After Shave Bir Zorunluluk mu?
(04/05/2016, Saat: 23:26)Kaptan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Farz olmasa bile vaciptir.
Dini terminoloji ile betimlemek gerekirse "sünnet" demek daha dogru olabilir.
(12/05/2016, Saat: 12:32)rock83 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu sabah uyandığımda sakallarımın sanki daha fazla uzadığını hissettim.
1 günlük sakalla bunu hissetmek ne derece mümkün bilmiyorum ama belirgindi.
A.S. in sakalların uzamasını engelleyici bir kimyasal barındırması mümkün olabilir mi ?

Son tıraşımı Muhle Jilet + Tabac Tıraş kremiyle oldum.
Yine A.S. kullanmadım.

@rock83 komşum after shave kullanmadan finiş denemesi devam ediyor demek Smile

Sakal uzama hızına dışarıdan herhangi bir şekilde müdahale edilemez dostum. Nihayetinde bunu belirleyen faktör sadece androjendir. Sadece vücudumuzdaki hormon düzensizlikleri kıl üretim ve uzama mekanizmasında negatif rol oynayabilirler.

Selamlar..
(12/05/2016, Saat: 12:36)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dini terminoloji ile betimlemek gerekirse "sünnet" demek daha dogru olabilir.

O zaman kartuşlar da mekruh Big Grin
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(12/05/2016, Saat: 18:44)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O zaman kartuşlar da mekruh Big Grin
Hak yol olan gelenekselden sapıp, ahir zaman adetlerine gark olan bu zümreye " Kartuşiler" denmektedir.
Zinhar bu icatçiların tupunden kopugunden jelinden uzak durula!
Vay arkadaş, mevzuyu hemen geyiğe vurmuşsunuz ya helal olsun valla Smile Smile Aynı performansı Mayıs buluşmasında da bekliyoruz..

Bknz: http://www.geltir.com/showthread.php?tid...#pid147480
2 tıraşıtır tıraşı imaj tıraş kremiyle, bu tıraşı da arko tıraş kremiyle aftershavesiz tamamladım. Gün içerisinde hiçbir problem yaşamadım,tıraştan sonra bir problem de yok, halbuki bu çukurova sıcağında balsam kullandığımda cildim terler durur, losyonda da yanar sonra kurur. Aftershavesiz yumuşacık birkaç saat sonrada kendi nem dengesini bulmuş bir cilt buluyorum.

* 2 perde permasharp-wilkinson classic ikilisi ile oldugum tıraşlar için geçerlidir
Katılma tarihi: 2011
(29/08/2016, Saat: 01:49)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2 tıraşıtır tıraşı imaj tıraş kremiyle, bu tıraşı da arko tıraş kremiyle aftershavesiz tamamladım. Gün içerisinde hiçbir problem yaşamadım,tıraştan sonra bir problem de yok, halbuki bu çukurova sıcağında balsam kullandığımda cildim terler durur, losyonda da yanar sonra kurur. Aftershavesiz yumuşacık birkaç saat sonrada kendi nem dengesini bulmuş bir cilt buluyorum.

* 2 perde permasharp-wilkinson classic ikilisi ile oldugum tıraşlar için geçerlidir

+10000

Ah be komşum, kapitalizm kurbanlarıyız hepimiz! Yemin ediyorum en iyi A/S soğuk su.
Cildinize uygun krem olsun sabun olsun ürünü bulduktan sonra aftershave gereksiz hatta olumsuz etki yapar .. Aftershave ile kendinize uygun sabun krem jilet makina ustura gibi ekipmanları bulamadıysanız onların yaptığı negatif etkiyi düzelttiğinizi sanırsınız o kadar .. Gereksizdir hatta cildi her tıraşta kimyasala boğmaktan başka bir şeye yaramaz .. Kendinize uygun tıraş ekipmanlarını bulduktan sonra tıraş sonrası ürünlerin hepsi gereksiz hatta tam tersi zararlıdır .. Arasıra kolonya kullanırdım ancak ofise aldığım gayet pahalı deri koltukları kendi aklımca kolonya ile dezenfekte edeyim daha iyi temizlenir mantığı ile kolonya ile sildikten sonra o güzelim koltukların derisinin tabiri ile yanması ve koltukların derilerini değiştirmek zorunda kaldığımdan beri artık kolonyada kullanmıyorum Smile Tek istisnam çok soğuk havalarda krem kullanmak .. Not : Sigara kullanımının cilde etkisini de bu arada unutmayalım .. Benzer cilt yapısına sahip aynı ekipmanı kullanan iki kişiden sigara kullananı tıraş sonrası ürünlere ihtiyaç duyabilir ancak sigara kullanmayan kişi ihtiyaç hissetmeyebilir ..
Uzun yıllardır tıraş sonrası aynı ürünleri kullanıyorum. Arko nun kolonyası ile kremini.
Tıraştan sonra krem sürmediğim zaman, cildim bir sonraki güne kendini toparlayamıyor. Ancak bu yazın geçerli değil. Yazın hava nemli, cilt nemli, krem sürmeyince de oluyor.
Ancak ne olursa olsun, kolonyadan vazgeçemedim. Bence o olmayınca olmuyor. Hiçbir şey bulamasam limon kolonyası sürerim. Kolonya kaşıntıyı alıyor bende. Ve tüm dermotologlar alkol zararlı dese de, bence zararlı değil Smile
Selamlar,
Ben 2 haftadır as kullanmıyorum.Bitince aklımda denemek istediğim as'ler vardı ancak bilerek sipariş etmedim.Kullandığımız sabun veya kremlerin kendine özgü kokuları var tıraş sonrası yüzümde az da olsa kokularının kalmasından hoşlandım.Tıraş sonrası ürün kullanmayınca kremlerin ve sabunların ciltte ne gibi bir etki bıraktığı daha net anlaşılıyor diye düşünüyorum.
Keyifli tıraşlar...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hattric Classic After Shave onur7 4 2,671 02/03/2021, Saat: 13:57
Son Yorum: onur7
  Pitralon Classic After Shave onurstyle 18 23,003 12/02/2021, Saat: 11:39
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Old Spice Classic After Shave eggman 39 49,272 19/09/2020, Saat: 14:41
Son Yorum: Mustafa40
  Proraso After Shave Balsam totan35 14 23,012 13/09/2020, Saat: 13:04
Son Yorum: Cemtb
  Yves Rocher - After Shave Balm zorba58 46 55,334 10/09/2020, Saat: 01:03
Son Yorum: nakres35
  Kiehl's Post Shave Repair Gel Chinaski 28 26,385 30/06/2020, Saat: 01:56
Son Yorum: dr_green
  Aqua Velva After Shave losyon eternal77 24 34,541 04/06/2020, Saat: 12:59
Son Yorum: Serjames
  Top 5 After Shave Losyon Eskiuyebyr 53 67,435 23/03/2020, Saat: 22:25
Son Yorum: FurkanY
  Rebul For Men After Shave Balm (hassas ciltler için) FloydianDM 19 27,760 08/03/2020, Saat: 00:43
Son Yorum: umok
  Carolina Herrera 212 Men After Shave ahraz 13 5,200 28/02/2020, Saat: 18:53
Son Yorum: Serjames

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: