Mühle Rocca
(19/01/2020, Saat: 22:31)Chefkara Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam başlık kısımları aynı mı tek fark sap işçiliği mi acaba

Mühleye sordum v4 diye bir şey varsa su an elimizdeki tüm roccalar v4 dediler. V3-V4 olayı net değilmiş tam. Yeni gelen modelin tekrar stoga girmesi 1 ayı bulurmuş, şahsi tavsiyem sevgililer günü indirimini beklemeniz hem belki yeni modeli de gelmiş olur.
(20/01/2020, Saat: 13:54)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mühleye sordum v4 diye bir şey varsa su an elimizdeki tüm roccalar v4 dediler. V3-V4 olayı net değilmiş tam. Yeni gelen modelin tekrar stoga girmesi 1 ayı bulurmuş, şahsi tavsiyem sevgililer günü indirimini beklemeniz hem belki yeni modeli de gelmiş olur.

Komsum once yazdıklarımda soylemistim ama belki uzun yazıda gozden kactı.
V3 V4 diye farklı baslıklar dusunmeyin arkadaslar. Hepsi aynı ana tasarıma sahip aynı tırası veren kafalar.
Bu V4 dedikleri uretim teknolojisi olarak MIM uretimi degil CNC uretim bir baslık ve şu an icin sadece çelik saplı modelde var. Makineyi Muhle Turkiye sagolsun gondermis yanında V3 baslık ile beraber. Bir iki gune detaylı yazarım dostlar.

Not: Muhle firmasını da rahatsız etmeyelim bosuna, onlarda Almanyaya Muhleye soruyorlar, Almanya bölge veya bayi temsilcisinin degisen nedir vs. bir bilgisi fikri yok inanın, o box satıs rakamları ile sadece ilgilenir. Bu tarz ince oynamalar ama tasarım ama uretim teknigi olarak bilgiler uretim muhendis takımında olur. O yuzden telefonla vs. cok bilgi alamazsınız. Bu tarz kucuk teknik farkları vs. bizim gibi meraklılarının incelemesi ile cıkacak sonucta bilginiz olsun.
Tekrar ediyorum, ince kılı tuyunu dusunmezsek, alacagınız makina Rocca, yakın tıras veren kalite hissiyatlı guzel bir makinadır. Almayı dusunuyorsanız, ama hus agaclı, ama siyah saplı, ama celik saplı hangisini alırsanız alın memnun kalacagınız alettir. Cok agır olmayan, zevkli tıraslı, çelik bir makine icin simdilik uygun fiyatlı bir makina. Begendiyseniz 5 kartela maceralık jilet yerine guzel bir makinanız olsun derim.
Saygılar
Tişikkirlir Sipirmin.
(20/01/2020, Saat: 15:04)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum once yazdıklarımda soylemistim ama belki uzun yazıda gozden kactı.
V3 V4 diye farklı baslıklar dusunmeyin arkadaslar. Hepsi aynı ana tasarıma sahip aynı tırası veren kafalar.
Bu V4 dedikleri uretim teknolojisi olarak MIM uretimi degil CNC uretim bir baslık ve şu an icin sadece çelik saplı modelde var. Makineyi Muhle Turkiye sagolsun gondermis yanında V3 baslık ile beraber. Bir iki gune detaylı yazarım dostlar.

Yazıyı okudum hocam bir soru işareti kalmadı çok teşekkür ederim Smile
Makine ve sagolsun Muhle Turkiyenin yanında bu incelemeyi yapabilmem icin gonderdigi V3 kafayı teslim aldım dostlar.

49415000778_6e80dce054_b.jpg

Dostlar simdi bu V3, V4 muhabbetini arkamızda bırakalım direk. Biri birisinin yenisiymis gibi dusunuluyor, aslında degil gelin beraber fotolarla inceleyelim.
V3 dedigin yeni teknoloji MIM uretimi
V4 dedigin CNC uretimi celik sapa uysun diye CNC de uretilen aynı V3 modeli baslık aslında.

1- Genel gorunum hicbir fark yok birebir aynı. (MIM'de ust kapak altında enjeksiyon noktası izleri gorunuyor)
49415539997_4862d17389_c.jpg

2- Genel gorunum hicbir fark yok birebir aynı.
49414855373_0ccc816dba_c.jpg

3- Genel gorunum hicbir fark yok birebir aynı.
49415334511_ca467ce976_c.jpg

4- Alt plakalar sagdaki MIM olması lazım, gorunen hicbir fark yok.
49415543122_427ee5238e_c.jpg

5- Kafalara yandan bakıs, tek elimle duzgun tutamadım, aslında hicbir fark yok.
49414858238_524ea6e5c5_c.jpg

6- Ust kapagın acısı egimi 1e1 aynı
49416417671_96e3275ae7_c.jpg

6- Jilet acıklıgı, koruma barı cıkıntısı vs. 1e1 aynıı. Tek kucuk fark kırmızı ile isaretledigim jilet tutucular. Aslında hersey aynı ama:
49414903473_1f95db2ce4_c.jpg

Bilgisayar tasarımında milim fark oldugunu dusunmuyorum. 1e1 aynı kafalar, ama MIM teknolojisi geregi puskurtme ve kucultme islemlerinde o kadar mikronluk hassasiyeti ayarlayamadıkları icin, MIM olan kafanın pim tutucuları milim degil mikron oranında daha genis dibine dogru.
O yuzden şu şekilde bir kombinasyon niye yapmak istersiniz bilemem ama celik saplı urunun CNC uretim baslıgının alt plakası ustune, hus agacı saplı urunun MIM ust plakasını takmak istersen mikronluk fark dolayısı ile tam oturmuyor.

49414858753_8b2872a341_c.jpg

Kafalar birebir aynı. Ne tırası ne verdigi hissiyat fark eder. Siyah saplı veya hus agaclı MIM teknojili olanı mı, yoksa Çelik saplı CNC olanı mı almak tamamen sizin kisisel zevk renk meseleniz. Hicbir farkları yok.

Tum fotolar bana ait, sondakine dalıp ingilizce yazmısım, belki yurtdısı forumlar kopya ceker vesile olur. Kardesim biz calısıyoz siz kopya derik. Smile
Tişikkirlir Sipirmin.
KRAL inceleme olmuş hocam Smile
Tartışmaları sonlandıracak bir inceleme yapmışsınız üstat, elinize sağlık. Yabancı forumlara bilgi kaynağı olarak aktarılabilir Smile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Tesekkurler dostlar,
MIM olanın ust plaka vidası ici bos gibi oradan belki ayrım yapabilirsiniz. Alt plakaları ayrım yapmak cok zor, tek bulabildigim farkları alt plakaya mercekle cok yakın bakarsanız, MIM olanda uretim tekniginden dolayı akıs izlerini belki gorebilirsiniz.

49418151418_d8a14233ad_h.jpg

Sahsen uretim tekniginin yeni bir teknoloji olmasından dolayı, alacak olsam MIM olanı tercih ederdim, koleksiyonda farklı birsey olsun dusuncesi ile ama zevk renk isi, hangisi hosunuza giderse o saplı olanı alıp gecin.

Muhle Turkiyenin dedigine gore ileride bu CNC kafalar bi ihtimal farklı saplarda da cıkabilirmis karısık olarak. Sahsen MIM olanı ben sevdiydim, umarım bu uretim teknigini tumden bırakmaz Muhle.
Tişikkirlir Sipirmin.
Nefis fotolar eşliğinde referans niyetine yazı. Elinize sağlık üstadım.
"A Samurai always wears two swords."
Herşeyin yenisi güzeldir. Mutlaka vardır tıraş hissiyatında da kesimde de bilmediğimiz farklar. Ben de v4 bekliyorum ama eğer v3’ü beğenip elindeki v4’ünü de uygun fiyata satmak isteyen olursa alabilirim.
“Abilerim ablalarım, şu elimde görmüş olduğunuz jileti taçsız kral Pele, Bakenbauer, Nadya Komanaççi, Biricit Bardo, İngiltere Kraliçesi Elizabet, kaleci Mıyer, fbli Cemil kullandı.”
(21/01/2020, Saat: 19:31)40tansonra Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herşeyin yenisi güzeldir. Mutlaka vardır tıraş hissiyatında da kesimde de bilmediğimiz farklar. Ben de v4 bekliyorum ama eğer v3’ü beğenip elindeki v4’ünü de uygun fiyata satmak isteyen olursa alabilirim.

Hocam cidden birsey sormak istiyorum, resimler anlatımlar vs. kendimizce bir bilgiler vermeye çalışıp birşeyler karaladık. Bu yazılanlardan cıkardıgınız sonuc, hiç mi birsey olmadı da "herseyin yenisi guzeldir, mutlaka bilmedigimiz tıraş farkları vardır" sonucuna vardınız.

Nedir niyetiniz veya bilginiz bu son yazdıgınızla alakalı, paylasın veya sorun cevaplayım.
Tişikkirlir Sipirmin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle R89 Rosegold SOLOTÜRK 1 811 02/01/2024, Saat: 10:32
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Muhle r41 linguist 1,259 1,104,602 15/09/2023, Saat: 19:41
Son Yorum: layken
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,538 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 745 08/07/2023, Saat: 21:52
Son Yorum: gokhanmoral
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 6,054 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Muhle R41 Twist onurstyle 30 37,966 27/02/2023, Saat: 12:20
Son Yorum: metamorfoz
  Muhle R89 Prometheus 524 508,395 03/02/2022, Saat: 16:12
Son Yorum: crsm
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,449 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 2,163 28/11/2021, Saat: 11:42
Son Yorum: telemcii
  Muhle R41 Grande Paslanmaz Çelik sudüşleri 9 4,594 06/06/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: ahbap

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: