Orta Agresif Tıraş Aleti Tavsiyesi
Uzunca süredir Mühle R41'i almayı düşünüyorum, ancak sabahları acele tıraş olmam gerektiği durumlarda R41'in pek de hata affetmeyeceğini düşünüyorum forumdaki tecrübeli arkadaşların yorumlarından okuduğum kadarıyla. Mild aletler kesinlikle hoşuma gitmiyor, bu nedenle R41 kadar agresif olmayan, bir tık altı diyebileceğimiz ve tercihe IMPA stoklarında mevcut ne tavsiye edebilirsiniz?
Merkur 34c veya 37c

forumdaş candova da demiş,
eğer günaşırı tıraş olan biriyseniz 34c uygun jiletle iyi iş çıkarır. r41 cildi yorabilir.
Ben de 34c diyorum.
Timor Solingen. Acele tiras oluyorsaniz bir tto sizi daha da rahat ettirebilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bence 34C sizin beklentileriniz için mild kalabilir.
Ben size Progress ya da Futur öneririm. Futur daha agresif. İkisinin de ayarlı olmasi avantaj. Duruma göre agresife ya da mild'e ayarlayıp tıraş olabilirsiniz.
34c bana da biraz mild olabilir gibi geldi. Progress'i hiç elime alma şansım olmadı, ancak Futur fazla ağır ve ince çalışmayı zorlaştıran bir alet olduğundan korkuyorum.

Timor TTO'nun ağırlığı, dengesi ve her şeyi çok hoşuma gitmişti, ama agresiflik derecesi ne kadar? 34c'den daha mı agresif?
34c bana EJ89'dan daha mild geliyor, EJ89 biraz daha efektif bana göre. Bu ikiliyi uzun süre karşılaştırmalı olarak kullandım, forumumuzda çoğu kişi bunun tersi tecrübe yaşadığı için kendimdne şüphe ettim, daha sonra yabancı forumlarda benim gibi düşünen bir çok kişi olduğunu görünce yanılmaığımı gödüm. Tabi YMMW Smile

Bu arayışınız için dikdik_s üstadın şu konu başlığını incelemenizi tavsiye ederim http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7676
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(29/10/2016, Saat: 00:39)cirzini62 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 34c bana da biraz mild olabilir gibi geldi. Progress'i hiç elime alma şansım olmadı, ancak Futur fazla ağır ve ince çalışmayı zorlaştıran bir alet olduğundan korkuyorum.

Timor TTO'nun ağırlığı, dengesi ve her şeyi çok hoşuma gitmişti, ama agresiflik derecesi ne kadar? 34c'den daha mı agresif?
Ben de sizin gibi düşündüğümden Futur almayi bayagi ertelemistim. Öyle çok zor bir DE değil. Kesim hissi güzel ve temiz.
Tabi progress futura göre daha kullanışlı.
Futur daha agresif olduğu için begenebilirsiniz diye düşündüm.
(28/10/2016, Saat: 20:24)cirzini62 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uzunca süredir Mühle R41'i almayı düşünüyorum, ancak sabahları acele tıraş olmam gerektiği durumlarda R41'in pek de hata affetmeyeceğini düşünüyorum forumdaki tecrübeli arkadaşların yorumlarından okuduğum kadarıyla. Mild aletler kesinlikle hoşuma gitmiyor, bu nedenle R41 kadar agresif olmayan, bir tık altı diyebileceğimiz ve tercihe IMPA stoklarında mevcut ne tavsiye edebilirsiniz?

Uzunca bir süredir R41 almayı düşünüyorsanız, alacaksınız demektir Smile Tek perde, cildinize uygun bir jiletle, tekniğiniz iyi oturmuşsa R41 kullandığınızda, günlük tıraşınızda vazgeçemeyeceğiniz bir alet olacaktır. Ama tekrar yazmam gerek:

* Tek perde
* Cilde uygun jilet
* İyi bir teknik

@kethuda57 üstat R41 ile günlük tıraş oluyor. Çok memnun; son konuştuğumuzda aradığı aleti bulduğunu üstüne basarak belirtmişti.

Şahsen R41 ile, en agresif jiletlerde dahi, günlük tıraşta tek perde çok memnunum.

@bayercy üstat Progress veya Futur önermiş. İmpa tercih ediyorsanız katılıyorum. Nostalji ve şıklık arıyorsanız adjustable aletlerde tek tercihim şahsen Gillette Slim'dir. Forumda bahsedildiği kadar mild değildir. 5+ günlük tıraşta agresif jiletlerle harika iş çıkartır. Özel günlerde ikinci perde  1-3 arası ATG hissetmezsiniz bile.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,319 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  SATILIK: Pearl SS-04 Jiletli Tıraş Makinesi asrnnn 1 1,245 24/04/2023, Saat: 18:48
Son Yorum: asrnnn
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,814 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  rex envoy jilet tavsiyesi atlantis 1 1,407 23/12/2022, Saat: 03:29
Son Yorum: acz34
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 95,564 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,193 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,698 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Rex cut tıraş makinası Lawdilemma 18 11,986 10/06/2021, Saat: 14:00
Son Yorum: Oldman
  Muhle Rocca R94 Tıraş Aleti İncelemesi marv 13 5,924 19/05/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Lumberjack
  Rex Envoy Çelik Tıraş Aleti MetsGo 60 23,131 01/05/2021, Saat: 22:29
Son Yorum: Dorukbey

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: