Razorock Mission
Wilkinson Classic'den sonra hangi alete geçiş yapacağım konusunda alternatifler hayli fazlaydı. Özellikle Geltir'de Mühle R89 hayli öne çıkıyor. Kullanıcı deneyimleri ve tavsiyeleri sonucunda şanını hak eden bir ürün olduğu da apaçık ortada. Popüler olana karşı kendiliğinden oluşan bir mesafe mi yoksa aşırı ilgilenme sonucu "kullanmış kadar oldum" psikolojisi mi bilmiyorum ama araştırmalarımı biraz daha genişletip bir tık daha ucuz farklı bir aleti mercek altına aldım. Yabancı forumlarda ve ıslak traş sitelerinde bir adım öne çıkan bu alet Razorock Mission idi. Fiyat / Kalite performansı için ağızlarından bal damlatan ıslak tıraşçılara daha fazla karşı koyamadım ve siparişi verdim.

İtalian Barber sitesinden 19,99 $ + 9,95 $ kargo ücretiyle yaklaşık 90 liraya 3 hafta içinde elime geçti ürün.

33kf4fa.jpg

Paket içeriğinde tıraş aletiyle beraber 5'li yeşil Astra, 10'lu Treet ve 5'li Rapira jiletleri de bulunuyor. Bu da ayrı bir güzellik.

2mopf0m.jpg

vhep0w.jpg

Henüz çok fazla tıraş aleti tecrübem olmadığından kapsamlı bir inceleme yapamasam da ilk kullanım sonrası görüşlerimi aktarmak istiyorum. Öncelikle kartuşlulardan sonra Wilkinson'ı elime ilk aldığımda "ben bunu kıytırık plastik bir şey sanmıştım. baya da ağırmış" diye düşünmüştüm. Aynısını Mission için söyleyebilirim. Gerçekten ağır ve tok duruyor elde Wilkinson'dan sonra. Ki ağırlığı yaklaşık 87 gr imiş. Pirinç kaplama ve tırtıklı handle ıslak-sabunlu elde kontrol ve denge açısından iyi iş görüyor.

Hepsinden önemlisi Wilkinson ile test ettiğim bir düzine jiletlerden sonra tek randıman aldığım jilet Feather olmuştu. Kai, Personna Platinum Blue ve Polisilver genel kanının aksine bende sıradan, konforsuz jiletler izlenimi uyandırmıştı. Mission ile siftahı Personna ile yaptım ve sakallarımı ilk perdede Tabac ve Tipsoft Finest ikilisinin desteği ile beraber kaymak gibi yaptı. Tamamen kendi ağırlığı ile yüzünüzde gezdirmeniz yetiyor aleti. Boyun bölgemde ATG ilk kez tahrişsiz, yanıksız bir tıraş deneyimi elde ettim. Sonuç harika. Gerek başlangıç için gerek Wilkinson sonrası için kesinlikle tavsiye ederim  Smile

Bir not: İtalian Barber ürünü USPS (united states postal service) ile gönderiyor fakat ürün Chicago'ya ulaştıktan sonra film kopuyor. Ondan sonrası için kargo hareketlerini PTT'nin yurtdışı gönderim takibi ekranından yapmanız gerekiyor.

Herkese hayırlı tıraşlar.
Güzel inceleme olmuş. Sap paslanmaz çelik gibi duruyor. Razorock un ürünleri genel olarak f/p yüksek deniyor. Bende "santa maria del fiore" sabunu çok merak ediyorum. İyi günlerde kullanın.

Sent from my iPhone using Tapatalk
https://www.instagram.com/u1071/
İnceleme için teşekkürler.
Güzel inceleme olmuş teşekkürler. Fiyat olarak EJ89 ile aynı seviyeye gelmiş nerdeyse, güle güle kullanın komşum.

İnceleme için teşekkür ederiz komşum. Sap biraz uzun olmakla beraber Ikon Bulldog sapı andırıyor, güle güle kullanın.
Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. @btoprak evet komşum sap uzunluğu 90 mm.
@rating komşum avrupa sitelerinde satışı olmayışı, indirim kodunun yokluğu derken kargo bedelini göze aldık mecburen. Ürünün kendisi hesaplı aslında.

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@zakayr
Gayet güzel bir DE almışsınız. Güle güle kullanın.Smile
Bunun sapına EJ ve Muhle başlıklar da uyar heralde. Razorock sapları f/p. Görüntüleri de hiç fena değil.
Maggard razors ile karıştırdım galiba. Razorock'un DE aletleri hakkında bilgi sahibi değilim.
Bende ki EJ89 76gr ken bile ağır diyordum ama bu 87gr ağırlığında. Acaba bu alet bir tık daha mı agresif? Permasharp ve feather kullanınca nasıl olduğunu paylaşabilir misiniz komşum?

Tabi komşum sıradaki tıraşı Feather ile olacağım. Görüşlerimi paylaşırım

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İnceleme: Razorock Game Changer 84 marv 6 3,536 09/11/2021, Saat: 19:53
Son Yorum: marv
  RazoRock Game Changer CK89 206 94,157 30/09/2021, Saat: 01:41
Son Yorum: broraso
  RazoRock Lupo sfenks 26 11,616 08/04/2021, Saat: 01:39
Son Yorum: nicky
  Razorock German 37 Slant FearOfATG 47 19,433 20/02/2021, Saat: 22:59
Son Yorum: Yilmazde
  RazoRock Game Changer Open Comb (Jaws) CK89 11 5,800 20/09/2020, Saat: 00:45
Son Yorum: sudüşleri
  Razorock Baby Smooth Erdem009 6 4,067 03/09/2020, Saat: 22:31
Son Yorum: Kacak
Heart İNCELEME: Razorock Hawk Single Edge Safety Razor izbe 50 32,685 29/08/2020, Saat: 23:19
Son Yorum: shaving nick
  RazoRock Wunderbar Slant -mali 20 10,040 25/04/2019, Saat: 00:30
Son Yorum: -mali

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: