Antalyadan Merhaba
Şuan alet olarak ne kullanıyorsunuz komşum? Rimei ve Ming Shi tarzı bir alet aldıysanız bunlar asla jileti düzgün tutmazlar. Benim size tavsiyem daha kaliteli bir alet kullanmanız olur ama bu aletleri kullanacaksanız da jileti sıkıştırırken mümkün olduğunca elle düzelterek yerleştirin.

Hangi jileti kullandığınızı yazmamışsınız. Eğer Derby, Wilkinson gibi kör bir jilet kullanıyorsanız bu durum da doğal. Daha keskin jiletler kullanmanızı öneririm.

Eğer çok tahriş yaşıyorsanız bunun pek çok sebebi olabilir. Yüz hazırlığı konusunda forumdaki yazıları biraz okumaya çalışın. Yüz hazırlığında aşırı sıcak su kullanmak, fırçayı yüze fazla bastırmak gibi etkenler tıraş kalitesini etkilerler.

Krem sürüyorum demişsiniz. Krem olarak ne sürüyorsunuz? Yağlı bir krem kullanıyorsanız bu da olumsuz etki yapacaktır.

Tıraş olurken tersten almamaya çalışın. Bir tur WTG (Düz) bir tur XTG (Çapraz) yeterli olacaktır.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
WS klasik DE tıraş aleti alıp deneme şansınız olabilir mi? Sanırım impa'da var. Hem fiyatı uygun hem de çok mild bir alet olduğunu söylüyorlar kullanan arkadaşlar. (ben hiç kullanmadım) EJ DE89 gibi mild tıraş aletlerini önereceğim ama baştan "ucuz yollu" dediğiniz için hiç bahsetmemiştim. Ayrıca, cihankeskin komşumun yazdıklarına ek olarak baskı uygulamadan, bastırmadan tıraş olmaya çalışın. Bu husus çok önemli, özellikle boyun bölgesi gibi hassas yerler için.
Hoş geldiniz foruma, ben Rimei kullandım ve başlangıç olarak çok memnun kaldım. Şap kullanmak önemli bence çünkü cildi geriyor ve hafif hataları kapatıyor. Sakalınızın hangi yöne çıktığını iyi tespit edip yönüne uygun tıraş olmayı unutmayın bence.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Hoşgeldiniz.
Tıraş öncesine önem verin.
Ben tıraş öncesine önem vermediğimde mutlaka cezamı çektim. Smile
@muratcan07 hoşgeldiniz foruma..
Ben de geleneksel tıraşta sizin gibi yeniyim. Şu an elimde Ws classic de tıraş makinesi, Omega 10049 fırça, arko sabun ve her markadan tıraş bıçağı var. Hassas cildiniz varsa makine olarak ws classic öneririm, oldukça mild bir alet, başlangıç için fiyatı da uygun. Geleneksel tıraşa ilk başladığımda (yaklaşık 2 ay öncesi) ben de sizin gibi tahriş sorunu yaşıyordum. Zamanla tekniğimi oturttum diyebilirim. Yeni başlayan biri olarak, elbette üstadlarım daha iyi bilir, nacizane fikrim tıraş öncesi hazırlığı iyi yapmanız ve fazla bastırmadan tıraş olmanız.
Saygılar..
öncelikle değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim
traş aleti olarak şu an birmilyoncudan aldığım inanılmaz dandik bir alet kullanıyorum. jilet olarak derby var elimde. traş sabunum arko.. tek perde traş oluyorum traş sonrası ıslak cilde şap bi 10-15 dakka sonra soğuk suyla yıkama ondan sonra yeşil arko kreminden sürüyorum şu yağlı olandan..
traş aleti sipariş edicem ama hangisi karar veremedim. ws classic antalyada bulunuyor fiyatı 15 tl. yada internetten ming shi tto sipariş edicem 10 liraya. üstten açılıp jileti değiştirmesi daha kolay olur diye. rimei tavsiye edende çok ama elimdeki makinede 3 parçalı sanki jileti yamuk oturttum gibi hissediyorum hep.. her türlü tavsiyenize açığım.
saygılar

Sent from my iPhone using Tapatalk
@muratcan07, öncelikle naçizane görüşümü aktarmak isterim. 10-15 dakika cilt üzerinde bekletilen şap, cildini pişirecektir ve tahriş olmasına neden olacaktır. Nemli cilde şap uyguladıktan sonra 1 dakika bekletmek kanımca yeterli olacaktır.
Ekipman seçiminizi ise ortalama kalite standartı tutturmanızı tavsiye ederim. Forumda bu konular hakkında oldukça fazla içerik var. Bence EJ de89 ile başlamalısınız. "Temiz tıraş hayal mi?"başlıklı konumda paylaştığım resimlere bakarsanız eğer bende ilk başladığımda özellikle boyun bölgemde acı verici sorunlar yaşıyordum. Kendiniz için doğru ekipmanı bulunca, tekniğinizi de iyileştirdiğiniz taktirde ve tıraş öncesi/sonrası bakımı doğru yaptığınızda sıkıntılı durumlara elveda diyorsunuz.
Merhaba , hoş geldin kardeşim..Valla bu işte ucuz pek yok , yok derken biraz zevke kayıyor durum...misal bende senin gibi başladım fakat şimdi mutlaka her akşam yüzümü tıraş fırçası , cella ve diğerleri ile sabunlamasam rahat edemiyorum. Tıraş sabahları oluyor tabii Smile Ben direkt yuma ile başladım baktım ki koruma falan yok rimei aldım rahat ettim. Benim de boyun altım sorumlu fakat burada hazırlık olayı çok önemli , arkadaş bahsetmiş. Bence de şapı değil fakat tıraş sabunu ve fırçayı daha fazla tutmak hazırlar diye düşünüyorum. Rimei bende temiz tıraşı vermedi MİNG shi daha agresif ve temiz tıraş veriyor.

Şimdi hepsi önemli , jilet kör olmayacak konforlu ve keskin -personna- makine adjustable a ait ucuz türevleri yani ayarlı olursa bence tek makinede üç çeşidi deneyebilirsin...sabun ya da krem de ayrı önemli bir simpson yada tobsavo,speick sabun ile arko nivea messi ile sabri gibi duruyor oradan anla farkı...Wink not: galatasarayliyim Smile

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam şap sürdükten sonra en fazla 1 dk. bekleyeceksiniz, 10-15 dk. değil Exclamation Huh
@muratcan07

Kardeş geldimi paketin?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 916 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,692 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 739 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 4,079 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam