Knot'un Çıkması
(03/03/2016, Saat: 23:13)mahmut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: japonu küçümseme bir miktar toz karbonat ve japonla tamir edilmeyecek eşya yok gibi
( mutfak dolabının kapağının açık oldunu fark etmeden takılıp kırdım 20 gr lık ucuz 1 tl lik japon yapıştırıcıdan 3 adet harcadım ve yaklaşık 1 çorba kaşığı karbonat kullandım eskisinden bir farkı olmadı hatta 3 senedir sap sağlam duruyor  Big Grin

ama dediğiniz gibi epoxy en iyi yöntem gibi duruyor

Tamam
(03/03/2016, Saat: 23:21)serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İkincide karar kıldım , koçtaş ta olduğunu sanmıyorum bu çeşidinin , büyük ihtimalle bu adresten alacağım .

iyi akşamlar ,

büyük ihtimal vardır ama n11 de güzel yorumu olan ve yıldızı yüksek güvenilir satcıdan alın ben öylesine fiyatı ve resmi görün diye koydum

kendinniz yapacaksanız forumda bu işi yapan insanların
açığı konular olması lazım onları mutlaka okuyun fırçaya yazık etmeyin
Beyler hangi marka vb. şeylerden konuştuk madem , peki yapıştırıcıyı aldım , nasıl uygulayacağım ?
Youtube da bir iki video gördüm ama birinci ağızdan dinlemek isterim .
O iğne tarzı şeylerden yapıştırıcıyı enjekte ederken sadece tabana yada yanlara hafif hafif mi sürmeliyim ?
Yoksa yanlara hiç ellemiyim mi ?
karbonat daha çok hamur işlerinde kullanılır
ve her yerde bulabilrsiniz a101 de baharat, kabartma tozu satılan reyonların birinden aldım
önce sapın dibin de kalan yapıştırıcı parçayı çıkar
sonra sapın dibine 2-3mm kalınlık olacak şekilde sık fazla sıkma kenarlara taşma yapmasın
kürdan veya başka bir şeyle karıştır knotu düz bir biçimde yerleştir
(03/03/2016, Saat: 23:36)mahmut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: önce sapın dibin de kalan yapıştırıcı parçayı çıkar
sonra sapın dibine 2-3mm kalınlık olacak şekilde sık fazla sıkma kenarlara taşma yapmasın
kürdan veya başka bir şeyle karıştır knotu düz bir biçimde yerleştir

Hocam her şeyi anladım da , dipte kalan yapıştırıcı bayağı taşlaşmış , bıçakla filan temizlemeye çalışırken sapa zarar vermeyelim Sad
sıcak suda bekletin öyle deneyin çıkıyor sanırım
Japon yapıstırıcısını ben sahsen kullanmam, buharlasma yapar kuruma esnasında, kıllara zarar verebilir. Epoxy den sasmayın derim. Bu tarz 2 komponentli urunlerden hepsi isinizi gorur. Hırdavatcı, koctas, bauhouse vs vs. bulabilirsiniz. Saygılar.

Not: Cok kuvvetlidir, muhtemelen bir daha isteseniz de cıkaramazsınız. Knot yuvası vs knottan buyuk olur, altta eski yapıstırıcı kalmıs olur, knot un duzgunlugunden egriliginden emin olun. Gerekirse kuruma esnasında selobant gibi birsey ile duzlugunu ayarladıktan sonra kurumaya o sekil bırakın.Aklıma gelenler bunlar
Saygılar

21der91.jpg
(04/03/2016, Saat: 01:39)mahmut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sıcak suda bekletin öyle deneyin çıkıyor sanırım

Anladım , saolun komşum .
@dikdik_s teşşekkürler .

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk Fırça Knot Ölçüleri Kıyaslama ahraz 40 26,309 26/11/2016, Saat: 17:02
Son Yorum: msakalli
  Knot çıkarma Yardım! mirzacem 6 8,489 11/02/2016, Saat: 16:07
Son Yorum: onur98
  Knot olarak satılan fırçalar Nihil79 77 113,642 16/10/2014, Saat: 20:54
Son Yorum: KayaRu
  FS Silvertip 26mm knot ronin 4 7,677 07/03/2014, Saat: 02:12
Son Yorum: ronin
  Frank Shaving 24 mm Knot Silvertip Badger Fırça tipsol 18 24,652 25/01/2014, Saat: 17:13
Son Yorum: himone
  FS Finest Badger Hair Travel Shaving Brush #Scarborough E24F 20mm Knot eggman 14 22,665 10/01/2013, Saat: 02:10
Son Yorum: linguist

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: