Rocnel, Single Edge Razor / Model SE-P
aman dostlar alet agır, hic bu farklı vs diye stres yapmayın. Aynı bildiginiz DE alet gibi bastırmadan kendi agırlıgınla.
Ben 34c nin tıraşına cok benzettim ama tabi çok subjectif.
Çok güzel ve harika düz sap da muhteşem yakışıklı olmuş. Kayma filan da olmuyor
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
@rocnel
Murat Bey teşekkürler
Desenli sap ve tümü kumlanmış kafa harika görünüyor,ellerinize sağlık

20160401_190038.jpg

20160401_190420.jpg

20160401_191324_HDR.jpg
@rocnel Sipariş sürecinde yardımlarınız ve ilginiz için tekrar teşekkür ederim.
Kargo bugün elime geçti. Merkür futur kullanmam sebebi ile elime rocneli aldığımda ağırlık olarak beni rahatsız etmedi. Birçok komşumun söylediği gibi jilet takip çıkarmak oldukça kolay. Aklıma sadece şu takıldı ürünün kafa kısmındaki keskin köşelere pah kırmak mümkün müdür? Kafadaki dik köşelerin pahlı olması hem kullanım esnasında olası çarpma ve düşmelerde köşe kısımların zarar görmesine engel olacağı hem de daha şık bir görüntü sağlayacağı düşüncesindeyim.
49fc538b0d4fe2ed9b6bd642d66c3386.jpg
ade74960b1f734c5d383c07282f96be7.jpg

SM-T800 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kargonun eve ulaştığı haberi gelince mesai bitiminde son sürat eve gittim ve incelemelere başladım.

Alet kalite kokuyor,duruşu ile sıradan birşey olmadığını hissettiriyor.İşçilik,malzeme kalitesi iyi seviyelerde.Tek sıkıntısı kutu içindeki mühür kırıldığı için kafanın üstünde 1mm civarında bulaşan lekeler vardı.Bunuda güzel bir temizlikle gidereceğim ilerliyen süreçte.

İncelemeden sonra tıraşa başladım.Kullanılan ekipman şu şekilde.

-Banat perfect domuz kılı fırça
-Cella sabun
-Polsilver (1)
-Şap
-Bodyshop balm

Nasıl bir sonuçla karşılaşacağımı bilmediğim için her zaman yaptığım hafif fazla sulu köpük yerine standart köpük yaptım yani önceki köpüklere göre daha koruyucuydu.Benim önceden kullandığım alet fatip grande,arkadaşımın R41 i (2-3 kere yürütebildim Smile ) ve jiletli ustura olduğu için bunlarla kıyaslama yapacağım.

Tıraşı WTG-ATG 2 perde yaptım.Jiletin takılması cidden kolay.Jileti taktıktan sona yanlarını baş parmağımla kolaylıkla kırdım,kırmak doğru kelime değil kendisi attı kendini neredeyse.Jileti taktıktan sonra acaba tıraş esnasında düşermi,gevsermi kayarmı diye korkmadım değil.Ama alette nasıl bir tasarım varsa jilet çok iyi şekilde tutunuyor.Tıraş esnasında köpüğü temizlemek için su tutarken alete ani sert hareketler ve su tutarken suyun debisini maksimum seviyelerde tuttum,1 mm oynama yok.Köpüğün temizlenmesi çok kolay.Tıraş esnasında çıkan kesme sesi tıraşın keyfini yükseltiyor,mesela bu sesi fatipte hiç duymadım veya usturada çok minimal seviyelerde duyabilmiştim.
Tıraş bitiminde gereksiz yere fatip gibi agresif bir alet kullandığımı anladım.Kaliteli ve yakın bir tıraşa fatipten daha mild bir alet olan rocnel ile sahip olabileceğimi farkettim.Kesinlikle fatipe göre daha mild ama WS'nin DE sine göre bariz derecede agresif.Bu yüzden rocnelin agresifliğine 6,5/10 verebilirim.Fatip'e 8-8,5,R41 e 9.Bluebeard revenge usturayada kullanılan jilet ve açıya göre 9,5-10 veririm.

Özet olarak tıraş minimum tahrişle,sinekkaydı oldu.Elime ATG yönünde hareket ettirince sakal hissetmedim.

Şap testine göre WTG'de tahriş yoktu,ikinci perde ATG'de sadece 1 bölgede düşük seviyede tahriş vardı.Fatipte yüksek miktarda karşılaştığım kök kanamasına rocnelde neredeyse karşılaşmadım sadece 1-2 yerde oldu.Fatip'e göre günlük tıraşa daha uygun bir alet.Tıraş zevkini ve kalitesini yükselttiği aşikar.
Kesinlikle 25 USD den daha fazlasını hak ediyor.Yapanların,kafa yoranların eline sağlık,almanızı tavsiye ederim.
Merhabalar bugün çok yoğundum geç döndüm, çok güzel yorumlarınız için teşekkür ederim.

Ürünleri teslim alan arkadaşlar güle güle kullanın.

Ürününü beğenmeyen iade etmek isteyen olursa bize bildirebilir.

Bu mühür mumu işi kafa karıştırıcı sürekli kırılıyor ve malzeme üzerinde kirliliğe sebebiyet veriyor, bundan vazgeçebilirim.

Bazı arkadaşların ürünleri haftaya kaldı çok üzgünüm, ancak bunları yetiştirdik ciddi sayıda ürün teslim ettik.

Teslim alan arkadaşların çok çok azı burda paylaşımda bulundu, çok teşekkür ederim, sizden paylaşım yapmanızı istememin sebebi yabancıların ürün dağıttığımızı görmesiydi, ancak başarız oldu.

Ürünün kenarlarına pah kırılabilir ama üretim süresini ikiye katlar.

Yarın daha detaylı bilgileri vereceğim, saygılar.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

44dcb158ea0181d2dfd9f31f1cc4207a.jpg

Ben de bugün teslim aldım, gerçekten fiyatının çok üstünde işçilik ve kalite var. Elinize, beyninize sağlık @rocnel üstat. İyi korumak lazım, ben jedi'lara emanet ettim Smile

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(02/04/2016, Saat: 01:29)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 44dcb158ea0181d2dfd9f31f1cc4207a.jpg

Ben de bugün teslim aldım, gerçekten fiyatının çok üstünde işçilik ve kalite var. Elinize, beyninize sağlık @rocnel üstat. İyi korumak lazım, ben jedi'lara emanet ettim Smile

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

@mancho üstad
Artık Yozgatın kurtuluş yıldönümlerinde bunu kullanırsın
Paslanmaz çelik olması bir kartuşcu için büyük avantaj yüzyıllarca sağlam durur Big Grin
(02/04/2016, Saat: 01:50)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @mancho üstad
Paslanmaz çelik olması bir kartuşcu için büyük avantaj yüzyıllarca sağlam durur  Big Grin

Yine başladı bizimkiler atışmaya,bakalım ne yanıt gelecek Smile
(02/04/2016, Saat: 01:50)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @mancho üstad
Paslanmaz çelik olması bir kartuşcu için büyük avantaj yüzyıllarca sağlam durur  Big Grin

Bu çok özel bir alet, bunu @ihtilaf üstad'ın DE'den Kurtuluş Günlerinde kullanmayı düşünüyorum Big Grin
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rocnel Elite Series (İlk Mesaj Güncel) rocnel 77 53,831 08/09/2022, Saat: 21:33
Son Yorum: My72
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 40,348 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 322,141 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Rockwell Model T ati19 1 2,076 26/04/2021, Saat: 02:29
Son Yorum: marv
  Parker Adjustable Safety Razor ckeskin 91 64,350 22/03/2021, Saat: 18:31
Son Yorum: krub
  Ufo Razor Handles GeltirBot 15 23,600 24/02/2021, Saat: 01:35
Son Yorum: mustbe
  Barebo Safety Razor - Sweden emiriko 1 5,039 02/10/2020, Saat: 02:01
Son Yorum: erkantalya
  Rocnel Sailor S Timor1322 55 23,377 04/09/2020, Saat: 17:50
Son Yorum: rocnel
Heart İNCELEME: Razorock Hawk Single Edge Safety Razor izbe 50 33,827 29/08/2020, Saat: 23:19
Son Yorum: shaving nick
  Wolfman Lass BBS-1 Razor inceleme Nani Kuş 33 17,194 05/08/2020, Saat: 19:01
Son Yorum: korgunv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: