Rimei den sonra hangi makine?
arkadaşlar forumu defalarca hatim ettim, ve en son progress te karar kıldım.impa ya gelişini bekliyorum umarım fikrim değişmez Big Grin

öncelikle benim gibi ilk kaliteli de aletini alacak arkadaşlar için tecrübelerimi yazayım.

birinci düşüncem; edwin jagger de89 modeliydi özellikle barley modeli çok yakışıklı tabiki ej'in kalitesi ayna gibi yüzeyide cabası fakat rimeiden sonra mild kaçar diye üzülerek vazgeçtim.

ikinci düşüncem; muhle r41 idi fakat open comb olması ve çok agresif olması tahriş sorunu olan beni vaz geçirdi.

üçüncü düşüncem; merkur 34c agresifliği tam benim istediğim orta sertlikte bir alet fakat gerek kalitesi gerekse tasarımı hiç hoşuma gitmedi bu yüzden vazgeçtim.

dördüncü düşüncem;merkür progress aslında ayarlı aletlere karşı bir antipatim vardı parçalı aletler kadar stabil gelmiyorlardı bana fakat progress de aslında ayarlı ile parçalı alet arası sayılabilir.

şimdi gelelim progres kararımın sebeplerine.

1-öncelikle bir ej muhle kadar olmasada kaplama kalitesinin 34c ye göre kaliteli olması.
2-de89 dan daha agresif r41 den daha mild bir alet olması.
3-bir barley kadar olmasada görece yakışıklı bir alet olması.

ama tabiki elime alıpta birkaç traş olmadan bunlar sadece kağıt üzerinde kalıyor.

hadi hayırlı tıraşlar Wink
@albatross

Bilinçli bir tüketici olmanız çok güzel, güzel bir seçim, güle güle kullanın.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Pişman olmayacağınız bir seçim yaptığınızı düşünüyorum. Hayırlı olsun şimdiden , Güle güle kullanın.
Progress çok iyi bir alet doğru seçim.Fakat kelebek mekanizmanın pratikliği günlük tıraşta slim ve fatboy u vazgeçilmez yapıyor.
Rimeiden sonra Ming Shi kullandım ve tek kelime ile hayran kaldım , herkese öneririm özellikle Rimei kullanıcılarına...
Sn emrahozlem size zahmet olmaz ise kısaca rimei ile ming shi karşılaştırması yapabilirmisiniz.Hangi konuda hangisinin daha iyi olduğunu.Hangisi mild hangisi daha yakın tıraş vermekte.

Saygılarımla.
(10/12/2015, Saat: 13:21)Emrahozlem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rimeiden sonra Ming Shi kullandım ve tek kelime ile hayran kaldım , herkese öneririm özellikle Rimei kullanıcılarına...

(10/12/2015, Saat: 13:40)UMUT_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sn emrahozlem size zahmet olmaz ise kısaca rimei ile ming shi karşılaştırması yapabilirmisiniz.Hangi konuda hangisinin daha iyi olduğunu.Hangisi mild hangisi daha yakın tıraş vermekte.

Saygılarımla.

Evet bence de çok iyi olur. Bu arada bende de bir TTO/Kelebek tıraş aleti var. Kendisi ilk DE tıraş aletim olur. Yanlış hatırlamıyorsam 30 TL.'na almıştım. Üzerinde ve kutusunda hiçbir şey (marka/model) yazmıyor. Diğer başlıkta "ming shi" 'yi görünce ne kadar da benziyor dedim. Ucuza alet aldım diye sevinirken aslında pahalıya aldığımı düşünüyorum şimdi. Gerçi bu karşılaştırma yaptığınız alete göre değişir. f/p 'ta önemli bir unsur tabi . O zamanlar rimei, EJ, Mühle, Merkür vs. 'den falan haberimiz yoktu. Şimdilerde anlıyorum bunu.
Öncelikle @ms_1907 pahalıya aldığını düşünme Wink kelebek stilde üretim yapılan onlarca marka var ...
İkinci olarak RİMEİ ile ilk tıraşımda SPEİCK sabun ve gillette 7o`clock super stainles. kullandım...Kartuştan geleneksel tıraşa gectigim o günü o anı kesinlikle unutmayacağım...demek ki dedim anlattıkları gibi varmış Wink resmen bir sihir bu...
daha ilk perde de sinek kaydı oldum , ikinci üçüncü perde vurdum 2.gün , tıraş olurken bana mısın demiyor yüzüm...

Sonraki günler çıtayı düşürdüm falan arko ve rimei jilet kullandım bana günlük tıraş için yetiyordu.
Ne de olsa banka da çalışıyordum.Sinekkaydı ya gerek yoktu.bu arada hamd olsun ben hiç yüzümü kesmedim.biraz şansım var cildim düzgün biraz da hızlı alıştım .

İş te wingshi aleti burada bu başlıkta okudum dedim ki ; arkadaş jilet değiştirdim , sabun değiştirdim , bir de makine değiştiriyim. Hemen araştırmalar uygun fiyat falan tak çıktı önüme mingo...aldım hemen....

ilk gün mingshi ile deneyim dedim ,rimei jilet takdım......
........:::Smile)))

Rimei alette 7o`clock takılırken sinekkaydı tıraş oluşumu , MİNG shi bana RİMEİ jilet ile verdi ...
Ben yine şok...vay arkadaş dedim.
Rimei yi dikkatli kullanırdım aman kesmesin diye. Mingshi de dikkatliyim bana göre bu alet f,p kralı..agresif...temizliği biraz zor.
Ama günlük tıraş için kesinlikle mükemmel bir alet.çok yakın tıraş veriyor. İkisi arsında tercih yapacaksam günlük tıraş olmak zorunda olduğumdan kesinlikle ming shi kullanırım.
Ming demek rimei jilet ile sinekkaydı demek

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(16/12/2015, Saat: 21:47)Emrahozlem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle @ms_1907 pahalıya aldığını düşünme Wink kelebek stilde üretim yapılan onlarca marka var ...

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu da bu zaten. Benimkinin markası belli değil, ama merak etmeyin memnunum kelebek aletimden

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(10/12/2015, Saat: 13:21)Emrahozlem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rimeiden sonra Ming Shi kullandım ve tek kelime ile hayran kaldım , herkese öneririm özellikle Rimei kullanıcılarına...

Daha yumuşak tıraş aletleri tercih edenler için rimei'den sonra Weishi ya da Timor TTO öneriyorum.

Sevgiler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sadece bir DE/SE makine seçmek zorunda olsaydınız ne seçerdiniz Rayko 118 45,048 23/03/2022, Saat: 22:33
Son Yorum: MERCAN.04
  Merkur 933c - Rimei Karşılaştırması Timor1322 9 5,401 26/06/2020, Saat: 19:33
Son Yorum: Timor1322
  Hangi marka traş sapı, hangi üst plaka (Top Plate veya Replacement Part) ile uyumlu? ionicliquid 3 4,780 05/02/2016, Saat: 16:27
Son Yorum: mazot
  Mild Makine Tavsiyesi İstiyorum PatentZerQ 26 27,937 04/01/2016, Saat: 17:41
Son Yorum: manilafortuna
  Hangi Futur? ckeskin 22 20,841 01/02/2015, Saat: 13:08
Son Yorum: ckeskin
  Sadece makine kafası satan yerler var mı OldSchool 2 6,231 26/12/2013, Saat: 15:57
Son Yorum: OldSchool
  Hangi Merkür? deka 5 8,624 03/11/2013, Saat: 22:46
Son Yorum: deka
  Merkür'ün hangi modeli? Hasan Ali 3 7,110 27/10/2013, Saat: 00:57
Son Yorum: Hasan Ali
  tek ve çift taraflı makine martin 27 31,965 19/06/2013, Saat: 12:27
Son Yorum: martin
Exclamation merkurun hangi modelidir icarusstb 3 5,642 19/03/2013, Saat: 00:50
Son Yorum: icarusstb

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: