025 746,200 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 311,195 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 42,570 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 298,370 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 133,542 25/01/2021, Saat: 19:49