jileti esnetebilen tıraş aleti
şöyle bir şeyler karaladım biraz önce:

2chq2ra.jpg

acaba böyle bir alet halihazırda var mıdır satın almak için?
yoksa bizim imalatçılarımız dener mi?
amaç keskin olmayan jiletlerde bile bastırmadan kullanılabilen tıraş aleti. hatta rocnel gibi yarım jilet kullanılabileni olsa.
yoksa asıl keyif veren yay yerine insan elinin terazisi mi? özellikle kıvrımlarda.
@hattusha komşum jiletin alet içerisinde hareket etmesi üreticileri korkulu rüyasıdır. "Blade chattering" denir buna. Tıraş kalitesini bozar, jilet sakala karşı dirençsiz olur ve sakalı iyi alamaz.

Yeni üyesiniz sanırım, eğer kartuşluları bırakıp geleneksele yeni başladıysanız bence biraz sabredin ve DE'lere alışmayı bekleyin derim.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
buna benzer bir ürün daha önce kullandınız mı?
selamlar. ben bu aletin güvenli olmayacağını düşünüyorum.
jilet zaten esnek ve kullanım için sabitlenmesi gerekiyor. başlık kısmı da yaylı olursa bu felaket olur..
Bilgisayara geçince bakarım biraz. Bunlar hayal ürünü tabi. Telefondan şöyle birşey buldum örnek olarak rockwell razor dan beluga razor:

http://sharpologist.com/2014/10/beluga-r...oject.html

35 yaşıma kadar haftalık, onbeş günlük sakalla gezdim, şimdi moda oldu farklılık adına günlük tıraş oluyorum.
Beluga ve One Blade tıraş aletlerinin oynar başlıkları var tıpkı kullan at ve diğer kartuşlular gibi. Böyle bir tasarım geliştirirseniz bakarsınız kendi markanız olur. Bi kickstarter projesi de bizden çıkar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(24/10/2016, Saat: 21:46)hattusha Adlı Kullanıcıdan Alıntı: şöyle bir şeyler karaladım biraz önce:

2chq2ra.jpg

acaba böyle bir alet halihazırda var mıdır satın almak için?
yoksa bizim imalatçılarımız dener mi?
amaç keskin olmayan jiletlerde bile bastırmadan kullanılabilen tıraş aleti. hatta rocnel gibi yarım jilet kullanılabileni olsa.
yoksa asıl keyif veren yay yerine insan elinin terazisi mi? özellikle kıvrımlarda.

Selamlar, sanırım mach3 modelleri gibi jiletin de oynamasını sağlayacak bir tasarım düşündünüz. Bu gaye ile daha önce paslanmaz mıknatıs içeren bir model tasarlamıştım, ama üzerine çok düşünülmesi gereken bir konu, saygılar.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

(25/10/2016, Saat: 10:25)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar, sanırım mach3 modelleri gibi jiletin de oynamasını sağlayacak bir tasarım düşündünüz. Bu gaye ile daha önce paslanmaz mıknatıs içeren bir model tasarlamıştım, ama üzerine çok düşünülmesi gereken bir konu, saygılar.

Üstad merhaba,

Mach3'deki bir işe yaramıyor. Hatta gillette bu konuda bilimsel bir dayanak bulamadığı için dava bile kaybetti. Gerçekten işe yaraması için anladığım kadarıyla ultrasonik hızlarda titreşmesi lazım ki mach3'deki buna göre oldukça yavaş kalıyor. Tasarım düşünüyorsanız bu noktaya dikkat etmeniz faydalı olabilir.

Not : "rocnel ultrasonic" ismi hoş oldu valla Smile
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(25/10/2016, Saat: 10:38)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad merhaba,

Mach3'deki bir işe yaramıyor. Hatta gillette bu konuda bilimsel bir dayanak bulamadığı için dava bile kaybetti. Gerçekten işe yaraması için anladığım kadarıyla ultrasonik hızlarda titreşmesi lazım ki mach3'deki buna göre oldukça yavaş kalıyor. Tasarım düşünüyorsanız bu noktaya dikkat etmeniz faydalı olabilir.

Not : "rocnel ultrasonic" ismi hoş oldu valla Smile

Smile

Bilmiyordum böyle bir dava konusu olduğunu Smile

Biz öyle bir isim çıkarsak sanayi tipi temizleme makinesi gibi olur Smile
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş aleti bakımı Märzen 1 235 09/04/2024, Saat: 21:10
Son Yorum: BigHillMe
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,412 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  SATILIK: Pearl SS-04 Jiletli Tıraş Makinesi asrnnn 1 1,339 24/04/2023, Saat: 18:48
Son Yorum: asrnnn
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 6,030 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 97,254 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,427 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,862 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Rex cut tıraş makinası Lawdilemma 18 12,172 10/06/2021, Saat: 14:00
Son Yorum: Oldman
  Muhle Rocca R94 Tıraş Aleti İncelemesi marv 13 6,112 19/05/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Lumberjack
  Rex Envoy Çelik Tıraş Aleti MetsGo 60 23,530 01/05/2021, Saat: 22:29
Son Yorum: Dorukbey

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: