Frank shaving safety razor
fiyatı çok uygun geldi bana bir de siz bakın
saygılar

http://www.ebay.co.uk/itm/Frank-Shaving-...415f6a4f28
Sap evet guzel olmuş ama makinanin kafasindan bende var, işçilik zayif. Küçük bir yerde capak vardi ince zimparayla alayim dedim kaplama da birazcik kalkti sanki zayif gibi. Henüz tıraş olmadigimdan o konuda bir yorum yapamayacagim.
(28/04/2012, Saat: 12:36)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sap evet guzel olmuş ama makinanin kafasindan bende var, işçilik zayif. Küçük bir yerde capak vardi ince zimparayla alayim dedim kaplama da birazcik kalkti sanki zayif gibi. Henüz tıraş olmadigimdan o konuda bir yorum yapamayacagim.

üstadım kafa sanki ej 89 yoksa fake mi
hala ederinin üstünde bir değeri olduğunu düşünüyorum
3lü 10lu satılan kafalardan
alın bu kafayı sapı kendiniz yapın diye satılan kafalardan
bir hayır gelecegını sanmıyorum

su kafadan farkı olmayacagından neredeyse emınım

kaldıki bu 2-3 liralık birşey
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Görüntü fena değil ama işçilik vasatın altında. Pek tavsiye etmiyorum bu nedenle. Henüz tıraş olmadığımdan yorum yapama, 89 a benzetmeye çalışmışlar sanırım ama aynı değil tabi.

[img]31804475.jpg[/img]
aynı kafa...

3 liraya sap dahil yukarıdaki linkte Smile
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(28/04/2012, Saat: 12:58)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Görüntü fena değil ama işçilik vasatın altında. Pek tavsiye etmiyorum bu nedenle. Henüz tıraş olmadığımdan yorum yapama, 89 a benzetmeye çalışmışlar sanırım ama aynı değil tabi.

[img]31804475.jpg[/img]

bende sevnmiştim 89 a ucuz ikiz diyeHuh
Uzun zamandır bir köşede duran FS makinamı ancak bugün deneyebildim. Buraya da bişeyler yazmak istedim almaya niyetli arkadaşlara yardımcı olmak adına.

Bende sadece makinanın kafası olduğundan, o kafa da 89 sapına uymadığından kullanamamıştım. Asıl amaç bulldog handle yaptırmaktı ama malesef o proje şimdilik rafa kalktı. Neyse efendim konuyu fazla dağıtmayayım.

Dün makinayı yanıma alıp dolaşmaya çıktım. Bütün tıraş ürünleri satan yerleri gezdim, tesadüfen bir seyyar satıcıda aradığıma ulaştım. Yuma benzeri bir makinanın sapı tam uydu, 2 liraya aldım hemen. Bugün de deneme fırsatını buldum.

Makinanın işçiliğine zayıf demiştim daha önce. Bir de bu sap eklenince tam pazar malı oldu bendeki. Pek bi beklentim de yoktu aslında ama ilk perdede (WTG) oldukça iyi bir tıraş sağladı, ikinci perde bi XTG ile beklediğimden çok çok iyi bir tıraş verdi.

Makinayı 89 ile kıyaslayacak olursak, yapıları oldukça benzer ve açıları da hemen hemen aynı olmasına rağmen FS deki jilet açıklığı daha fazla olduğundan oldukça agresif 89 a göre. Hele bir de uyduruk hafif bi sapla denediğimi düşünürsek ağır bi sapla daha da agresifleşecektir. Gerçi FS de ahşap ve faux ivory saplarla sattığından bendekine yakın olacaktır agresifliği. Yerli bulunabilen makinalardan, en azından benim gördüklerimden kat kat kaliteli bi makina. Seyehat amaçlı alınabilir, hediye amaçlı da alınabilir fiyatı müsait. Ama bi 89 değil tabi.

Sonuç olarak eğer FS den birşeyler alma niyetiniz var ise, bu makinayı da yanında almanız avantaj olacaktır. Şöyle ki ebaydan sipariş yerine iantang'a mail atın ve alacağınız fırça ve makina için kargo dahil toplam fiyat isteyin. Ebay komisyonu da ödemeyeceğinden size bu ürünü kargo bedeli almadan paketinize ekleyecektir.(umarım)
Psycho elinize saglik sizin bu yorumunuzdan sonra bir tane de ben alacagim.

Su sira tahta saplı urunlerle basım derte sanırım sizin ki plastik degil mi? hafif dediginize gore krem renkli plastik saplı olanı olmalı.

ben tahta almak istiyordum ancak son birkac deneyimden sonra vazgectim. Tahtası cok kaliteli olan urun alınmalı. Elimde 15 yıldır kullandıgım Cin malı tahta saplı bir fırcam var. Cok begeniyorum performanısını. Yani her Cin malıda kotu degil. Bence bu da oyle uzun yıllar kendini koruyacak bir urun gibi.

Tekrar tesekkurler.
Bende sadece kafası vardı ona yuma benzeri bi makinanın sapını taktım. Topu topu 1 kere tıraş oldum birkaç kez daha denemek lazım emin olmak adına.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Up İNCELEME: Pearl Shaving SSH-05 Close Comb Tayyare Pilotu 15 6,417 09/01/2023, Saat: 21:26
Son Yorum: layken
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 38,824 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 315,174 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Parker Adjustable Safety Razor ckeskin 91 62,705 22/03/2021, Saat: 18:31
Son Yorum: krub
  Ufo Razor Handles GeltirBot 15 23,272 24/02/2021, Saat: 01:35
Son Yorum: mustbe
  Barebo Safety Razor - Sweden emiriko 1 4,965 02/10/2020, Saat: 02:01
Son Yorum: erkantalya
Heart İNCELEME: Razorock Hawk Single Edge Safety Razor izbe 50 33,209 29/08/2020, Saat: 23:19
Son Yorum: shaving nick
  Wolfman Lass BBS-1 Razor inceleme Nani Kuş 33 16,706 05/08/2020, Saat: 19:01
Son Yorum: korgunv
Photo Razolution 4 Edge Razor PatentZerQ 16 9,102 01/04/2020, Saat: 00:46
Son Yorum: Dr.TomFord
  Timor Stainless Steel Closed Comb Safety Razor 100 mm MerkurFutur 11 5,748 01/03/2020, Saat: 01:28
Son Yorum: MerkurFutur

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: