Trabzon'dan selamlar :)
Merhaba arkadaşlar, yaşım 22. Yaklaşık bir buçuk yıldır klasik ekipmanlar ile tıraş olmaktayım. Artık sedef marka ustura ile sakalları biçiyoruz bakalım. Bu forumu keşfettiğim çok iyi oldu; tıraş ve ekipmanları hakkında ufkumu genişletmek ve birlikte bilgi paylaşımında bulunmak için buradayım. Hepinize keyifli tıraşlar Fırça Ustura Blush
Merhaba foruma ve geleneksel tıraşa hoşgeldiniz. Keyifli ve tahrişsiz tıraşlar Smile
Hoşgeldiniz.. Ben de Samsun'dayım.. Bu yaşta sedef ile tıraş tebrik ederim.. Bende yeni sedef ile tıraş olmaya başladım. Çok ta memnun kaldım.. Daha kaliteli bir jiletli ustura ve sonrasında da çelik e geçme planlarım var. Oldukça kaliteli makinalarım var ama artık elim gitmiyor. usturanın tıraşı gerçekten hoşuma gitti. Bundan sonra ustura devam.. Tekrar hoşgeldiniz..
(19/12/2015, Saat: 13:59)ustaci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz.. Ben de Samsun'dayım..  Bu yaşta sedef ile tıraş tebrik ederim.. Bende yeni sedef ile tıraş olmaya başladım. Çok ta memnun kaldım.. Daha kaliteli bir jiletli ustura ve sonrasında da çelik e geçme planlarım var. Oldukça kaliteli makinalarım var ama artık elim gitmiyor.  usturanın tıraşı gerçekten hoşuma gitti. Bundan sonra ustura devam.. Tekrar hoşgeldiniz..

Şu sıralar ben de jiletli ustura bakıyorum 100 liraya kadar ama çelik ustura için parayı denkleştiremeyiz malum öğrencilik  Smile  Sizin almayı düşündüğünüz bir model var mı jiletli usturalarda ?
@Kuasar Vanta veya The Bluebeards usturalar oldukça kaliteli jiletli usturalar.. Ayırdığınız bütçe ile ikisinide alma imkanı var. Forum üyeside olan impa ticarette ikisi de mevcut bildiğim kadarıyla..
(19/12/2015, Saat: 16:16)ustaci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Kuasar Vanta veya The Bluebeards usturalar oldukça kaliteli jiletli usturalar..  Ayırdığınız bütçe ile ikisinide alma imkanı var. Forum üyeside olan impa ticarette ikisi de mevcut bildiğim kadarıyla..

Ben de impa ticaretten alırım alırsam. Antiga barbearia de bairro markasının 'navalha' modeli hoşuma gitti ürünler arasında. The bluebeards revenge falan da hoş aslında.
Anladığım kadarıyla jiletli ustura da tekniğinizi sedef ile bayağı geliştirmişsiniz. Yazılan markalardan herhangi biriyle sedef ile olduğunuz tıraşlardan daha keyifli ve kaliteli tıraşlar olacağınız da aşikar.. Hoşunuza giden herhangi birini alabilirsiniz.
Hoşgeldiniz komşu.

Cilt tipiniz, sakal tipiniz, tıraş sıklığınız, tıraş sonrası alışkanlıklarınız, kullandığınız jiletler vb konularda daha çok bilgi verirseniz daha çok yardımcı olabiliriz.
(19/12/2015, Saat: 17:53)bidon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz komşu.

Cilt tipiniz, sakal tipiniz, tıraş sıklığınız, tıraş sonrası alışkanlıklarınız, kullandığınız jiletler vb konularda daha çok bilgi verirseniz daha çok yardımcı olabiliriz.

Hoşbulduk komşular Smile Cilt tipim normal, yani çok hassas da değil kösele gibi de değil. Sakallarım sert çıkıyor ama sıklık olarak normal. İki günde simsiyah olmuyor yani. Tıraşı haftada bir olurum ve sonrasında soğuk suyla yüzümü yıkayıp arko krem sürerim klasik tüpte olanlardan.
-Kullandığım fırça: wilkinson sword pure badger.
-Kullandığım sabunlar : omega eucalipto, cella, tabac, arko. Genelde arko, ara sıra cella. Diğerlerini nadiren kullanıyorum, malum en ucuz ve en kolay bulunabileni arko.
-Kullandığım ustura : Sedef neptün mavisi Big Grin
-Kullandığım makinalar :
*Ri-mei
*Wilkinson sword classic; kullandığım jiletler :
*derby, astra sp, perma-sharp, personna lab blue, crystal, gilette silver blue, gilette 7 o' clock sharp edge, kai, feather, bolzano, bic, asco, rapira. Bu jiletlerin hepsini dediğim makinalarda kullandım fakat ustura ile sadece personna ve derby kullandım.
Islak tıraşı bu yaşınızda keşfettiginiz icin sizi kutlarım. Çogumuzdan birkac adım onde basladınız. Forumu bir guzel inceleyiniz. İleriki sohbetlerde gorusmek uzere. Hoşgeldiniz

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese selamlar alimarcaa 0 728 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Selamlar merttyy_ 4 1,178 18/04/2023, Saat: 17:40
Son Yorum: Mecanica
  Herkese Selamlar kad huai 4 1,352 14/04/2023, Saat: 13:39
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Selamlar Wastelander 4 2,127 06/08/2022, Saat: 12:43
Son Yorum: finwe
  Selamlar Geltir! dramahlas 10 3,198 22/05/2022, Saat: 11:11
Son Yorum: dramahlas