Merhaba
Herkese merhaba ben Ulaş. Foruma iki hafta önce, kullandığım kartuşlu tıraş aletinden memnun olmadığım için araştırma yaparken denk geldim. Elimde Wilkinson Classic DE, Ming Shi TTO ve birkaç farklı jilet var. Geleneksel tıraşta henüz çok yeni olmama rağmen ( Wilkinson ile 3, Ming Shi ile 1 kere tıraş oldum) bu aletleri pek beğenmedim. Tatil dönüşlerinde bazen tek bıçaklı Permatik’in korumasını kırarak tıraş oluyordum. Bu aletlerle olduğum tıraşlar Permatik ile hemen hemen aynı yakınlıkta ve daha fazla tahrişli oluyor.

Günlük olarak tıraş olmamı gerektiren bir işim var. Forumda okuduğum kadarıyla Merkur Progress iyi bir seçenek gibi göründü. Bu aşamada Merkür Progress almam doğru olur mu? Bu konuda fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Kullandığım diğer ekipmanlar
• Arko tıraş sabunu
• Wilkinson tıraş sabunu
• Arko tıraş kremi
• Şap
• Tipsoft Premium Silvertip ( Wilkinson setle beraber gelen domuz kılı fırçadan sonra çok iyi geldi )

Teşekkürler.
Hoşgeldiniz. Aslında progress ve iyi bir fırça ile bir ömür boyu keyifle tıraş olunabilir. Ama nerdeeeee....
Aramıza Hoşgeldiniz. Progress'e tecrübeli üstadlar yorum yapar muhtemelen yanlız her gün traş oluyorsanız o silvertip'i yanlız bırakmamanızı tavsiye ederim. Normalde 1 günde tam kurumuyorlar çünkü.
Keyifli traşlar Smile
Hoş geldiniz. Bahsettiğiniz aletler hakkında yorum yapacak kadar bilgim yok. Üstadlar yetişecektir yardıma. Smile

Keyifli tıraşlar.
15 Perdede Yakın ve Temiz Tıraş Uzmanı
Ulaş bey hoşgeldiniz.

Günlük tıraş oluyorsanız, sabahları progress'in kullanımı biraz uğraştırıcı gelebilir. Bir de Futur'a bakın isterseniz, kullanımı çok daha pratik ve Progress'e göre daha stabil bir alettir. Özellikle tek bıçaklıların koruma barını kırarak kullanabilen siz tecrübelilerin daha çok seveceği bir alet olur. Ağırlığı konusunda eleştirilir ancak Progress ile karşılaştırıldığında arada fazla fark yoktur, zira progress'de ağır bir makina sayılır. Hatta progress'in ağırlığı kafada toplanmışken, futur'un ağırlık merkezi tam tuttuğunuz yerdedir ki bu da kullanıcısına çok keyif verir.

Wilkinson'un yanında gelen muhtemelen domuz fırçadır. Bazı arkadaşlarımız domuz forçaları daha çok beğeniyor. Dilerseniz Omega markasının modellerine, dilerseniz de Semouge SOC modeline bir göz atın, forumumuzda çokça bilgi mevcut. Fırçanıza iyi bir yatırım yaparsanız, sabahları hızlı ve kaliteli köpük elde etmede kolaylık yaşarsınız.

Keyifli forumlar, sağlıklı tıraşlar dilerim.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Foruma hoşgeldiniz Günlük tıraş için progress ve futur olur ama bunun yanında bütçe de önemli, ayrıca iki makine de tip olarak farklı. Futur kullananlar da memnun Progress kullananlar da o yüzden forum da ikisininde konusu mevcut ben de tercihi mi Progress den yana kullandım. Satılık ilanlar da da mevcut ürünler. Keyifli tıraşlar.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
Hoş buldum. Cevaplar için teşekkürler. Okudukça karar vermek de zorlaşıyor ama ben ikisinden biri içime sinene kadar iki aletin de yorumlarını okumaya devam edeyim. Tıraş olmak için bu kadar araştırma yapacağım hayatta aklıma gelmezdi Smile
Hoş geldiniz. Günlük tıraş için progress 'in yanında 89 veya 34C gibi aletleri de düşünebilirsiniz.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hos geldiniz, hos sohbetler. Forum bir derya, detaylı okumanızı tavsiye ederim.
İmpa ticaret cok guzel kutulu Progress getirmisti bende progress icin +1 diyorum.
Ayarlı alet yanında bir alet ihtiyacı oluşursa ki oluşursa devamı fazlası ile geliyor. Bu alet bence slant olmalı. Karakteri tamamen farklı.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 771 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,492 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 624 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,696 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 692 01/05/2023, Saat: 15:49
Son Yorum: Ömer t. Katı