TGN 24mm SILVERTIP Short Loft XH
23294823.jpg

Thegoldennib ten aldığım 24 mm Silvertip Short Loft with extra hair knotu SS 316L Paslanmaz çelikten imal ettirdiğim sapa yapıştırdım. Birkaç gün uğraştıktan sonra kullanılabilir hale geldi.
24mm knot ve 58mm loft boyu olan bu fırçam normalden fazla kıl içermesi sebebiyle neredeyse 26 FS ile aynı miktarda kıla sahip. Uçları FS den yumuşak ama beraber aldığım TGN silvertip Grade A dan biraz daha sert. Sabunlarla kullanmayı düşünmediğim bu fırça ile tasta köpürtme yapmayı da pek düşünmüyorum. Zaten özellikle kremlerle kullanmak ve yüzde köpürtmek için aldığım knot nokta atışı oldu.

Şimdilik TOBS ve ARKO kremle ve cella ve füme ile denedim. Bir de tabiki TABAC ile denedim ama stick olanı ile. Yani sabunu yüzüme sürüp sonra yüzde köpürtme yaptım. Zaten porselen kasedeki tabac ile pek başarılı olabileceğini sanmıyorum. Kremlerle sanki daha iyi gibi geldi bana.

Sonuç olarak benim gibi genelde kremler ve zaman zaman yumuşak sabunlar ile kullanacaksanız ve de yüzde köpürtme yapmayı seviyorsanız, bir de değişik bir fırçanız olsun diye sap yapma, yaptırma ya da eski bir fıçanızı restore etme niyetiniz var ise, nispeten uygun bir fiyata oldukça iyi bir silvertip sahibi olabilirsiniz.

Not: TGN den alışveriş yapmadan önce bi mail atıp alacaklarınızın toplam fiyatına kargo da eklettirmeyi unutmayın. Sitedeki kargo fiyatları sadece Amerika içi geçerli.

Benim aldığım şu:
http://www.thegoldennib.com/index.php?ma...cts_id=332
(19/04/2012, Saat: 17:44)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ellerine sağlık Psyco , iyi günlerde kullan fırçanı..

Selamlar.

Sağolun Üstad. Hani diyorum siz de çıkartsanız meydana biraz sizin TGN lerden de içimiz açılsa. Bi de inceden yorumlasanız beğendiğiniz-beğenmediğiniz taraflarını da biz de bilgilensek biraz daha.
Saygılar...
Güle güle kullan psycho dostum Wink
(19/04/2012, Saat: 22:29)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güle güle kullan psycho dostum Wink

Sağol dostum daha iyisi senin olsun. Big Grin
Güle güle kullanın sizin knotların çapları farklı ama ben gene de sorayım grade a ile normal silvertip arasında çok fark var mı kalite açısından.
birde kargo süresi ile kargo ücretini yazabilir misiniz yaklaşık bir şey bilelim.
Kainatın aynasıyım, mademki ben bir insanım.
(22/06/2012, Saat: 20:38)laktik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güle güle kullanın sizin knotların çapları farklı ama ben gene de sorayım grade a ile normal silvertip arasında çok fark var mı kalite açısından.
birde kargo süresi ile kargo ücretini yazabilir misiniz yaklaşık bir şey bilelim.

Sadece knot çapları değil kıl yoğunlukları da farklı. Tekrar alacak olsam ikisi arasından kesinlikle grade A seçerim. Normalinde birazcık batma var. Grade A ise yüze pamuk gibi dokunuyor. Bu arada sabunla ikisinide hiç denemedim ama kremlerle ikisi de çok güzel işler yapıyor. Yüzde köpürtme amaçlı kullanıyorum.

Kargo süresi 2-3 hafta civarıydı. Ücret olarak sitedeki normal kargo ücretine ilaveten 5$ daha ödememi istediler.
(22/06/2012, Saat: 21:02)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(22/06/2012, Saat: 20:38)laktik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güle güle kullanın sizin knotların çapları farklı ama ben gene de sorayım grade a ile normal silvertip arasında çok fark var mı kalite açısından.

Sadece knot çapları değil kıl yoğunlukları da farklı. Tekrar alacak olsam ikisi arasından kesinlikle grade A seçerim. Normalinde birazcık batma var. Grade A ise yüze pamuk gibi dokunuyor. Bu arada sabunla ikisinide hiç denemedim ama kremlerle ikisi de çok güzel işler yapıyor. Yüzde köpürtme amaçlı kullanıyorum.

Kargo süresi 2-3 hafta civarıydı. Ücret olarak sitedeki normal kargo ücretine ilaveten 5$ daha ödememi istediler.
teşekkür ederim cevap için. önce mail mi atıyoruz alım prosedürü nasıl
Kainatın aynasıyım, mademki ben bir insanım.
Önce alacağınız ürünleri belirleyin. Sonra bu ürünleri Türkiye'den almak istediğinizi belirten bi mail atın. Size ödemeniz gereken tutarı belirliyorlar. Ben böyle yapmıştım. Sonra o tutarı paypal ile mail hesaplarına gönderdim. Onlarda ürünü gönderdiler. Lakin benim dediğim fiyat airmail ile gönderi için geçerliydi. İsterseniz takipili de gönderi yapıyorlar. Bu arada paketinizin başına bi iş gelirse sorumluluk size ait.

Vanessa veya Anthony
thegoldennib@hotmail.com

Sitelerinden alıntıdır:

The shopping cart is not set up for International shipping All international
customers, please email me your order and I will quote your shipping charges.

1. If you are going to order just 1-2 knots, then it is okay to order through the web site, without prior contact.

2. ALL International parcels are sent via 1st class mail & Priority mail for additional charge.
There is no tracking or delivery confirmation on International shipments, also no insurance.
We will provide a shipping reciept showing your parcel has shipped, but we ARE NOT responsible for lost parcels.
There are NO REFUNDS for lost International packages, so order at your own risk.

I am sorry to have to implement this policy, but it was this, or stop international shipping.
Herşeyiyle bitmiş fırça satmıyor mu TGN?
(23/06/2012, Saat: 12:22)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Satıyor buyrun,
http://www.penworks.us//index.php?main_p...cc65b08094
iki sitede ayni kişinin.

Çok teşekkürler Fırçaların Efendisi Wink

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Silvertip Fırça tavsiyesi Andreichu 0 820 20/06/2023, Saat: 20:38
Son Yorum: Andreichu
  FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler papazerigi 274 375,842 22/10/2021, Saat: 14:15
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Chubby 3 Ailesi incelemesi Best-Super-Manchurian-Silvertip onur98 18 23,731 22/01/2019, Saat: 15:38
Son Yorum: Sofistike
  Tipsoft Silvertip Finest Chinaski 38 44,659 25/12/2018, Saat: 17:51
Son Yorum: GartBnx
Information İNCELEME:Frank Shaving Silvertip Fırça ahraz 27 19,471 15/12/2018, Saat: 12:31
Son Yorum: Arapaho
  Kent BLK8 Pure Silvertip fırça süreyya 11 7,107 03/02/2018, Saat: 13:18
Son Yorum: protti
Information İNCELEME:Bottega Veneta Super Silvertip Tıraş Fırçası ahraz 28 15,452 16/12/2017, Saat: 00:05
Son Yorum: ahraz
Information İNCELEME:Dalvey Signature Silvertip Fırça İlk Kez ve Sadece Geltir'de! ahraz 22 13,482 16/12/2017, Saat: 00:03
Son Yorum: ahraz
  RETRO DELUXE 30mm Silvertip Shaving Brush koolandgang 61 49,507 18/09/2016, Saat: 01:01
Son Yorum: LiuShang
  Thater 4125/1 3-Band Silvertip Porsuk kılı fırça btoprak 22 21,477 31/03/2016, Saat: 21:15
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: