Geltir 2016 LE Forum Fırçası
(24/06/2016, Saat: 02:28)Saltuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @cihankeskin hocam,sayı konusunda yaklaşık bir fikir sahibi olmak adına bir tavsiyem olacak;
Konuya bir anket ekleyelim.Domuz fırça ve porsuk fırça için düşük ve yüksek maliyetli seçenekler olmak üzere seçenekler ekleyelim.
Misal;domuz fırça için 35 € veririm diyenler,20 € nun üzerine çıkmam diyenler gibi.Ve forumdaki üyelerin ankete katılımı için bir süre zaman tanıyalım.Eğer yüksek maliyeti gözden çıkaran yeterli sayıda kişi katılırsa Özel üretim sap vs. düşünelim.Eğer yüksek maliyet için yeterli olmazsak fedakarlık edip sadece sap rengi modifikasyonu yaparız.Aynı şey ikinci bir anketle porsuk için de yapılır.Yanılma payı da hesaba katılarak seçeneklere göre ortalama katılım bulunur ve atıyorum bir hafta sonunda anketteki oy sayısı üzerinden üreticiyle net bir görüşme yapılır.
+1
bende katılmak isterim, domuz olanına.
(24/06/2016, Saat: 02:28)Saltuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @cihankeskin hocam,sayı konusunda yaklaşık bir fikir sahibi olmak adına bir tavsiyem olacak;
Konuya bir anket ekleyelim.Domuz fırça ve porsuk fırça için düşük ve yüksek maliyetli seçenekler olmak üzere seçenekler ekleyelim.
Misal;domuz fırça için 35 € veririm diyenler,20 € nun üzerine çıkmam diyenler gibi.Ve forumdaki üyelerin ankete katılımı için bir süre zaman tanıyalım.Eğer yüksek maliyeti gözden çıkaran yeterli sayıda kişi katılırsa Özel üretim sap vs. düşünelim.Eğer yüksek maliyet için yeterli olmazsak fedakarlık edip sadece sap rengi modifikasyonu yaparız.Aynı şey ikinci bir anketle porsuk için de yapılır.Yanılma payı da hesaba katılarak seçeneklere göre ortalama katılım bulunur ve atıyorum bir hafta sonunda anketteki oy sayısı üzerinden üreticiyle net bir görüşme yapılır.Herkes de net bir şekilde organizasyonun ilerleyişini görmüş olur,kendi aramızda da varsayımlar üzerinden tartışma çıkmamış olur.(Geçmiş yıllardakine benzer durumlar yaşanmamış olur.)

Söylediğiniz mantıklı. Herkes açık açık verebileceği bütçeyi yazarsa iyi olacaktır.Ama kimse de 30-40 eu'ya porsuk beklemesin.

Benim için Domuzda 30-35 eu civarı çok ancak Porsukta 70 eu'ya kadar çıkabilirim. Neticede iyi kalite bir porsuk için 70 eu fazlasyla makul bir rakam.
Fırçaya ihtiyacımız olmasa bile, sırf şu fırça işini kotarmak için yine katılırız. Hatırası olur.
Ben çok seçici değilim ama porsukçuyum. Diğer parametrelere uyarım. Aleksey'in maviye ben de tutuldum.
Olsun olmasın, bu tür girişimleri de destekleme taraftarıyım.
Şimdiden teşekkür ediyorum @cihankeskin 'e yine taşın altına eline koyduğu ve bunu sonuca ulaştıracağına inandığım için. Bu sefer olacak inşaAllah Smile
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Saltuk hocamın dediği yöneteme katılıyorum. Anket bu hususta yol gösterici nitelikte olacak gibi görünüyor.
Cihan üstad yine elini taşın altına koymuş. 2 band porsuk olarak zenit veya semogue hiç farketmez. Listede ben de olmak isterim.

Sent from my iPhone using Tapatalk
https://www.instagram.com/u1071/
(23/06/2016, Saat: 23:24)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @cihankeskin bu koyduğum şekil Semogue için özel bir tasarım değil, daha önce bütün forumlara bundan üretiyorlar. Belki sıcak bakabilirler. Aynı zamanda aslında Turkuaz veya Mavi akrilik bir Caravela da güzel olur bana kalırsa.

Bu fırçalar özel tasarım sayılıyor çünkü sapları Semogue kendisi üretmiyor. Üretimi yapan bir akrilikçisi var. Ona sipariş geçiliyor. 100 adet asla çıkmayacağı için de bu imkanımız yok.

