Ayakkabı ve Termal Çorap Önerisi
Arkadaşlar eşim için bir ayakkabı arayışı içindeyiz. Termal ayakkabı var mıdır bilemiyorum. Küçük bir araştırma yapayım dedim ama şu lanet olası çin sitelerinin istilasından dolayı esas bilgiye ulaşmak git gide zorlaşıyor.
Neyse konuya dönelim;
Eşimin ayakları çok üşüyor, yani öyle böyle değil, ben sıcak diye çorap çıkarsam o 2. çorabı giyecek Smile

Bu işin hakikisi nedir bir bilen vardır dedim. Kış günü ciddi manada ayakları terletecek kadar iddalı olabilecek ürünler var mı ? Biliyorum baya yüksekten uçuyorum ama yavaş yavaş irtifa kaybedelim Smile

Ayakkabının yanısıra termal çorap önerisi de istiyorum arkadaşlar.

Bu işin Truefitt & Hill'i kimdir diyin hele
www.BarbarosRazors.com

üstat ayakkabı konusunda keçe çizmeler, çorap olarak yün çoraplar sıcak tutar.
ancak bayanlarda bu durumun sebebi büyük olasılıkla anemi yani kansızlık olabilir bir dahiliye uzmanına ya da aile hekiminize giderek hemoglobin ve kan değerlerine bakıtın D vitaminine de baktırın
şık gora tex botlar bulunabilirse çözüm olur, ancak bayanların pek beğenebileceğini sanmıyorum

2007 de yılında 200TL ye almıştık bu botu http://global.rakuten.com/en/store/izumi...em/753609/ tabanı oldukça yüksek olduğu için soğuk almıyor bağlantısı yapmıştım çübnkü benimde ayaklarım üşür.

birde genel olarak üşüyen birisi idim bir tanıdık duş alırken soğuk su ile duş al sıcak da al en son soğuk ile bitir demişti o sayede kışın üşümekten kurtuldum, dikkat edilecek nokta baş kısma soğuk sıcak yapmamak sadece sıcak yapmak, başa soğuk sıcak baş dönmesi yapıyor eski bir işkence taktiği imiş =)
Salomon, the north face vb... Bu markalar yarı yolda bırakmaz kimseyi.
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar, daha az masraflı kısımlardan başlayalım Smile
@emre-sti soğuk duşun neyi varmış ? Faydası nedir ?
www.BarbarosRazors.com

Dostum ben 3yildir aynı salomonlari giyiyorum, +30da da -10da da, şantiyenin tepesinde de İstanbul sokaklarında da dağ bayır giyiyorum şimdiye kadar ne üşüdü ayaklarım ne de çok çok terledi.. Kullandığım model x ultra gtx, cok pahalı diyorsan decathlona bak derim orada güzel f/p ürünleri oluyor, çorapları da oradan temin edebilirsin.. Onun dışında Termal içlikler için thermoform var (çorapları da vardı yanlış hatırlamıyorsam) kendisi Türk firması, ürünleri gerçekten kaliteli, ben içliklerini baselayer olarak kullanıyorum, profesyonel bu işi yapan arkadaşlarım tavsiye etmişlerdi bana da, siz de memnun kalırsınız, burası da Mustafa bey gibi gün aynı içinde kayboluyor urunleriSmileSmile

Sent from my iPhone using Tapatalk
Termoform ürünlerini ben de kullanıyorum, hem ince hem de çok sıcak tutar. Ürünlerine bakabilirsiniz.
Vücudu soğuğa alistiriyor soğuk duş, ilk bir hafta horon tepe tepe aldım sonrasında alıştım sağlık açısından da tavsiye ediliyor.
Hocam ayakkabının yalıtımı tabi ki önemli ama gore-tex ayakkabıların amacı ayağınızı sıcak tutmam değil kuru tutmak, yine termal çoraplarında amacı ayağınızı sıcaktan ziyade kuru tutmaktır. Üşüme problemi için kalın kaliteli yün çoraplar ile daha rahat çözeceğiniz kanısındayım. Ben çok efor harcayacaksam gore-tex ayakkabı ile termal çorap giyiyorum ama gün içersinde hareketsiz duracağım normal zamanlarda gore-tex ayakkabı ile yün çorabı tercih ediyorum.
There are some who do not fear death, for they are more afraid of not really living. -Ancient proverb
Hemen bunu alıyorsunuz eşinize:

http://urun.n11.com/yuruyus-ve-kosu/salo...-P59914915

Numara tutuyorsa fiyat çok uygun. Normal numarasının 1 ya da 1,5 büyük boyunu öneriyorum.(Daha büyük numaralarda sanalpazar'da siyahı da var) Bende bunun erkek versiyonu olan elbrus modeli var, aynısı hemen hemen. Gerçek kış botu, -18 dereceye kadar izolasyonlu ve bu sözde değil gerçek. Yani öyle klasik sonbahar günlerinde falan giyemezsiniz aşırı sıcak oluyor. Direk kışın karda buzda giymelik. Bu modelle eşinizin ayaklarının üşümeyeceğine garanti veririm.

Tüm gün kullanımda, sıcak ofiste vs haliyle biraz terleme yapabiliyor, onun için de termal çorap giymek lazım. Onlar hakkında pek bilgim olmadığından yardımcı olamayacağım.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Filtre Kahve Makinesi Önerisi krub 45 19,269 21/08/2022, Saat: 13:00
Son Yorum: alpella42
Music Ayakkabı Tabanlığı KRAL 31 12,294 13/06/2022, Saat: 21:19
Son Yorum: mecelik60
  Rahat ayakkabı zorba58 132 169,079 24/02/2022, Saat: 10:44
Son Yorum: Oldstyle
  Valiz önerisi puukko 11 23,718 23/12/2021, Saat: 15:52
Son Yorum: nedimkratas23
Bug El Dezenfektanı Önerisi KRAL 8 3,578 29/12/2020, Saat: 20:12
Son Yorum: Kecelan
  Yazı için rahat, aydınlatmalı klavye önerisi Lord Sparhawk 25 14,369 28/08/2020, Saat: 10:22
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Akıllı Saat Önerisi connect 14 7,549 29/01/2020, Saat: 01:05
Son Yorum: forevermore07
  Ayakkabı Modelleri ve Kullanım Tarzları Nani Kuş 46 16,499 26/12/2019, Saat: 02:20
Son Yorum: Aersin
  Kaliteli tshirt ve sweatshirt önerisi Lord Sparhawk 34 12,146 10/08/2019, Saat: 11:10
Son Yorum: osaka23
  Çok Fonksiyonlu Lazer Yazıcı Önerisi FurkanErdem 10 7,463 26/11/2018, Saat: 16:01
Son Yorum: FurkanErdem

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: