Meißner Tremonia / Meissner Tremonia Sabunları
Meißner Tremonia  ya da Meissner Tremonia ile ilgili başlık bulamayınca açayım istedim.

Connaught dan aldığım 4 tester dan Dark Limes olanı az önce denedim. 10 gramlık deneme poşetinin yaklaşık olarak 1/4 ünü köpürtme tasına boşalttım. Simp manch ile yaklaşık 1 dakikalık köpürtme sonrası ortaya çıkan köpük, daha fazla köpürtme istediğini ortaya koyuyordu. Ama kolum yorulmuştu ve mevcut köpük ile tıraşımı olayım istedim. Sonuç harika. Tobs kremlerinni bile kayganlık konusunda eleştiren ben, tremonia nın kayganlığını gayet tatminkar buldum.

Koku ise vasat, hatta vasat altı. Poşetinde limon sıkılmış laboratuar tüpü gibi kokan sabun rendesi, köpürtme sırasında acaba düzelir mi derken cevap "hayır düzelmedi" oldu. Yüzde beklerken ise koku gitti. Evet gitti.

Tıraş sırasında kayganlık az önce de dediğim gibi gayet tatminkar, koruyuculuk ve yastıklama gayet tempolu idi. Tıraş sonrası balm/balsam kullan(a)mayan / sevmeyen ben için yeterli nemlenmişlik hissi ile bu yazıları yazmaya koyuldum.

Sonuç itibari ile Dark limes kokusunu vasat buldum ama diğerler maddeler itibari ile gayet alınası duruyor.

Köpük kalitesi: 8/10
Kayganlık: 7/10
Koku:3/10
Nemlendirme:7/10

Bu başlık altında nasip olursa sırası ile tremonia serisinin Pembe greyfurt, Lüks Lavanta ve son olarak Odunsu Badem yazıları da olacak.

Syg&Svg.

28kr1qv.jpg
33uvkg7.jpg

fm1j7m.jpg
Guze inceleme olmus, elinize saglik.
İnceleme için teşekkürler üstat, sabunun enteresan bir formu var, ben köpürtmekte zorlandım. Krema kıvamında köpük çıkmıyor, hep küçük de olsa baloncuklu oluyor. Ancak tıraşta tatminkar sonuç veriyor görüntüsüne nazaran.
www.BarbarosRazors.com

İnceleme için teşekkürler, yaptığım araştırmalarda yurtdışında pek parlak notlar almamış o sebeple ileride almayı düşünmeyeceğim bir sabun.

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
Elinize saglik.iri taneli toz seker gibi degisik bir sunumu varmis urunun.sadece sample lari mi bu sekilde yoksa 100gr lik alinca da boyle mi geliyor?

Ben teşekkür ederim değerli arkadaşlar.

@ozgun41 hocam orjinalleri de bu şekilde. İri taneli toz şeker tespiti çok doğru. Gerçekten de öyle görünüyor. Zor eriyor. Tuhaf bir sabun. Benim merak ettiğim bir sabundu. Ama an itibari ile öyle aman aman bir sabun olmadığını söyleyebilirim. @tipsol hocamında dediği gibi özellikle bazı ciltlerde kuruluk yaptığına dair genel bir kanaat hakim yurtdışında.

@theunnamed, gerçektende öyle Hasan hocam. 1 dakika yoğun mançuryalı baskısında bile ufak hava kabarcıkları tam kremaya dönüşmediler. 1 dakika daha da uğraşmak istemedim.
İnceleme icin tesekkurler @izbe. Bayagi iddiali gorunuyorlar disaridan koku vurgulari da belirgin gorunuyordu oysa. Ogrenmis olduk
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
Benimde gorup merak ettigim sabunlardan biriydi. Kuru cilt tipli bana pek yaramayacagini anladim. Inceleme icin cok tesekkur ederiz ustad
İnceleme için teşekkürler, koku zayıfsa kafadan eleniyor bende Smile,
Her Kasaba da ışık saçan bir öğretmen ve bu ışığı söndürmeye çalışan bir papaz vardır ?
Victor Hugo
Sample olarak ben de almayi dusunuyorum ama verimli olur mu bilemedim. Sonucta su/urun orani icin bir kac deneme ve farkli fircalarla denemek gerekebiliyor. Yine de elinize saglik Izbe komsum, keyifle okudum. Takipteyiz geri kalanlar icin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Rainbow Butik Tıraş Sabunları Tanıtım Başlığı Tayyare Pilotu 0 1,577 04/07/2022, Saat: 21:52
Son Yorum: Tayyare Pilotu
  Haslinger Tıraş Sabunları onurstyle 85 89,755 22/06/2021, Saat: 22:32
Son Yorum: Chavez
  Tıraş Sabunları Karşılaştırması piankhy 23 36,993 02/04/2021, Saat: 02:07
Son Yorum: Trashman
  tweex traş sabunları... esevetnov 17 21,251 16/10/2020, Saat: 01:27
Son Yorum: saintdumas
  Muhle Tıraş Sabunları daggett 31 21,993 29/09/2020, Saat: 01:02
Son Yorum: timdr
  Edwin Jagger Traş sabunları nasıldır? papazerigi 31 55,421 05/06/2020, Saat: 11:21
Son Yorum: lim10
  TDS Kosmetika Tıraş Sabunları mertalp 12 3,977 14/05/2020, Saat: 16:55
Son Yorum: mertalp
  Aliexpress tiras sabunlari Rigbie 20 9,303 17/03/2019, Saat: 11:06
Son Yorum: Rigbie
  Artisan Tras Sabunlari yener 11 10,318 24/05/2018, Saat: 02:27
Son Yorum: gidakontrol
  Tıraş Sabunları Kullanım Süresi Niko 10 8,481 14/05/2016, Saat: 00:13
Son Yorum: Niko

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: