Damascus arkadaşımın deneme sabunu
(10/08/2016, Saat: 18:56)Saltuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: saglik profesyoneliyim.akademik calismalarimdan oturu surekli tıp literaturuyle iciceyim.temizlik ürünlerinde kullanilan sodyum tuzlarinin zararini acikladim.kullanip kullanmamak kisinin secimine kalmis.ben sahsen tiras urunlerine ilaveten dis macunu,sampuan,dus jeli,sabun,el kremi gibi urun tercihlerimi bu maddeleri icermeyenlerden yana kullaniyorum.

polemik cikmamasi adina da amacimin bu sabun calismasini yermek degil katkida bulunmak oldugunu belirteyim.

sorunuza cevaben ; bugune kadar onlarca farkli sabun kullandim ki hicbirinde sles yoktu.bugun dunyanin.en begenilen 40 tiras sabununu inceleyin iceriklerinde nelerin kullanildigini goreceksiniz.forumda bu kadar insanin kullandigi sabunlarin %99 u sls icermiyorken "kuru kuruya mi tiras olalim" sorusu abdurd kaliyor.

Absürd adam konuşuyor,

Deterjan diyene kadar kardeşim şuna sls neyin koyma, bırak köpük az olsun ama sağlıklı olsun şeklinde anladım ben.

Atletler çamaşırlar tenimizle temasta ve deterjan her yerde. Buna ne yapmalıyız,

Genel ve basit bi anlatımla benim gibi cahillere öğretirseniz sevinirim.
dogru anlamissiniz demek istedigimi.
dogrudan temas kadar etkisi olmayacaktir yikanip durulanan camasirda ama onlarda da diger urunlerde oldugu gibi ulasilabilir organik ve kullanisli urunler cogalirsa onlari kullaniriz

temizlik ürünleri icin yerli marka olan ersag tercih edilebilir

ayrica sabun icin kopuk az olsun demiyorum;sls yerine daha.baska kombinasyonlar denenerek ayni.kalitede hatta daha kaliteli.kopuk elde edilebilir,bunun onlarca ornegi var halihazirda kullandigim
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
(10/08/2016, Saat: 19:20)Saltuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: dogru anlamissiniz demek istedigimi.
dogrudan temas kadar etkisi olmayacaktir yikanip durulanan camasirda ama onlarda da diger urunlerde oldugu gibi ulasilabilir organik ve kullanisli urunler cogalirsa onlari kullaniriz

İnşaallah çocuklar özelikle kız çocukları şu lanet hormonlu tavuklar vs ile erken bulüğa erip boylarının kısa kalması gibi artık doğal ürünlere ihtiyacımız son derece arttı.

İnşaallah organik sağlıklı ürünler her alanda yaygınlaşır. Tıraş ürünleri ve her alanda devletimiz artık denetimleri sıklaştırmalı.

Hormonlu nesil türedi, artık erkek çocukları göğüs büyümesi ile estetik ameliyatlara giriyorlar. Bu çocuğun tıraştan çok daha önemli sorunları olacaktır, Nereye kadar?
sehirler buyuyor ve kalabaliklasiyor,dunya kalabaliklasiyor.bu kadar kalabalik ve tuketici bir nufusun ihtiyaclarina yetisebilmek ve surekli karsilayabilmek icin hersey zamanla sentetiklesiyor.bu duzende bu kacinilmaz bir durum.kendi imkanlarimizla elimizden geldigince kacinmak tek yapabilecegimiz
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
Malum çamaşır deterjanlarıyla yıkanan çamaşırlar tene temas ettiğinde kana geçtiği muhakkaktır. Hatta yediğiniz maddeler kana karışmadan öğütülüp bir takım işlemlere tabi tutulurken kıyafetlerdeki maddeler direk kana karışır. Bulaşık deterjanlarıda cabası onuda yiyoruz bardak tabaklarla. Bende yıllardır bunun araştırması içindeyim yalnız @Saltuk hocam önerdiğiniz ersag isimli marka hakkında daha önce yaptığım araştırmalar o markanında hiç güvenilecek bir marka olmadığı yönünde. Bunuda söylemek isterim.insanlar bu doğalmış deyip içeriğini araştırma gereği duymuyor içeriklerini araştırıncada içeriklerinde pek çok zararlı maddenin kullanıldığı ortaya çıkıyor malesef.
Diş macunu olarak urtekram kullanırım(75 ml si 19 20 tl)doğal zeytinyağlı sabunu el ve banyo da kullanırım küçük kutu ile iş yerime götürürüm orada lavaboda kullanırım.

Bu sls mevzunu gene bu forum sayesinde öğrenmiştim

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=5804

Bir arkadaşımın evinde 80 model aeg marka uzay üssü gibi bir çamaşır makinesi vardı arkadaşım bana şunu söylemişti, annemin evine gidince orada çamaşırların yıkanarsa giyince kaşınıyorum. Annesinden evinde su tasarruflu çamaşır makinesi vardı bu makineler tasarruf için daha az su ile durulama yapıyorlar sonuç olarak deterjan kalıntıları kalıyor bu da eski makine ile yıkanan çamaşırları giymeyi alışık olan arkadaşla kaşıntıya sebep oluyordu, yıllar önce bir dermatolog iç çamaşırlarını sabun tozu ile yıkayın demişti anneme bunu söyleyince toz sabun iyi güzelde renkli çamaşırların leke kalabiliyor ondan sonra tüm iç çamaşırlarımı beyaz ve gri ye çevirmiştim. Sağlığımız her şeyimiz geçenlerde damascus ile bu konuda özel mesajlaşmıltık içersinde sls olduğu için almaktan vazgeçmiştim.
Yeni üretimleri slesiz olarak devam edeceğiz ozaman.
@damascus komşum bende tam onu söyleyecektim. Sonuçta jel yada köpük kullanmamamızın nedenide bu tür maddelerden korunma isteğimiz.gerekirse zam yapın ama bu tür maddeler olmasın derim. İyi çalışmalar.
Üstatlar suan üretilen malzeme size samimiyetimle söylüyorum sadece insanlar tanısın farklı konularda bizim niye sabununuz yok diye başladım en ufak kar marcı yok sizden gelen yorumlara herzaman önemli olduğunu söyledım değerlendirmeleri göz önünde bulundurcağım.
Ben her yeni sabun girişiminde tekrarladığım hatırlatmaları bir daha yapayım. Bana göre başarılı bir artizan sabun:

1- Doğal içeriğe sahiptir.
2- Yüksek performanslıdır.
3- Kokusu başarılıdır.
4- Ambalajı/Paketlenmesi özenli ve güzeldir.

Rekabetçi bir artizan sabun yaratmak isteniyorsa bu 4 etkenin de sağlanması gerekir.
https://instagram.com/buyukkotukurt/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 260 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,064,160 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 98,630 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 858 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 1,003 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 502,435 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,472 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,579 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,479 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,889 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: