Rocnel, Single Edge Razor / Model SE-P
Elinize sağlık, ben de bu projede destek olmak istiyorum ama sanırım bir sonraki parti zamanı geldiğinde listeye yazılacağım.

Sanki bana "isim yazılabilen, hatta bir ihtimal standı ile birlikte makul fiyatı ile satılacak" bir parti yapacakmışsınız gibi geliyor, onu bekleyeceğim. Smile

Facebook'ta The BIG Shave ve Turkish Bath gibi kapalı gruplar var, mutlaka bizden üyeler vardır, ben elimden geldiği kadar Türk Malı ne varsa tanıtmaya çalışıyorum, bu tip yerlere üye arkadaşlardan ürün teslim alanlar gerekli PR'ı yaparlarsa çok iyi olacaktır.

Bu ülkeyi hakikaten tıraş konusunda lider hale getirebiliriz, her çalışma yeni bir adım, her Ar-Ge yeni bir kulvar, emeğinize sağlık diyorum.
Hocam makineye jilet takıp çıkarması sedef gibi usturalara göre nasıl mesela?Daha mı zor-Dar toleranslı,daha mı kolay?
(26/01/2016, Saat: 03:47)mustafayazar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam makineye jilet takıp çıkarması sedef gibi usturalara göre nasıl mesela?Daha mı zor-Dar toleranslı,daha mı kolay?

Merhaba, şöyle anlatayım yaprak jileti kırdığınız zaman kenarlarında(kulaklar diyorum) deforme olur, gözle çok iyi görülmez ama usturaya(sedef) takacağınız zaman zorlar, dikkatli takmak gerekir, hatta bazen takılamaz bile, firmalar bunun önüne geçmek için hazır yarım jilet yapmışlardır, ayrıca usturaya jilet takmak tehlikeli bir iştir.

Bizim makineye gelince, kulakların deforme olmasının jiletin takılmasına hiçbir etkisi yoktur, çünkü kulaklar dışarda kalacak şekilde 0,01 mm hassasiyeti ile üretilmiştir. Ayrıca kulakların dışarıda kalması sebebiyle güvenli şekilde takılma alanı çıkmaktadır. Usturalarda jilet ciddi derecede sıkışır, çünkü başka şekilde jiletin tutunmasına imkan yoktur, bu sıkışma jiletin takılmasını zorlar. Bizim makinede jiletin sıkışması için kavis bulunmaktadır, bu da jiletin tutunması için yeterlidir.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

@kerimovic Çok teşekkürler, forum konusunun bu kadar ilgi çekici olmasına çok sevindim

@khantw teşekkür ederim, yerli ürünlere olan destek gerçekten sevindirici
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Bekleyip göreceğiz, uzun bir bekleyiş olmaz inşallah. Sabırsızlanıyoruz.
(22/01/2016, Saat: 19:57)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok teşekkür ederim Smile
Bende yanlış düşünüyorsunuz derby sürüm mantığı ile satış yapmaya çalışan firma siz ise kalite mantığı ile gitmeyi düşünüyorsunuz...derby adedi 0.2 TL olurken siz 1 TL ye satış yapabilirsiniz çok rahat....siz müslüman iklimini hep unutuyorsunuz Wink
(24/01/2016, Saat: 02:32)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar isim olarak markayı kastediyorsanız Rocnel olarak devam edecek, ancak bir logo oluşturma amacımız var.

Her ne kadar yaprak jilet ile makine bir kardeş gibi görünse de, üretim süreçleri bir birinden çok farklıdır. Uzmanlık alanlarımız çok farklı. Türkiye'de jilet üreten Derby isimli bir fabrika bulunmaktadır. Bu marka jileti beğenen var beğenmeyen var ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim Derby çok büyük kurumsal bir işletme, böyle bir fabrikanın jiletleri dahi bizim ülkemizde tam kabul görmemişse biz bu işe girersek sıfır alacağımızı düşünüyorum.

Şuan ki çalışmalarını aynı şekilde devam ettirirlerse, Derby firmasının zamanla jilet alanında dünyanın en ileri gelen şirketi olabileceğini düşünüyorum. Kullandıkları ham maddeler çok iyi, kaplamalar çok iyi durumda. Yaprak jiletlerle ilgili yaklaşık 10 sayfalık bir araştırma yazısı hazırladım, üretim süreçlerinden bilinmeyenlerine kadar ayrıntılı bilgiler içeriyor, yakında forumda bir başlık açarak bu yazıyı yayınlayacağım. Saygılar.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(27/01/2016, Saat: 18:15)Emrahozlem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende yanlış düşünüyorsunuz derby sürüm mantığı ile satış yapmaya çalışan firma siz ise kalite mantığı ile gitmeyi düşünüyorsunuz...derby adedi 0.2 TL olurken siz 1 TL ye satış yapabilirsiniz çok rahat....siz müslüman iklimini hep unutuyorsunuz Wink

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba, kaliteli ürünler yapacağımıza olan inancınız benim çok mutlu etti, aynen iyi bir şeyler ortaya koymaya çalışıyoruz.

Ama her şey yatırım meselesi, üretim işine aşina olsanız ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız.

Ben bir jilet üretimi araştırmasına girdim, ancak bildiğiniz jiletlerden değil, (zaffiro) bir firma bunlardan satıyor, jiletine 20 yıl garanti veriyor, ama tek başına satmıyor. Bu jiletlerin nasıl üretildiğini biliyorum, bizim işletme olarak böyle bir gücümüz olmasa bile üretim periyotunu aktarabilirim, uzun vadede üretim listemize alabiliriz.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Biraz önce SE makine başlıkları için üretime başladık, ilk çelikler ( her biri bir başlık için) cnc dik işlem makinesine girmek için hazırlar. Ama çok güzel duruyorlardı zor kıydım denebilir Smile Bakalım bu çelikler hangi arkadaşımızın emektarı olacak Smile

1q5w5k.jpg
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

O o o üstteki Benimki gibi bir hisse kapıldım. Hissi kablel vuku. Big Grin

(29/01/2016, Saat: 18:14)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biraz önce SE makine başlıkları için üretime başladık, ilk çelikler ( her biri bir başlık için) cnc dik işlem makinesine girmek için hazırlar. Ama çok güzel duruyorlardı zor kıydım denebilir Smile Bakalım bu çelikler hangi arkadaşımızın emektarı olacak Smile
1q5w5k.jpg
Haydi Bismillah Smile
Kolay gelsin.
Elin Merkur' une, Muhlesine rakip ve hatta üstün ve orjinal ürünler çıkmasına , gavurların Smile yana yana bu ürünleri edinmeye çalışmasına çok sevineceğim.
Emeğinize sağlık! !

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rocnel Elite Series (İlk Mesaj Güncel) rocnel 77 51,816 08/09/2022, Saat: 21:33
Son Yorum: My72
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 38,830 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 315,233 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Rockwell Model T ati19 1 2,018 26/04/2021, Saat: 02:29
Son Yorum: marv
  Parker Adjustable Safety Razor ckeskin 91 62,724 22/03/2021, Saat: 18:31
Son Yorum: krub
  Ufo Razor Handles GeltirBot 15 23,276 24/02/2021, Saat: 01:35
Son Yorum: mustbe
  Barebo Safety Razor - Sweden emiriko 1 4,965 02/10/2020, Saat: 02:01
Son Yorum: erkantalya
  Rocnel Sailor S Timor1322 55 22,491 04/09/2020, Saat: 17:50
Son Yorum: rocnel
Heart İNCELEME: Razorock Hawk Single Edge Safety Razor izbe 50 33,217 29/08/2020, Saat: 23:19
Son Yorum: shaving nick
  Wolfman Lass BBS-1 Razor inceleme Nani Kuş 33 16,727 05/08/2020, Saat: 19:01
Son Yorum: korgunv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: