Mühle Rocca
(23/06/2020, Saat: 21:56)GecayS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaklaşık bir haftalık deneme sonrası ben de görüşlerimi paylaşayım.
Okuduklarımdan yola çıkarak
ilk traş için nacet tercih ettim ilk perde sonrası nacet’ten istediğimi alamadım. Aleti okuduğum kadarıyla beklediğim performansı alamadığımı düşündüm. Hemen 2. Perde için GSB’ye geçiş yaptım. Alet daha keyifli hale geldi.
2.3 tıraşlarda GSB ile devam ettim.
4 tıraşımda da polsilver kullanarak rocca deneme sürecimi bitirdim.

Rocca şıklık ve tasarım olarak en beğendiğim cihaz. Eğer bu denemeyi yapmamış olsam kesinlikle edinmeyi düşünürdüm.
Mühle kalitesini  damarına kadar taşıyor.
Ama benim hem 41 hem 89 başlığım olduğu için  edinmeyi düşüneceğim bir cihaz olmaktan çıktı.
Üstatlar 41 ile 89’un ortanca kardeşi demekle doğru demiş. 41 başlık ile iyi anlaşan benim için rocca lüks olurmuş. 41 İyi anlaşmama rağmen hassas cildim nedeniyle sürekli kullanacağım bir alette değil. Arayışa öneri almaya devam.

[mention]ismetaltan  [/mention] komşuma deneme amaçlı desteği için teşekkürediyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Abim saglikla sihhatle keyifle gecsin gunlerin,
Bu arada iyi haberide bekliyorum gec oldu yazmadim, malum biliyosun hatlar yogun bu aralar izin alp kafa dinleyemiyosam iki fazla kosturup izin keyfini unutuyum hatirlamayim bari. Big Grin
Geçenlerde R96 Jet Black ile tıraş oldum. Feather jilet kullandım. 3 perde de (wtg-xtg-atg) canavar gibi sonuç verdi. Dalma, kanatma vs gibi şeyler olmadı. Alet gerçekten denildiği gibi R89 ve R41'in arasında. Bana tıraş hissiyatı R41, rahatlığı R89 gibi geldi. Günlük tıraşta cildi yorabilir (cildi hassas olmayanlar için sorun olacağını düşünmüyorum) ama 2-3 günlük sakalda çok güzel sonuçlar verir.
(22/10/2020, Saat: 13:25)smltrpn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçenlerde R96 Jet Black ile tıraş oldum. Feather jilet kullandım. 3 perde de (wtg-xtg-atg) canavar gibi sonuç verdi. Dalma, kanatma vs gibi şeyler olmadı. Alet gerçekten denildiği gibi R89 ve R41'in arasında. Bana tıraş hissiyatı R41, rahatlığı R89 gibi geldi. Günlük tıraşta cildi yorabilir (cildi hassas olmayanlar için sorun olacağını düşünmüyorum) ama 2-3 günlük sakalda çok güzel sonuçlar verir.
Hocam bende var hem günlükte hem de 3 4 günlük sakalda çok başarılı. Cildi el verene ömürlük tek alet olabilir. Hem kalitesi hem görüntüsü harika.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
rocca'nın r96 modelinin sap kısmı da çelik mi ?
https://muehle-shaving.com.tr/products/m...inesi-r-96 burada "tutacak yeri mat siyah krom kaplamalı pirinç" ibaresi mevcut. bazı kaynaklarda da çelik oldugundan bahsediliyor ?
Hayır çelik değil bende var aynısı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
“Abilerim ablalarım, şu elimde görmüş olduğunuz jileti taçsız kral Pele, Bakenbauer, Nadya Komanaççi, Biricit Bardo, İngiltere Kraliçesi Elizabet, kaleci Mıyer, fbli Cemil kullandı.”
Merhabalar gruba yeni üye oldum. Açıkçası çok yakın zamana kadar kullan at ve mach serilerini iyi zannedecek kadar cahildim. Kırmızı hapı seçip şanslılar kulübüne girdim.
Şimdi ise mühle rocca almayı düşünen biri olarak soruyorum rocca jet (siyah modeli) için sitesinde paslanmaz çelik siyah renk DLC kaplama tekniği ile üretilmiş diye belirtiyor.
Bu modeli kullanan var mı?
Zamanla çizilip alttan gri çelik renk gözüküyor mu?
Paslanmaz çelik olduğu için evladiyelik bir ürün olarak düşünüyorum ama siyah zamanla renk atması ya da çizilip siyahlı grili olacaksa tüm güzeliği kaybolacaktır. Kullanan bilgisi olanlar açıklama ile yardımcı olursa çok sevinirim.
(22/11/2020, Saat: 18:40)mr.overlord Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar gruba yeni üye oldum. Açıkçası çok yakın zamana kadar kullan at ve mach serilerini iyi zannedecek kadar cahildim. Kırmızı hapı seçip şanslılar kulübüne girdim.
Şimdi ise mühle rocca almayı düşünen biri olarak soruyorum rocca jet (siyah modeli) için sitesinde paslanmaz çelik siyah renk DLC kaplama tekniği ile üretilmiş diye belirtiyor.
Bu modeli kullanan var mı?
Zamanla çizilip alttan gri çelik renk gözüküyor mu?
Paslanmaz çelik olduğu için evladiyelik bir ürün olarak düşünüyorum ama siyah zamanla renk atması ya da çizilip siyahlı grili olacaksa tüm güzeliği kaybolacaktır. Kullanan bilgisi olanlar açıklama ile yardımcı olursa çok sevinirim.
Dlc diye bir teknikle kaplandığını bunun çelikten bir kaç kat daha olduğu yazıyor sitesinde. Bendekinde her hangi bir çizilme atma solma vs olmadı. Oldukça sert bir malzeme.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(20/11/2020, Saat: 15:36)nicky Adlı Kullanıcıdan Alıntı: rocca'nın r96 modelinin sap kısmı da çelik mi ?
https://muehle-shaving.com.tr/products/m...inesi-r-96 burada "tutacak yeri mat siyah krom kaplamalı pirinç" ibaresi mevcut. bazı kaynaklarda da çelik oldugundan bahsediliyor ?

kendi yorumuma kendim cevap vereyim Smile
mühle bunda da artık çelik sapa dönmüş. çelik sapa siyah kaplama. bilginiz olsun komşular.
Sık kullandığım ve tıraş olduğum dönemde özellikle personna ile çok iyi tıraşlar oluyordum, sonra tıraş sıklığım azaldı evden çalışma sebebi ile. Geçen bi elim gitti alete kesik içinde kaldım.

Gün aşırı nasıl tıraş oluyormuşum hayret ettim.

Veya kısa sürelerde bile insan beceresini kaybedebiliyor belki?
Hiç bilmiyorum ki
@"krub" Geçmiş olsun.Birkaç nedeni olabilir... Tıraş performansınız o gün kötü olabilir. Yani kusur tıraş aleti veya tıraş aletinden ziyade sizden kaynaklı da olabilir. Halı saha da maç yapmak gibi düşünün. Her zaman gününüzde olamayabiliyorsunuz. Bu da yaptığınız rutine doğrudan yansıyor. Herkesin başına gelebilir.Bir de gün aşırı tıraş olurken sakal yapınızın tıraş aleti ve jilet karşısında dirayet gösterebileceği direnç sakalınızın da azlığıyla paralel olarak daha düşük oluyor ancak uzun süre tıraş olunmamışsa daha yüksek bir direnç durumu söz konusu olmakta. Aynı zamanda tıraş aletinin tıkanma miktarı artmakta , jilet ağzı da daha hızlı körelmekte, akıcılık azalmakta... Bu sebeple günlük tıraş olunmuyorsa ve uzun süreli sakal bırakmışsak keskin-dayanıklı bir jilet kullanmanız lehinize olur.Birkaç aylık sakal bırakmışsak şayet kıl diplerinden kılcal kanamalar olması normal. Olmayadabilir ama olursa şaşırmayın diye söylüyorum. Ben şahsen 1 ay ve uzun süreli tıraş olmamışsam mutlaka ustura tıraşı oluyorum. Sakal yapınızı bilmediğim için daha da uzun süreli hipster tarzı sakal bırakmışsak önce makineyle kabasını bir almak azaltmak lazım. Kısa sürede el becerinizi kaybetmenizle ilgili olmadığını düşünüyorum durumun. Yani ondan kaynaklı olması da mümkün ama motor beceri gibi çok çabuk adaptasyon sağlarsınız tekrar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle R89 Rosegold SOLOTÜRK 1 807 02/01/2024, Saat: 10:32
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Muhle r41 linguist 1,259 1,104,425 15/09/2023, Saat: 19:41
Son Yorum: layken
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,529 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 743 08/07/2023, Saat: 21:52
Son Yorum: gokhanmoral
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 6,033 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Muhle R41 Twist onurstyle 30 37,934 27/02/2023, Saat: 12:20
Son Yorum: metamorfoz
  Muhle R89 Prometheus 524 508,208 03/02/2022, Saat: 16:12
Son Yorum: crsm
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,433 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 2,161 28/11/2021, Saat: 11:42
Son Yorum: telemcii
  Muhle R41 Grande Paslanmaz Çelik sudüşleri 9 4,589 06/06/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: ahbap

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: