Geleneksel Tıraşa Merhaba...
Smile 
Herkese Merhaba,

Geleneksel tıraşı ve bu forumu bir kaç ay önce keşfedip sonrasında unutmuştum. Berberde ustura ile olduğum tıraşlar dışında hiç bir tıraştan keyif alamam ve modern tıraş adı altında firmaların makineyi neredeyse bedava verip kartuşları insanlara amiyane tabir ile itelemesi beni farklı arayışlara itti. Geleneksel tıraş forumunu görünce aklıma büyükbabam geldi. Ben çocukken büyükbabam büyük bir keyifle traşa hazırlanır, ılık suyunu hazırlar, sabunla fırçasını köpürtür ve tek parçalı traş aletini açar, jiletini yerleştirir ve tıraşını olurdu. Bin beşyüz bıçaklı kartuşlu makinelere ve kartuşlarına para vermektense aynısını ya da belki daha çoğunu keyifle verip keyifle tıraş olmak istediğimi farkettim.

Yaşım 34, İstanbul'da yaşıyorum. İşim gereği hergün tıraş olmam gerekmiyor. Haftada 1-2 kere makine ile alsam beni idare ediyor. Kartuşlu tıraş makineleri ile de ne kadar uğraşsam da sinek kaydı tıraş olamıyorum. Sakallarım çok gür değil ancak yine de hiç bir makineden memnun kalamıyorum. Tek memnun kaldığım yol bugüne kadar ustura ile berberde olduğum tıraş oldu. Ne zaman bu şekilde tıraş olsam cildimi yenilenmiş hissettim.

Şu an ne sakal tipimi biliyorum, ne cildimi tanıyorum ne de tıraş aletleri konusunda en ufak bir fikrim var. Hepsini okuyarak ve deneyerek öğrenmek niyetindeyim. Umarım aradığım mutluluğu geleneksel tıraşta bulurum.
Komşum hoşgeldiniz umarım sizde dedeniz gibi keyifli traşlar yaşarsınız
Herşeyi burada okuyarak ve sorarak öğreneceğinizi düşünüyorum tabi traş da olarak
Hoş geldiniz. Merak etmeyin, doğru yerdesiniz.
Hoşgeldiniz , keyifli forumlar

GT-P3105 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
Hoş geldiniz, buradan okuyarak öğrenmek hem kolay hem de eğlenceli oluyor komşum iyi yapıyorsunuz. Tıraşın hayatınızda bir keyif olarak var olması dileğiyle Smile
(02/10/2016, Saat: 03:14)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum hoşgeldiniz umarım sizde dedeniz gibi keyifli traşlar yaşarsınız
Herşeyi burada okuyarak ve sorarak öğreneceğinizi düşünüyorum tabi traş da olarak

(02/10/2016, Saat: 10:00)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz. Merak etmeyin, doğru yerdesiniz.

(02/10/2016, Saat: 11:16)DeaKeN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz , keyifli forumlar

GT-P3105 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

(02/10/2016, Saat: 14:38)FurkanY Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz, buradan okuyarak öğrenmek hem kolay hem de eğlenceli oluyor komşum iyi yapıyorsunuz. Tıraşın hayatınızda bir keyif olarak var olması dileğiyle Smile

Bu sicak karsilamaniz icin cok tesekkur ederim. Sanirim Turkiye'de bulabilecegim tek ve en uygun fiyatli urun Wilkinson. Bununla baslayip ogrendikce ilerleyeyim diyorum. Sonrasinda yurt disindan iyi bir tiras bicagi siparis ederim, gelene kadar da acemiligimi atmis olurum. Ne dersiniz?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bugun ev alisverisi yapmam gerektigi icin markete gitmem gerekiyordu. Forumdan Watsonslar'da Wilkinson Classic oldugunu ogrenince once Watsons'a giderek bir WS Classic aldim. Ne Watsons'ta ne de Migros'ta baska tiras jileti bulamadigim icin yaninda gelen jiletleri kullandim.
Tiras sabunu olarak zaten 2 senedir Arko'nun silindir sabununu ve daha fazladir da ne kili oldugunu bilmedigim Body Shop'tan almis oldugum fircayi kullaniyordum. Ilk geleneksel tirasimi bu setle olmus oldum.
Once yuzumu ilik suda yikadim, sabunu biraz kopartip ilik suda beklettigim fircayi kopurttum ve 2 perde tiras oldum. Cokca acemilige ve hataya ragmen uzun zamandir almadigim keyfi aldim.
6586e9465f6b7fff0ece88d13f10a570.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Sıhhatler olsun komşum keyfiniz daimi olsun
(02/10/2016, Saat: 22:16)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun komşum keyfiniz daimi olsun

Sağolun komşum. Çenemde 1-2 kesiğe rağmen mutlu oldum Smile
Hoşgeldiniz, yavaştan başlamışsınız zaten. Gittikçe daha iyi olacaktır emin olun. Keyifli forumlar keyifli tıraşlar.

Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 860 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,612 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 698 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,865 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam