Yüzde köpürtme için porsuk fırça tavsiyesi?
Merhabalar.
İki yıldır geleneksel traş oluyorum ve yüzde köpürtüyorum. Bir domuz ve bir karışık fırçam var artık bir porsuk fırça almak istiyorum. Bir aylık yabancı forum ve Geltir araştırmamdan sonra tam da Simpson Commodore X3 Best almaya karar vermiştim ki @koolandgang üstadın Retro Deluxe incelemesi ve ardından @serjames komşunun (en son ne aldınız ) konu başlığındaki sorusuna @btoprak , @ihtilaf ve @Aleksey üstadların yardımcı yorumlarından sonra başa döndüm, kafam karıştı.
LS ve FS fiyat olarak çok uygun ama kalite standardı olmaması nedeniyle sıcak bakmıyorum. Forumda çok beğenilen Thater da bütçem nedeniyle kendisi bana sıcak bakmıyor. Bir yandan da markadan bağımsız Fan shape daha iyi olur diye düşünüyorum ama bulb olup yüzde iyi köpürenler de var..küçük sap kesinlikle almam.
200 tl bütçeye ne alsam ? Değerli tecrübelerinizi paylaşibilirseniz sevinirim..
saygılar
İyi akşamlar , benim söyleyebileceğim tek şey ls yi bilmem ama en azından fs için hele de uzun zaman bekleyip iyi bir şey istiyorsanız hiç bulaşmamanız .
Gönderdiği fırçanın knotunun yan tarafının altı kısmı neredeyse tamamı ile içe çökmüş , ayrıca knot yuvası knottan büyük bir sapa yerleştirilmiş haldeydi . Yapıştırırken knotun çevresine iki kez kağıt yapıştırınca eskisinden de sağlam oldu .

Benim tavsiyem biraz daha bekleyip bir miktar daha birikim yapın ve bir adet thater veya simpson alın. Aceleniz yok ya bunca zaman beklediniz madem , biraz daha bekleyin sağlam ve kaliteli bir şey alın .

İyi akşamlar ,
@Men-Sup kesinlikle yanıt Razorock HMW. Memnuniyet garantili.

Sent from my iPhone using Tapatalk
https://www.instagram.com/u1071/
(07/03/2016, Saat: 20:41)utunc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Men-Sup kesinlikle yanıt Razorock HMW. Memnuniyet garantili.

@utunc

Bir arkadaşımız RR HMW incelemesi yapacaktı
Acaba kimdi kimdi Rolleyes
(07/03/2016, Saat: 20:47)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:   @utunc

Bir arkadaşımız RR HMW incelemesi yapacaktı
Acaba kimdi kimdi  Rolleyes

+1 Smile

Komşum bende size tipsoft tavsiye ederim. Hertürlü beklentinizi karşılayabilecek knotlar mevcut. Fırça saplarıda çok güzel.
@Men-Sup komşum, acele etmeyin, okuyun, araştırın, sorun cevapları inceleyin. Kendinize en uygun olan seçeneği bulacaksınızdır merak etmeyin. Domuz fırça kullanacaksanız da Semogue 610 veya 830 gibi kendini ispatlamış serilerden kullanın. Kafanız karışmış gibi duruyor. Sakin olun ve okuyun, çabuk ta karar vermeyin. Şahsen şimdiye kadar 10-12 adet porsuk fırça geçmiştir elime, sadece ikisini arkadaşlarıma hediye ettim, ikisini de abime verdim. Halen 7 adet fırçayı severek kullanıyorum, hepsinin rotasyonumda ayrı yeri var, severek ayrı bir tad alarak kullanıyorum her birini. Yalnız her birini almadan önce arkadaşların yorumlarını okudum, tavsiyelerini -özellikle başlarda lijun abinin olmak üzere- aldım. Yabancı forumlarda gözüme kestirdiğim her fırçanın ön araştırmasını yaptım incelemeleri okudum. Bu bir hobi sonuçta, hem vakit geçirtiyor hem de sonrasında keyif veriyor.

Dediğim gibi acele davranmayın, araştırın, ama en başta arkadaşların tavsiyelerini dikkate alın seçiminizi yaparken. Umarım aradığınızı er geç bulacaksınızdır Smile.
@ihtilaf abi kaçıp mevzusunu açmıyordum ağzımdan kaçtı valla . Hafta sonu bu işi bitiriyorum artık.

https://www.instagram.com/u1071/
(07/03/2016, Saat: 20:52)utunc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ihtilaf abi kaçıp  mevzusunu açmıyordum ağzımdan kaçtı valla . Hafta sonu bu işi bitiriyorum artık.

@utunc hocam RR HMW 'nin üstüne. @btoprak 2 fırça incelemesi yapti hatta bu aralar Rooney yada Plisson incelemesi yapacak

Konuya katkı olarak
Gunasiri tek perde tiras olurum yumuşak sentetik yada porsuk HMW ve premium silver tavsiyemdir
(07/03/2016, Saat: 21:10)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @utunc hocam RR HMW 'nin üstüne. @btoprak 2 fırça incelemesi yapti hatta bu aralar Rooney yada Plisson incelemesi yapacak

Big Grin Big Grin Big Grin.
http://www.ebay.com/itm/First-Class-Silv...1#shpCntId

ben de böyle bir fırça knotu almayı düşünüyorum ama 3 gündür karar veremedim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,461 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Silvertip Fırça tavsiyesi Andreichu 0 882 20/06/2023, Saat: 20:38
Son Yorum: Andreichu
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,810 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler papazerigi 274 379,241 22/10/2021, Saat: 14:15
Son Yorum: Lord Sparhawk
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,144 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
Wink Saponificio Varesino HMW Fırca dikdik_s 23 16,426 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: Mstyldz
  Porsuk Fırça Tavsiyesi sellom 758 466,205 20/09/2020, Saat: 17:27
Son Yorum: Erdem009
  Porsuk Fırçayı sıcak tutma Perseus 13 7,920 14/09/2020, Saat: 20:11
Son Yorum: marv
  IREM Porsuk Traş Fırçası papazerigi 107 158,144 01/09/2020, Saat: 18:56
Son Yorum: marv
  Simpson Duke 3 Best Badger Fırça btoprak 70 80,540 30/08/2020, Saat: 17:26