Misal;domuz fırça için 35 € veririm diyenler,20 € nun üzerine çıkmam diyenler gibi.Ve forumdaki üyelerin ankete katılımı için bir süre zaman tanıyalım.Eğer yüksek maliyeti gözden çıkaran yeterli sayıda kişi katılırsa Özel üretim sap vs. düşünelim.Eğer yüksek maliyet için yeterli olmazsak fedakarlık edip sadece sap rengi modifikasyonu yaparız.Aynı şey ikinci bir anketle porsuk için de yapılır.Yanılma payı da hesaba katılarak seçeneklere göre ortalama katılım bulunur ve atıyorum bir hafta sonunda anketteki oy sayısı üzerinden üreticiyle net bir görüşme yapılır.Herkes de net bir şekilde organizasyonun ilerleyişini görmüş olur,kendi aramızda da varsayımlar üzerinden tartışma çıkmamış olur.(Geçmiş yıllardakine benzer durumlar yaşanmamış olur.)

Arkadaşlar Semogue 50 adedi bölmüyor. Semogue seçilirse bu yüzden sadece Domuz opsiyonu var. Bazı şeyler netleşmeden anket seçeneği koymayacağım.

Ayrıca arkadaşlar lütfen yanlış anlamayın ama bizim forumda anketlerin kesinlikle gerçeği yansıtmaktan uzak olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle şunu açıkça söyleyebilirim ki bu işte oldukça price sensitive gideceğiz. Amaç hayalimizdeki fırçaya erişmekten çok uygun fiyatlı ve kullanılabilir bir fırçamızın olması. Bu nedenle üreticilerden net yanıtlar gelince sadece gerçekleştirilebilir opsiyonları oylamaya sunacağım.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Cihan üstad yine zor işlere elini atmış,kolay gelsin. Porsuk bir fırça almayı zaten düşünüyordum bu sebeple alımı bekletiyorum. Porsuk olmayıp domuz olursa da forum hatırası olarak yine de varım. Bu fırça benim için ürün sahibi olmaktan ziyade severek kullanacağım hatıra olacaktır. Fırça konusunda fikir beyan etmeyeceğim,bilgim yetmez henüz. Sizler neye karar verirseniz benim için uygundur.
Saygılarımla
Arkadaşlar kısaca durum özeti vereyim:

Semogue: 50 adet siparişe üretim yapıyor. 50 adette domuz-porsuk bölemiyoruz. 22mm Domuz için 20€; 24mm Domuz için 30€ istiyor. Sap standart akrilik saplarından ama içindeki rengi farklı olacak.

Vie-Long: Henüz fiyat alamadık. 50 adet üretimi domuz porsuk olarak bölme şansımız var. Sap yine standart üretimlerindeki saplardan birisi olacak ama renk değişikliği şansımız olabilir. Özel sap üretimi için en az 150 sipariş istiyorlar.

Zenith: Henüz dönüş yapmadı.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
22mm
610 Sap - Mavi
20€

Ne dersiniz?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Photo YENİ BİR TIRAŞ FIRÇASI İSTERÜZ!! izterd 9 2,422 29/02/2024, Saat: 17:49
Son Yorum: exselans
Tongue Geltir 2020 Deri Etkinligi İsmetaltan 169 59,578 21/08/2021, Saat: 09:09
Son Yorum: serkant2
Exclamation Çok Özledik: Ankara Geltir Buluşması ekindgn 22 6,178 13/06/2021, Saat: 01:02
Son Yorum: ahbap
Information geltir.com 2019 Jaguar Fırça Etkinliği - İlk Mesaj Güncel 3RD1 590 174,394 31/05/2021, Saat: 20:05
Son Yorum: osaka23
  Geltir 34 Soner 30 15,187 17/03/2021, Saat: 23:05
Son Yorum: Soner
Star 7. Geleneksel Geltir Yılbaşı Hediye Organizasyonu (2020-2021) onurcakmak 61 19,595 01/01/2021, Saat: 20:27
Son Yorum: forevermore07
  Ankara Geleneksel Geltir Buluşması Vol.03-2020 ekindgn 10 5,664 26/06/2020, Saat: 15:59
Son Yorum: Efrasyab
  Geltir Faena 2017 LE Tıraş Sabunu, Balm ve Losyon / Katılım Konusu ckeskin 134 70,527 09/06/2020, Saat: 12:08
Son Yorum: Perseus
  Geleneksel Ankara Geltir Buluşması Vol.02-2020 (27 Şubat - London Pub Tunalı) ekindgn 44 19,263 29/02/2020, Saat: 02:50
Son Yorum: umok
  11.11.2019 saat 22.22 Geltir Online Rekoru Denemesi mustbe 216 54,568 26/02/2020, Saat: 13:25
Son Yorum: mustbe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: