Mentolü yoğun bir aftershave?
Arkadaşlar genelde Arko'nun tıraş kolonyalarını cildimi çok kuruttuğu için tercih etmiyorum ancak mentollüsü gerçekten çok yoğun bir ferahlık hissi veriyor. Daha kaliteli ve mentolü yoğun bir after shave öneriniz var mı? Yıllardır Old Spice ve Tabac'a sadık kaldım ancak mentol gerçekten çok hoş bir serinlik veriyor, bir de böyle denemek istedim.
proraso okaliptus
myrsol formula K
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
@Saltuk'unkilere ek; Mennen Skinbracer Fransız versiyonu

Myrol'un mentolü yoğun ancak etkisi çok çabuk geçiyor.
Teşekkür ederim tavsiyeler için, bir Proraso almak uzun süredir aklımdaydı, bahane olacak böylece.
Eğer sevdiğiniz losyonların mentolü yetersiz geliyorsa aktarlardan mentol kristali alın, ufacık mercimek tanesi kadar mentol kristali atmaniz yeterli oluyor. Ben elimdeki bir kaç losyonda denedim, inanılmaz etkili oluyor.

Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(11/08/2016, Saat: 08:54)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eğer sevdiğiniz losyonların mentolü yetersiz geliyorsa aktarlardan mentol kristali alın, ufacık mercimek tanesi kadar mentol kristali atmaniz yeterli oluyor. Ben elimdeki bir kaç losyonda denedim, inanılmaz etkili oluyor.

Bunu ilk defa duyuyorum, deneyeceğim, teşekkür ederim.
(11/08/2016, Saat: 08:54)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eğer sevdiğiniz losyonların mentolü yetersiz geliyorsa aktarlardan mentol kristali alın, ufacık mercimek tanesi kadar mentol kristali atmaniz yeterli oluyor. Ben elimdeki bir kaç losyonda denedim, inanılmaz etkili oluyor.

Ne aradım bugün sıcağın altında yok yok kalmadı bile diyen yok çoğu boş bakışla yok hay abim Angry

Ne kristalmiş yahu Undecided
Beşiktaş civarında mentol arayan varsa akaretler migros'un sokağındaki aktarda var. Kilosu 300 lira ama gözünüzü korkutmasın, denemek için 10 liralık aldım, o kadar çok geldi ki muhtemelen yıllarca yeter.

Aftershave'iniz zaten mentollü ise çok fazla atmayın. Proraso yeşil'e denemek için 2-3 pirinç tanesi kadar attım, fazla geldi. Bir noktadan sonra serinlik fazla geliyor.

Bu arada biz suya sodaya filan da koyduk denemek için. Başarılı oldu. Ama çok çok çok az koymak lazım. Bir litre suya yarım pirinç tanesi kadar yetiyor.
Benim bir süredir kenarda duran mentolüm vardı. @Aleksey vermişti. Sanırım hava teması olduğundan biraz özelliğini yitirmiş. Sizin dediğiniz kadar etkili olmadı. Maggard Razors Bergamot & Lime Tıraş Sonrası Losyonu'na 7-8 adet kristal ekledim. İstediğim kıvama geldi.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Baska bir konu da paylastıgımı buraya da kopyalamak istedim.
Saygılar

Dostlar yaz icin, elinizdeki AS lerin icine mentol kristali atabilirsiniz azıcık, İmpa da bile olabilir o kristallerden. Sizde internetten alabilirsiniz. Sise icine 3-5 kristal tanesi atıyorsunuz aman cok kullanmayın.
Koyu renkte yazdıklarım buradan temin edilebilir urunler.

Sabun olarak
1-Chiseled Face Cryogen
2-Barrister & Mann Arctique
3-Fine Snake Bite
Usteki ilk 3. Mentol olayının kutup noktası.

*Stirling Margaritas in Arctic (Tum Stirling Glacial,Chill ve İced, Frozen serileri) Stirling Orange Chill ve Margaritas in Arctic oneri urunler.
*Cold River Soap Works Limenthol
*Catie's Bubbles Mile High Menthol
*Kramperts Frost Bite
*SMN Santa Maria Novella (Guzel baba urundur)
*Omeganın kremde de mentol var diye biliyorum.
*Lea Mentolada
*Taylor of Old Bond Street Peppermint
*Razorocks Santa Maria del Fiore İmpaya gelecek diye biliyorum.
*Proraso Yesil
*Palmolive Mentol Krem
*Arko Ice Mint
*Derby Mentol

AS olarak
Yukarıdaki sabunların cogunun AS si var. Onlara ek
Floid Vigorosso (Benim favorim, hanımın en nefret ettigi Smile )
Aqua Velva İceBlue
Fonex bir modeli ismi aklımda degil. Malibu veya breezy olabilir.
Rebul de ferahlatıcı ozellikte bir AS dir. Gerci bizim cogu yerli malı AS serinletiyor ama, mentolden mi yoksa icindeki alkol oranından mı orası derin mevzu.

Yazın Floid harici mentollu urun sevmeyen bir adam olarak benden bu kadar bilgi cıktı. Belki faydası olur.
Saygılar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  444 Aftershave Balm onurstyle 74 96,896 10/02/2022, Saat: 13:42
Son Yorum: TheMadcap
  Cella Ailesi Mini İnceleme: Preshave, Aftershave ve Balsam Gentleman 29 15,579 13/11/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Vincent_Lord
  Alkollu aftershave'ler sakal beyazlatir mi? Abus 2 1,922 24/10/2021, Saat: 13:46
Son Yorum: XauPau
  LOREAL MEN EXPERT AFTERSHAVE LOSYON impaticaret 24 21,699 22/10/2021, Saat: 11:29
Son Yorum: marv
  Aftershave Tavsiyesi Nihil79 82 69,867 01/06/2021, Saat: 00:07
  Clubman Pinaud Aftershave ohtararan 146 146,447 07/08/2020, Saat: 00:58
Son Yorum: ahraz
  Rosece Aftershave Balm Refreshing hlkkzn 16 7,913 22/04/2020, Saat: 00:29
Son Yorum: kirmizibalik
  Miniso L’Homme Aftershave Tonik MetsGo 4 4,347 03/12/2019, Saat: 18:44
Son Yorum: FearOfATG
  Speick Aftershave.. mckorkmaz 12 22,617 20/10/2019, Saat: 17:18
  Floid Black Aftershave Lotion (Nueva Fragancia) ckeskin 21 18,025 04/09/2019, Saat: 16:12
Son Yorum: Silentsv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: