Merhaba Değerli Geltir Üyeleri
Herkese merhaba,

Yaşım 34, İstanbul’da yaşıyorum. Uzun süredir foruma üye olmama rağmen ilk mesajımı yazmak bu güne kısmetmiş. İşim gereği hafta içi her gün tıraş oluyorum. Geleneksel tıraş ve bu forumla tanışana kadar tıraş olmak benim için tam bir angaryaydı. Artık sabahları ilk alarm çalışında tıraş olma heyecanıyla kalkıp, güne daha keyifli başlıyorum.

Bu yaşıma kadar hep kartuşlu makina ve jel ile tıraş olurdum. Alışveriş yaparken tıraş reyonlarında hep dikkatimi çeken Arko sabunu elime alıp bakar bakar yerine koyardım. Her şey bir gün o sabunu alışveriş sepetine atmamla başladı. İnternette sabun için fırça ararken bu forumu buldum, bu forum sayesinde de çok eğlenceli bir hobi sahibi oldum.

Ekipman olarak İmpa’dan temin ettiğim  Rimei makina, Omega domuz fırça, Gillette 7 o’clock sarı paket ve tabiki Arko sabun ile başlayan ilk geleneksel tıraşım her ne kadar tahrişsiz olsada kartuşluyu mumla aratacak kadar da kötü geçti. Ama yılmadan devam ettim, çünkü çok keyif alıyordum. Zamanla daha kaliteli malzemeler edinip elim alıştıkça aldığım keyif ve tıraş kalitesi katlanarak artmaya devam etti. Tabiki yeni ürünler denerken milli gururmuz Arko’yu modifiye etmemek olmaz deyip kendimce değişik formüller denesemde pek başarılı olamadım ve onu olduğu gibi kabullenip, üzerinde de yazdığı gibi sadece “berber sabunu” olduğuna ikna oldum.

Şu anda favori ekipmanlarım Merkür 34C makina, Semogue Owners Club 2 Band porsuk ve Semogue 620 domuz fırçalar, Personna Lab Blue ve Gillette 7 o’clock jiletler, Simpson sandalwood ve TOBS avacado kremler, Proraso pre shave, Clubman Pinaud vanilya after shave ve 444 balm.  Bunların yanında alıp nadiren kullandığım ve almayı düşündüğüm birçok ürün var.

Yeni malzemeler almak istediğimde yaşadığım ve hemen hemen herkesin yaşadığını düşündüğüm bazı sorunlar var. Bunlar, eşimin bu kadar fazla ekipmanı garip karşılaması ve benim elimdeki bu kadar sabun, krem ve tıraş sonrası ürünün hiç bitmeyip israf olacağını düşünmem. Bu gibi basit sorunların beni engelleyebileceğini hiç sanmıyorum. Çünkü sigara gibi saçma bir şeye bu kadar para harcayıp kendimi zehirlerken, bu kadar keyif aldığım bir hobiye neden bütçe ayırmayayım diye diye sigarayı bıraktım. Sigara kullanırken bana bırak şunu deyip akıl verilmesinden nefret ederdim ve daha çok içerdim. O yüzden kimseye sigarayı bırakın demiyorum ama sigaraya verilen paralarla neler yapılabileceğini düşünerek bu şekilde motive olmalarını tavsiye ediyorum.

Uzun süredir üye olup da ilk defa mesaj yazınca haliyle yazı biraz uzun oldu. Umarım benim yazarken aldığım keyfi sizlerde okurken alırsınız. Son olarak bu kadar kaliteli, seviyeli ve yardımsever insanın bir arada toplandığı bir platformu bulduğum için gerçekten şanslı hissediyorum. Forumun kuruluşunda ve ilerlemesinde emeği geçen, değerli bilgi ve tecrübeleriyle bizler gibi yeni başlayanlara yol gösteren herkese çok teşekkür ederim.

Saygılarımla.
@emrah06 hocam hoşğeldininiz keyifle okudum yazınızı.
İnsanın hobisi oldumu hayattan zevk alıyor heleki siğarayı bırakarak hobinize daha fazla bütçe ayırmanız daha fazla keyif almanıza yol açması süper olmuş.
Merhaba komşum. Keyifli tıraşlar, hoş sohbetler olsun.
@emeah06 yeni bağımlılığınız hayırlı olsun Smile hoşgeldiniz.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ah ah hayalim bırakmak o mereti.
Bende sizin gibi gereksiz para deyip bırakamadım ama kendim tutun sarmaya basladım. İnsallah onu da bırakırım en kısa zamanda.

Hosgeldiniz.
Bir taşla iki kuş Tongue , hoşgeldiniz komşum Smile
Hoşgeldiniz. Yalnız değilsiniz hepimiz aynıyız.
Hoşgeldiniz, benzer süreçlerden geçmişiz. Tıraş ekipmanlarıyla dolu dolabı ilk defa görene izah etmesi zor oluyor. Keyifli tıraşlar..
Hoşgeldiniz hocam

GT-I9295 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hoşbuldum hocam, teşekkür ederim. Zorunlu olarak olduğum tıraşı hobiye dönüştürmek hiç aklıma gelmezdi.

(21/04/2016, Saat: 16:10)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @emrah06 hocam hoşğeldininiz keyifle okudum yazınızı.
İnsanın hobisi oldumu hayattan zevk alıyor heleki siğarayı bırakarak hobinize daha fazla bütçe ayırmanız daha fazla keyif almanıza yol açması süper olmuş.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 845 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,576 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 680 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,828 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 741 01/05/2023, Saat: 15:49
Son Yorum: Ömer t. Katı