Geltir 2015 LE Tıraş Fırçası
100 adet tabu gibi bir şeymiş Semogue için. Altını kabul etmiyorlar. 100 adet garantisi istediler.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(04/09/2015, Saat: 23:52)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 100 adet tabu gibi bir şeymiş Semogue için. Altını kabul etmiyorlar. 100 adet garantisi istediler.

Şimdiye kadar 5-6 Semogue LE projesine denk geldim. Hepsi 100lüktü. :/
Biz 30 taneden konuşuyoruz ama içimden bir his Scuttle başlığını fısıldıyor alttan alttan. Kaç Scuttle satılmıştı orada? 100 lira dersek bu fırçaya bence yeni başlayanların da tercih edeceği bir fırça olur, Scuttle projesi gibi. Ancak 100 taneyi direk teslim almamız gerektiği için finansal problemlerimiz oluyor. Italian Shaving, VintageScent, TSN gibi projelerde arkada hep bir satıcı olduğu için finansal yükün altına girebiliyor. BigShave grubu da sanırım 100 kişi için garanti toplanmışlardır, Il Rasioro Omega projesindeki gibi rezerve muhabbeti ile.
(05/09/2015, Saat: 00:00)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şimdiye kadar 5-6 Semogue LE projesine denk geldim. Hepsi 100lüktü. :/
Biz 30 taneden konuşuyoruz ama içimden bir his Scuttle başlığını fısıldıyor alttan alttan. Kaç Scuttle satılmıştı orada? 100 lira dersek bu fırçaya bence yeni başlayanların da tercih edeceği bir fırça olur, Scuttle projesi gibi. Ancak 100 taneyi direk teslim almamız gerektiği için finansal problemlerimiz oluyor. Italian Shaving, VintageScent, TSN gibi projelerde arkada hep bir satıcı olduğu için finansal yükün altına girebiliyor. BigShave grubu da sanırım 100 kişi için garanti toplanmışlardır, Il Rasioro Omega projesindeki gibi rezerve muhabbeti ile.

Üstad 100 TL gibi bir fiyattan bahsediyorsunuz. Bu neredeyse Semogue fırçaların hemen üst limiti. Olur mu bilmem ama olursa iyi fiyat bence. Bir de para toplama ve peşin ödeme sorun olmaz gibi. Herkes alacağı fırçanın ücretini öder sonra da toplu olarak ödenir onun sorun olacağını sanmıyorum. 100 TL gibi bir fiyat Semogue LE için çok iyi.

Denesek mi Blush ?
100 kisiden 100 lira toplamak lazim en iyi sartlarda gibi dusunursek bu bile utopik hocam bence. Cihan hocam daha hakim fiyatlara ve islemlere, onun adina bir sey soylemis olmayayim.
(05/09/2015, Saat: 00:19)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 100 kisiden 100 lira toplamak lazim en iyi sartlarda gibi dusunursek bu bile utopik hocam bence. Cihan hocam daha hakim fiyatlara ve islemlere, onun adina bir sey soylemis olmayayim.

Ben kendi adıma girmeyi düşünürüm böyle bir projeye. Şayet sayı konusunda birkaç eksiğimiz kalırsa sonradan birini forumda satışa sunmak üzere 2 tane bile girebilirim sanırım bu dediginiz fiyata.
Şöyle bir sistem düşünülebilir;

Forumdan fıça alacak kişi sayısı örneğin 50 kişi çıktı diyelim. Bu 50 kişi ücretleir yatırır ve siparişi kesinleştiririz. Geri kalan 50 fırça için, ilk 50'deki bütçesi uygun olan kişiler geri kalan 50 adetten bütçesi nispetinde fırça satın alır. Ancak bu fırçalar forum admininde veya moderatöründe durur. Forumun satılık kısmına ilan açılır ve bu 50 adet fırça satışa çıkartılır. Her fırça bu kez 100 TL'den değilde örnek veriyorum 110 veya 120 TL'den satılır. Böylelikle geri kalan 50 fırçaya yatırım yapan kişiler yatırmış oldukları parayı bu şekilde değerlendirir. Yatırımcı sayısı örneğin 10 kişiyse, her fırça satıldığında bu 10 kişiye sırasıyla ödeme yapılır. Hatta sıralama şekli şu şekilde daha adil olur; örneğin bir yatırımcı 10 fırça almış, bir diğer yatırımcı 3 fırça almış, dolayısıyla ilk üç satışın ücreti önce 10 tane alan kişiye ödenir 4. satış 3 fırça alan kişiye ödenir. Bu oranlar yatırımcı sayısı ve alış adetleri belli olduğunda hesaplanıp ayarlanabilir.

Bunu yapmadan önce en az 60 fırçayı fonlayacak yatırımcılar aranırsa iş daha sağlam olur. Sonrasında Semouge ile anlaşılır, alacak olan kişiler paraları yatırır ve alımları kesinleştirilir. Daha sonra yatırımcılar geri kalan fırçaları söz verdikleri adette satın alır ve yine parayı yatırıp iş kesinleştirilir.

Foruma her hafta yeni üye alıyoruz zaten. Genelde domuz fırçalar hem kaliteli hem de ucuz olduğu için yeni başlayanlara tavsiye ediliyor. Aleksey'in paylaştığı resimdeki kadar güzel bir sap yapılacaksa, zaten alıcı kişi Semaouge'un -bana göre- sıkıcı olan sapları yerine bu sapı almaya daha yakın duracaktır.

Ek olarak, fırçalar "gitgdyr" veya "shbnden" gibi bazı listeleme sitelerine de ilan verilebilir. Forum üyemiz olmayıpta markayı bilen ve tanıyan kişilere de satışa çıkarmış oluruz. Tabi ücretinin biraz daha yüksek olmak kaydıyla, zira bu sitelerde satış komisyonu ödeniyor. Bu hususta en iyi pazar öngörüsünü @impaticaret Mustafa bey verebilir. Kendisinin forum dışındaki piyasada bu tarz ürünlerin satış performansları nasıldır, müşteri kitlesi nasıldır bize bilgi verir. Bununla beraber forumumuz için de güzel bir reklam olur. Veya -gerekli görülürse- yatırımcıların satın alacağı fırçalara "engarving" yanı yazı yazma işlemi yaptırılmadan satın alınır, herkese hitap eden bir ürün ortaya çıkar.

Tabi bunlar bir ön görü, olursa olur olmazsa artık yapacak birşey yok sanırım Smile
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Evet derdim bu projeye ama keşke domuz olmasaydı. İmkan bu kadar yapacak bişey yok.

LG-D802TR cihazımdan gönderildi
(05/09/2015, Saat: 01:03)hknz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet derdim bu projeye ama keşke domuz olmasaydı. İmkan bu kadar yapacak bişey yok.

LG-D802TR cihazımdan gönderildi

Projenin en büyük handikapı bu sanırım. Domuz fırça kullanmakta hassasiyet gösteren üyelerimiz var. Bunlardan birisi de aslında benim. Ama forum için özel birşey yapıldığı ve özel tasarım LE bir ürün olduğu için bir tane almak isterim. Fırçayı kullanırım veya kullanmam ona şimdi birşey diyemem ama yine de bir tane almayı mutlaka isterim.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Arkadaşlar,
Hepsi çok güzel fikirler.
Proje bir kere de olsa eski şartlarda yine zorlama yöntemi ile hayata geçti.

Sonuc: maalesef bir cok katilimcida hayalkirikligi yaratti , alanlar satiliga cikardi vs, satilik ilanlarinda da alan olmadi aylarca. Kimse saygisindan dolayi kral çıplak (kaziklandik) diyemedi. Vesile olan arkadas bugun aramizda yok. Neyse bir aci tecrube yasandi, bitti gitti.

Simdi o prejeye katilip sütten agzi yananlar var. Onlar temkinli acele etmiyorlar. Bunun disinda bana gore en önemli neden:

"forumumuzun yeterli aktif üye sayısının olmayışı"

Forumumuz yeterli aktif uyeye ulasinca hic kafa yormadan sabun projesinde oldugu gibi fırça projesinin de hayat bulacagina inaniyorum.

Tartistigimiz konular ana hatlari ile "kisi sayisi" (nicelik) ve bu alimi yapabilecek düzeyde "ekonomik güç" (nitelik).

Dedigim gibi nicelik olmadan nitelik maalesef olmuyor.

Umudumu hic kaybetmedim. Sizin de kaybetmemenizi gonulden isterim. Forumca elele vererek en guzelini yapacagimiza eminim
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
(30/08/2015, Saat: 12:34)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anketler için teşekkürler @cihankeskin, bir anda her şeyi açıklığa kavuşturuyorlar Smile

Şuan 29 kişi bu organizasyona katılmak istiyor gibi duruyor ankete göre. Google hesabı olmadığı için katılamayanlar ve şuan organizasyona katılmayıp/katılamayıp daha sonra alabilecek olanlarla sayı daha da yükselir.

Porsuk fırça yapılacak olsa kaç para verirsiniz anketine 16 kişi 200 liradan fazla veririm, 13 kişi 200 lira veya daha az veririm demiş. Sayılar bir birine bu kadar yakın olduğuna göre her iki tarafı da mutlu etmek için şöyle bir yol öneriyorum; bir düğüm çapı, sap malzemesi ve sapta anlaşalım buna da bir adet ucuz ama performansı yüksek bir düğüm bir adet ise lüks düğüm opsiyonu koyalım. Nihai ürün tek sap iki fırça olsun. Biri Geltir 2015 Essential olur biri Geltir 2015 LE olur.

Daha önce forumda konusu geçmiş ve beğenilmiş bir sap üreticisi var. Kendisi zeytin ağacından şu şekil saplar üretiyor. Kalite kalite 9 USD ile 13 USD arası fiyat biçiyor. Tek kötü yanı sapların fix 25mm olması. Toplu alım olursa pazarlık yapılabilir muhtemelen. Güncel kur ile 38 lira yapıyor kargo hariç. Kargo toplu olacak olsa da ben maliyet hesaplarken en yüksekten alayım sonra sürpriz olmasın diyerek kargo dahil 50 lira olarak alıyorum. 200 liralık fırça için geriye 150 lira kalıyor ki bunun 10 lirasını engravinge ayırsak 140 lira kalır ki o paraya da çok çok iyi düğümler alınabilir.

http://www.ebay.com/itm/Bethlehem-Olivew...1156076209

Bu sapla beraber TGN'den Silvertip Grade A 25 mm düğüm alınsa; 34 USD düğüm + 6 USD kargo güncel kur ile 116 TL eder üzerine de 10 TL engraving 50 TL sap dersek toplam maliyeti 176 TL olur. O sapa düğüm takıldığı zaman ise aşağıdaki gibi bir görüntü oluyor. Tipsoft tercih edersek ise muhtemelen aynı paraya daha üst düzey kıllar içeren bir düğüm edinebiliriz.  

IMG_20140804_061638_1.jpg

Dayanamadım yine gittim bu arkadaşla iletişime geçtim. Adı Ra'ed. Doğu Kudüste bu tarz ahşap şeyler üretiyor. Forum logosunu vs. de gönderdim. Laser engraving de yapabileceğini söyledi. 30 sap alınca da sap başı 10$ a tamam dedi. Ama elindeki saplar @Straht komşumun resmini koyduklarından değil. O kadar belirgin damarlı ağaç yok bizde dedi. Elindekiler şunlar:

$_12.JPG

Şu durumda kargo ile sap başı maliyet 12$ gibi olur. Bunların yanına TGN Premium Silvertip 25mm knot alsak kargo hariç knot başı maliyet 34$. Kargoyla bu knot başı 40$'ı bulacak. Bir de hala bunları burada birisinin saplara takması lazım. Yani 65$ a gelir bir fırça. Tabi bizim kudüslü arap bize adam gibi sap gönderirse. Şekilsiz sorunlu saplar gelirse bir de onlarla uğraşma riski var. Ben bu şekilde organizasyonu üstlenmeyeceğimi söylemiştim ama üstlenecek bir cengaver varsa aramızda buradan devam edebilir.
https://instagram.com/buyukkotukurt/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Photo YENİ BİR TIRAŞ FIRÇASI İSTERÜZ!! izterd 9 2,450 29/02/2024, Saat: 17:49
Son Yorum: exselans
  Sorunsuz Tiraş temali canli yayin dikdik_s 2 1,742 12/06/2022, Saat: 15:46
Son Yorum: new38
  beyfendi.org TERRE tıraş sabunu hediye ediyor. sohayli 0 1,822 16/09/2021, Saat: 14:49
Son Yorum: sohayli
Tongue Geltir 2020 Deri Etkinligi İsmetaltan 169 59,791 21/08/2021, Saat: 09:09
Son Yorum: serkant2
Exclamation Çok Özledik: Ankara Geltir Buluşması ekindgn 22 6,188 13/06/2021, Saat: 01:02
Son Yorum: ahbap
Information geltir.com 2019 Jaguar Fırça Etkinliği - İlk Mesaj Güncel 3RD1 590 175,645 31/05/2021, Saat: 20:05
Son Yorum: osaka23
  TIRAŞ ALETİ KUTUSU ETKİNLİĞİ sohayli 0 1,593 01/05/2021, Saat: 16:48
Son Yorum: sohayli
  Geltir 34 Soner 30 15,236 17/03/2021, Saat: 23:05
Son Yorum: Soner
Star 7. Geleneksel Geltir Yılbaşı Hediye Organizasyonu (2020-2021) onurcakmak 61 19,711 01/01/2021, Saat: 20:27
Son Yorum: forevermore07
  Ankara Geleneksel Geltir Buluşması Vol.03-2020 ekindgn 10 5,682 26/06/2020, Saat: 15:59
Son Yorum: Efrasyab

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: