İNCELEME: Razorock Hawk Single Edge Safety Razor
@posicor komşum +1. İki aleti de kullanmadım, sadece fotoğraflara bakarak, görüntü olarak kafanın arka kısmı hariç çok benzediklerini ama malzeme , ağırlık merkezi, kesim açısı, karakter olarak tabi ki çok çok farklı olacaklarını tahmin ediyorum.
İncelemeye Ek:

Light Feather a uyumlu değil. Hiçbir şekilde yuvaya oturmuyor.

Aynı Proguard ile 7. tıraşımı oldum. Hala aynı keskinlikte.

Ürünü aynı beğeni ile kullanmaya devam ediyorum. Bu fiyata gerçekten inanılmaz etkili ve verimli.
Aramızda  Hawk v2 sahibi olan arkadaş var mı? V2 lerin pinleri ince ve başka farklılıklar da var. Bu ince pinin feather acp jiletlerin  bir yanındaki boşlukta bulunan bombe kısma girip jiletin bir tarafını geri düşürme durumu olabilir mi? V1 ile V2 nin karşılaştırmasını yapabilecek arkadaş var mı? İyi günler.
Kainatın aynasıyım, mademki ben bir insanım.
@laktik komşum elimde feather acp jilet yok ancak belki aşağıdaki fotoğraf yardımcı olabilir. İnternette gördüğüm kadarıyla Feather acp'nin bombeli kısmı jilet boşluğunun ortasında. Hawk 2'nin pimleri jilet boşluklarının dış tarafının sonuna denk geliyor. Fotoğraftaki jilet Kai Titan Mild. Eğer Feather acp'nin jilet boşlukları arasındaki mesafe de bu jilet gibiyse jiletin düşmesi gibi bir durum yaşanmayacaktır sanırım.

DyZvnv.jpg

Düzeltme:

Şimdi tekrar jiletleri kontrol ettim de sanırım aşağıdaki jilet feather acp. Jilet düşmesi yok komşum.

4G4NpG.jpg
(20/12/2017, Saat: 22:04)utarkn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @laktik komşum elimde feather acp jilet yok ancak belki aşağıdaki fotoğraf yardımcı olabilir. İnternette gördüğüm kadarıyla Feather acp'nin bombeli kısmı jilet boşluğunun ortasında. Hawk 2'nin pimleri jilet boşluklarının dış tarafının sonuna denk geliyor. Fotoğraftaki jilet Kai Titan Mild. Eğer Feather acp'nin jilet boşlukları arasındaki mesafe de bu jilet gibiyse jiletin düşmesi gibi bir durum yaşanmayacaktır sanırım.

Düzeltme:

Şimdi tekrar jiletleri kontrol ettim de sanırım aşağıdaki jilet feather acp. Jilet düşmesi yok komşum.

Teşekkür ederim cevabınız için . Fotoğraflarla gayet açıklayıcı olmus.  Memnun musunuz v2 den?
Kainatın aynasıyım, mademki ben bir insanım.
Komşum, alet geleli birkaç gün oldu, sadece bir kere tıraş oldum henüz. Beğenmediğim bir yanı olmadı ilk tıraşta. Birkaç gün sonra daha detaylı bilgi vermeye çalışırım.
Bugün 5. tıraşımı Hawk 2 ile oldum. İlk tıraşta Kai Titan Mild, diğerlerinde Feather Professional jilet kullandım, ayrıca son 3 tıraşta aletin kendi sapını Rocnel sap ile değiştirdim. Daha önce 50 mm jilet ve bu jiletleri kullanan bir alet tecrübem olmadığından mild bir alet beklemiyordum ancak alet bence oldukça mild karakterli, biraz daha agresif olmasını isterdim.
De aletlerle olduğum gibi Hawk 2 ile de 3 perde (wtg, xtg, xtg) tıraş oluyorum, hızlı tıraş olmama rağmen ve 50 mm jilet tecrübem olmamasına rağmen hiç tahriş sorunu yaşamadım. Tıraş sonrasında  birçok yerde sakal dipleri görünse de (bunu yatık sakallı olmama bağlıyorum)  elimi yüzüme sürdüğümde oldukça pürüzsüz bir cilt hissiyatı bırakıyor.
Sonuç olarak aleti beğendim mi? beğenmedim mi?, memnun muyum?  bilemiyorum... Smile
Merhaba, razorock black hawk v2 yanısıra bir de standart de jiletlerin kullanılabildiği razorock eco modeli çıkmış. Forumu biraz aradım ama bir şey bulamadım. Bu ürünü kullanan bilen ya da forumda benim bulamadığım bir başlık var mı? ürün linkini buraya bırakıyorum: https://www.italianbarber.com/collection...fety-razor
Yaklaşık bi 7-8 tıraştır kullanıyorum bu ürünü. Connaught shavingde aldım siyah v2 model. İlk 50mm tıraş aletim. Meraktan almıştım hani farklı bi jilet kullanan aletim olsun hesabı. Nedense 50mm jiletle tıraş olmak konforsuz olacak gibi geliyordu hep.
Benim izlenimlerim baya olumlu oldu farklı ve keyifli bi tıraşı var aldığımdan beri aynı kai captain jiletle kullanıyorum hala iyi gibi keskinliği. Normal de aletlerden farkı daha az dalma yapıyor ama akıcılığı bi tık daha zayıf. Tabi jilet de fark eder bu durumda muhtemelen ama kai jiletin keskin olduğunu varsayıyorum.
50mm jiletlerin ağzı da sanırım daha özenli DE jiletlere göre ilk tıraşımdan son tıraşıma kadar konfor sıkıntısı yaşamadım.
Sevmediğim tarafları ise ; tıraş çabuk bitiyor gerçekten ve eni fazla olduğu için boyun bölgesini yan alırken normale göre daha fazla zorlanıyorum. Ve kesim sesi çok az. Sanırım alüminyum olduğundan kaynaklı.
Ama çok güvenli alet gerçekten boyun haricinde wtx ve xtg perdelerde noktasal kanama yapmak bile gerçekten zor. Benim görüşüm fiyatını hakettiği ve denemeye değer olduğu yönünde.
(06/02/2020, Saat: 20:54)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaklaşık bi 7-8 tıraştır kullanıyorum bu ürünü. Connaught shavingde  aldım siyah v2 model. İlk 50mm tıraş aletim. Meraktan almıştım hani farklı bi jilet kullanan aletim olsun hesabı. Nedense 50mm jiletle tıraş olmak konforsuz olacak gibi geliyordu hep.
Benim izlenimlerim baya olumlu oldu farklı ve keyifli bi tıraşı var aldığımdan beri aynı kai captain jiletle kullanıyorum hala iyi gibi keskinliği. Normal de aletlerden farkı daha az dalma yapıyor ama akıcılığı bi tık daha zayıf. Tabi jilet de fark eder bu durumda muhtemelen ama kai jiletin keskin olduğunu varsayıyorum.
50mm jiletlerin ağzı da sanırım daha özenli DE jiletlere göre ilk tıraşımdan son tıraşıma kadar konfor sıkıntısı yaşamadım.
Sevmediğim tarafları ise ; tıraş çabuk bitiyor gerçekten ve eni fazla olduğu için boyun bölgesini yan alırken normale göre daha fazla zorlanıyorum. Ve kesim sesi çok az. Sanırım alüminyum olduğundan kaynaklı.
Ama çok güvenli alet gerçekten boyun haricinde wtx ve xtg perdelerde noktasal kanama yapmak bile gerçekten zor. Benim görüşüm fiyatını hakettiği ve denemeye değer olduğu yönünde.

Komşum bende de v1 var farkı ne bilmiyorum. Feather Pro ve Pro Guard ile kullanıyorum Pro ile daha iyi verim aldım. Kesim hissiyatı çok farklı DE’ye benzemiyor. DE gibi akmıyor ana yakın tıraş veriyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rex Ambassador İnceleme Aedan 28 14,608 22/12/2023, Saat: 14:10
Son Yorum: layken
  İNCELEME: Baili BD176 Legend 54 36,590 04/04/2023, Saat: 02:03
Son Yorum: Mecanica
Thumbs Up İNCELEME: Pearl Shaving SSH-05 Close Comb Tayyare Pilotu 15 6,412 09/01/2023, Saat: 21:26
Son Yorum: layken
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 38,819 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  İnceleme: Razorock Game Changer 84 marv 6 3,642 09/11/2021, Saat: 19:53
Son Yorum: marv
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 315,159 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  RazoRock Game Changer CK89 206 97,104 30/09/2021, Saat: 01:41
Son Yorum: broraso
  RazoRock Lupo sfenks 26 12,005 08/04/2021, Saat: 01:39
Son Yorum: nicky
  Parker Adjustable Safety Razor ckeskin 91 62,688 22/03/2021, Saat: 18:31
Son Yorum: krub
  Ufo Razor Handles GeltirBot 15 23,229 24/02/2021, Saat: 01:35