Mühle Rocca
(02/12/2019, Saat: 17:26)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rocca benim için hayal kırıklığı oldu, çok yakışıklı ağır abi bir alet ve R41 in tahtını sallayacağını düşünüyordum maalesef olmadı. Tutarsız, keyifsiz bir tıraşı var. Tıraş esnasında aniden çekiştirmeye yada aniden kesmeye başlıyor. Hiç olmadık yerde noktasal kanamaya sebep oluyor.
Bu sorunlardan sonra kafa kısmını biraz yakından incelediğimde bazı hatalar dikkatimi çekti sorunların bu hatalardan kaynaklandığını düşünüyorum.
Üst kapak takıldığında dört kenarda da alt tablaya tam oturmama sorunu var bir tırnağın sığacağı kadar boşluk ve jilet bu boşluklarda tam sıkı durmuyor.

Alt tablada jiletin oturduğu düzlem tam düz değil kenar kısımlar aşağıda orta kısım bombeli duruyor. (Sorunların ana kaynağı burası bence)

Dikkat edilirse jiletin orta kısmı aşağı doğru bükük vaziyette kenar kısımları ile orta kısmın gap aralığı farklı, kenarlar daha fazla aralığa sahip.

Üst kapağın altında kırmızı ile daire içine aldığım izlerden anlaşılacağı üzere alet jileti sadece bu noktalardan sıkıyor, kenar kısımlarından her hangi bir sıkma-sabitleme yapamıyor. Muhtemelen jilet alet üzerinde tam rijit değil ve ufakta olsa tıraş esnasında esneme yapıyor. Orta ve kenar gap aralığı eşit olmadığından tutarsız bir tıraş sağlıyor.

Benim kullandığım V2 modeli yenilerde böyle bir problem varmıdır bimiyorum yada bütün v2 lerde bu sorun varmı onuda bilmiyorum.
Konuyu mühle türkiyeye fotoğrafları ile birlikte bildirdim henüz cevap gelmedi, beklemediğim.

Arkadaş @GartBnx,
bu @Delidumrul komşumuz yememiş içmemiş
oturmuş yada kalkmış Big Grin
üşenmemiş ölçmüş, biçmiş nasıl bu kadar fotoğraf çekmiş arkadaş anlamadım, bu nasıl bir azim, inceleme
bu nasıl, bu kadar zarif ruhlu bir komşumuz
alkışlıyor ve önünüzde saygıyla eğiliyorum @Delidumrul komşum

Kullanıcı Notu: 2 adet Rocca'm var, ikisinide severek kullanıyorum,
gerçi JetBlack'i kullanmadım daha sıfır kutusunda duruyor... Big Grin
kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
Merhabalar @delidumrul , öncelikle ayrıntılı incelemeniz için teşekkür ederim. Fotoğraflar çok net şekilde asimetrikliği öne çıkarmış, ben de şaşırmadım değil Smile Tatsız tecrübe için üzgünüm. Bize ilettiğiniz ve henüz yanıt alamadığınız kısmına ayrıca takıldım. Yarın ayrıca ilgileneceğim ancak arkadaşlara da birşey diyemiyorum, son 2 aydır çalışma tempomuz ciddi şekilde yoğunlaştı, böyle aksaklıklar olabiliyor. Size geç yanıt verildiği için kusura bakmayın lütfen.. Bu sorunlar V2 başlıkta var idi evet, üreticiler de bunu kabul ederek bir revizeye gittiler ve bunun sonucunda V3 çıktı. Tüm V2 başlıklarda bu sorun yoktu, ama karşılaştıklarım arasında genel bir problemdi diyebilirim. Belki kaçırmış olabilirsiniz diye tekrar eklemek isterim, bir süre önce hatta forumda tanışma başlığı altına Mühle Türkiye olarak yazmıştım, bizden V2 başlıklı makine alan tüm müşterilerimizin başlığını ücretsiz olarak V3 yapmıştık ( http://www.geltir.com/showthread.php?tid=10739 ) Sipariş bilgilerinizi bana mesaj olarak iletirseniz yarın konuyla ilgileneceğim. İletişimdeki gecikme adına lütfen kusura bakmayın. Selamlar iyi akşamlar
(02/12/2019, Saat: 22:39)Mühle Türkiye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar @delidumrul , öncelikle ayrıntılı incelemeniz için teşekkür ederim. Fotoğraflar çok net şekilde asimetrikliği öne çıkarmış, ben de şaşırmadım değil Smile Tatsız tecrübe için üzgünüm. Bize ilettiğiniz ve henüz yanıt alamadığınız kısmına ayrıca takıldım. Yarın ayrıca ilgileneceğim ancak arkadaşlara da birşey diyemiyorum, son 2 aydır çalışma tempomuz ciddi şekilde yoğunlaştı, böyle aksaklıklar olabiliyor. Size geç yanıt verildiği için kusura bakmayın lütfen.. Bu sorunlar V2 başlıkta var idi evet, üreticiler de bunu kabul ederek bir revizeye gittiler ve bunun sonucunda V3 çıktı. Tüm V2 başlıklarda bu sorun yoktu, ama karşılaştıklarım arasında genel bir problemdi diyebilirim. Belki kaçırmış olabilirsiniz diye tekrar eklemek isterim, bir süre önce hatta forumda tanışma başlığı altına Mühle Türkiye olarak yazmıştım, bizden V2 başlıklı makine alan tüm müşterilerimizin başlığını ücretsiz olarak V3 yapmıştık ( http://www.geltir.com/showthread.php?tid=10739 ) Sipariş bilgilerinizi bana mesaj olarak iletirseniz yarın konuyla ilgileneceğim. İletişimdeki gecikme adına lütfen kusura bakmayın. Selamlar iyi akşamlar

Helal olsun diyelim
Bu mesaj üstüne ben kendi Rocca setimi satmaktan vazgeçtim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.
(02/12/2019, Saat: 22:39)Mühle Türkiye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar @delidumrul , öncelikle ayrıntılı incelemeniz için teşekkür ederim. Fotoğraflar çok net şekilde asimetrikliği öne çıkarmış, ben de şaşırmadım değil Smile Tatsız tecrübe için üzgünüm. Bize ilettiğiniz ve henüz yanıt alamadığınız kısmına ayrıca takıldım. Yarın ayrıca ilgileneceğim ancak arkadaşlara da birşey diyemiyorum, son 2 aydır çalışma tempomuz ciddi şekilde yoğunlaştı, böyle aksaklıklar olabiliyor. Size geç yanıt verildiği için kusura bakmayın lütfen.. Bu sorunlar V2 başlıkta var idi evet, üreticiler de bunu kabul ederek bir revizeye gittiler ve bunun sonucunda V3 çıktı. Tüm V2 başlıklarda bu sorun yoktu, ama karşılaştıklarım arasında genel bir problemdi diyebilirim. Belki kaçırmış olabilirsiniz diye tekrar eklemek isterim, bir süre önce hatta forumda tanışma başlığı altına Mühle Türkiye olarak yazmıştım, bizden V2 başlıklı makine alan tüm müşterilerimizin başlığını ücretsiz olarak V3 yapmıştık ( http://www.geltir.com/showthread.php?tid=10739 ) Sipariş bilgilerinizi bana mesaj olarak iletirseniz yarın konuyla ilgileneceğim. İletişimdeki gecikme adına lütfen kusura bakmayın. Selamlar iyi akşamlar

Mutlu son'la biten filmler gibi oldu.
(02/12/2019, Saat: 22:40)Aedan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Helal olsun diyelim
Bu mesaj üstüne ben kendi Rocca setimi satmaktan vazgeçtim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

(02/12/2019, Saat: 22:44)paspartu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mutlu son'la biten filmler gibi oldu.

Big Grin Big Grin Big Grin
(25/07/2019, Saat: 15:45)Mühle Türkiye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,

Rocca ile ilgili sizlerle paylaşmak istediğimiz bir haberimiz var. Mühle’nin ilk çelik üretimi olan Rocca serisini bir süre önce kullanıcılarımıza sunmuştuk. Rocca tıraş makinelerinin başlıkları 2018 yılının sonunda revize edildi. Belki farklı forumlarda da denk gelmişsinizdir, bize de çok soruldu başlıklarınız V2 mi V3 mü diye... Başlıklar revize edildikten sonra yeni başlıklarla çok kısıtlı adetler sunabildik. Ve çoğu kullanıcımız revize edilmemiş V2 başlıkla o zaman Rocca almıştı. Bu revize haberini öğrenince, birçok müşterimizin V2 başlıklı makineye sahip olması pek içimize sinmedi. Almanya’dan başlık talep ettik. Mühle Türkiye olarak bizden Rocca satın alan müşterilerimizin başlıklarını bedelsiz olarak yenileyeceğiz. Bu vesile ile buradan değişim talep eden Rocca müşterilerimizin bize bilgi@muehle-shaving.com.tr adresimiz üzerinden ulaşmalarını, ad soyad ve satın aldıkları kanalı bildirmelerini rica edeceğiz. Elimizde sınırlı adet olduğundan arkadaşlar değişim isteyen müşterilerimizi listeye alacak, pazartesi günü gönderim işlemini başlatacaklar. Eğer elimizdeki sayı değişim isteyen müşterilerimizi şuanda karşılayamazsa, lütfen bize kızmayınSmile) Size mutlaka yeni başlık temin ederiz, emin olabilirsiniz...

Bu konu başlığının açılmış olduğunu görünce, başka başlık açmadım. Umarım doğru yapmışımdır. Konu ile ilgili müşterilerimizin haberdar olmasını dilerim. Bazı müşterilerimiz bu revize aşamasında V2 başlıklarından memnun olduklarını, değişim talep etmeyeceklerini belirtti. Bu nedenle sadece talep eden müşterilerimize gönderim yapmayı uygun gördük. Elimizde şuan var olan adet doğrultusunda, değişim isteyen müşterilerimize gönderim yapacağız. Liste sayıyı aştığı takdirde, muhakkak kalan müşterilerimize de önümüzdeki 2 ay içinde bu başlıklardan temin edebileceğimizi öngörüyoruz.

Selamlar Saygılar

Çok afedersiniz, yanlış link vermişim. Bu başlık altında yazmışım.
Helal olsun. Geleneksel tıraşa yeni başladım diyebilirim. 1 aydan biraz fazla oldu. Mühle hep radarımda olan bir markaydı. Şu tutumdan sonra nasipse bir sonraki alışverişim kendilerinden olacak...
Yaklasima bakarmisin ayakta alkisliyorum . Mühle kültürü gercekten cok iyi . Kesinlikle bi alet veya sabun elde edicem kendilerinden .
Para kazanmanın ikinci planda olduğu aşikâr. Olaylara böylesine müşteri odaklı yaklaşımları muazzam. Mühle Türkiye'ye bu yaklaşımlarından dolayı geleneksel tıraşa gönül vermiş biri olarak teşekkür ediyorum.
(02/12/2019, Saat: 18:55)PisPorsuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaş @GartBnx,
bu @Delidumrul komşumuz yememiş içmemiş
oturmuş yada kalkmış Big Grin
üşenmemiş ölçmüş, biçmiş nasıl bu kadar fotoğraf çekmiş arkadaş anlamadım, bu nasıl bir azim, inceleme
bu nasıl, bu kadar zarif ruhlu bir komşumuz
alkışlıyor ve önünüzde saygıyla eğiliyorum @Delidumrul komşum

Kullanıcı Notu: 2 adet Rocca'm var, ikisinide severek kullanıyorum,
gerçi JetBlack'i kullanmadım daha sıfır kutusunda duruyor... Big Grin

Rica ederim efenim o saygı bizden ama eğilmeyi hiç sevmem o yüzden eğilme Rolleyes   Wolfman aletlerde de bazı hatalar varmış göndersene onlarıda fotoğraflayayım  Big Grin
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle R89 Rosegold SOLOTÜRK 1 617 02/01/2024, Saat: 10:32
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Muhle r41 linguist 1,259 1,094,015 15/09/2023, Saat: 19:41
Son Yorum: layken
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,145 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 702 08/07/2023, Saat: 21:52
Son Yorum: gokhanmoral
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,814 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Muhle R41 Twist onurstyle 30 37,621 27/02/2023, Saat: 12:20
Son Yorum: metamorfoz
  Muhle R89 Prometheus 524 503,560 03/02/2022, Saat: 16:12
Son Yorum: crsm
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,190 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 2,126 28/11/2021, Saat: 11:42
Son Yorum: telemcii
  Muhle R41 Grande Paslanmaz Çelik sudüşleri 9 4,506 06/06/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: ahbap

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: