Sandalwood Tavsiyesi
Tobs hem koku hem de performans olarak en iyi traş kremlerinden biri. Sandalwood onların en beğenilen ürünü diye biliyorum. Ben iki kutu bitirdim. Performansı çok iyidir, kokusu güçlüdür, fiyatı da artizanlara göre çok uygundur.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
TOBS Sandalwood kullanıyorum (Tıraş öncesi yağı, AS, balsam ve jeli ile birlikte) ve çok memnunum.

Tapatalk mobile
!!! Rockabilly Forever !!!
Edvin'nin Sandalwood serisini çok sevdim ben, sadece kokudan öte gerçekten esansiyel yağ içermesi ve paraben vs'siz oluşuda cabası.
TOBS'un kokusu iyi olsa da haslinger sandalın performansı çok daha iyi bence (şahsi görüş). Keskin bir ağaç koku arıyorsanız vulfix'in sandal'ı veya TOBS sedir (cedarwood) tam öyle kokuyor.

Proraso sandal'ın ne performansını ne de kokusunu sevemedim.

Bu arada hakikaten niye bütün sandal kokuları birbirinden bu kadar farklı?
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(10/10/2016, Saat: 15:23)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada hakikaten niye bütün sandal kokuları birbirinden bu kadar farklı?
Sanırım kullandıkları yapay aromalardan..
Mesela; Cyril R. Salter'in sandalwood kremi buram buram limon aroması kokuyordu. Smile Bu nasıl sandalwood diye düşünmüştüm. Performansı tatmin etmedi o ayrı.
Koku konusunda bir standart yok, kapakta sandalwood yazabilir ama adamin yanina limon ekleyecegi tutmus olabilir, bu nedenle yorumlari okumadan almak riskli her zaman. Ben Crabtree & Evelyn'in sandalwood'unun kokusunu begenmistim. Hatta anneme koklattim, cocuklugunda babasinin böyle kokan bir sabunla tras oldugunu hatirladi, gözleri doldu. Dedem karadeniz köylusu, yani demek halk arasinda kullanilan sandal agaci kokulu sabunlar varmis eskiden beri. Bu arada koku olarak begensem de C&E sabunu kesinlikle tavsiye etmiyorum, zor köpüren, özelligi olmayan bir sabun.
Komşum bence bir sabun yada kremin ana belirleyici unsuru kokusu. Kokusunu beğenmediğiniz bir ürün ne kadar performanslı olursa olsun kullanmak istemiyorsunuz kendiliğinden rotasyondan çıkıyor. Cyril R. Salter'in sandalwood kreminin numune boyunu almıştım. o bakımdan şanslıyım.
2 sene den fazla bir süredir geleneksel yöntemle tıraş oluyorum onlarca sabun ve krem denedim. Şu değerlendirmeyi rahatlıkla yapabilirim ki geleneksel tıraş tamamen sübjektif yani kişiye özgü. Forumda çok övülen bazı sabunların veya kremlerin ya kokuları hoşuma gitmedi yada performanslarını yeterli bulmadım. Onun için geleneksel tıraş kozmetiklerinin kör alış yapılmaması almadan önce imkan varsa mutlaka denenmesi taraftarıyım.
(11/10/2016, Saat: 16:01)Zeman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bence bir sabun yada kremin ana belirleyici unsuru kokusu. Kokusunu beğenmediğiniz bir ürün ne kadar performanslı olursa olsun kullanmak istemiyorsunuz kendiliğinden rotasyondan çıkıyor. Cyril R. Salter'in sandalwood kreminin numune boyunu almıştım. o bakımdan şanslıyım.
2 sene den fazla bir süredir geleneksel yöntemle tıraş oluyorum onlarca sabun ve krem denedim. Şu değerlendirmeyi rahatlıkla yapabilirim ki geleneksel tıraş tamamen sübjektif yani kişiye özgü. Forumda çok övülen bazı sabunların veya kremlerin ya kokuları hoşuma gitmedi yada performanslarını yeterli bulmadım. Onun için geleneksel tıraş kozmetiklerinin kör alış yapılmaması almadan önce imkan varsa mutlaka denenmesi taraftarıyım.

Depoyu tazeleme zamanın gelmiş komşum
Depo sürekli devir daim modunda, denemeye devam Smile
Sizce en güzel sandal kokulu sabun hangisi?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,899 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 102,345 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Düzenli Kullanım İçin Sabun Tavsiyesi Arkomani 87 32,391 18/06/2020, Saat: 22:30
Son Yorum: Mustafa40
  Edwin&Jagger Sandalwood Sabun İncelemesi cbaytan 12 10,841 07/11/2016, Saat: 14:24
Son Yorum: DeaKeN
  D.R. Harris Sandalwood Sabun blaster 51 62,434 13/09/2015, Saat: 13:43
Son Yorum: Saltuk
  Tobs sandalwood mu dr. Harris mi? Saltuk 11 12,204 09/09/2015, Saat: 16:06
Son Yorum: dikdik_s
  Gül kokulu sabun tavsiyesi İzmirli 4 7,631 23/10/2012, Saat: 01:40
Son Yorum: İzmirli

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: