Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT
Dün itibariyle öğleye doğru merkurum geldi Smile) kaç gündür traş olmuyordum 37c ile traş olucam diye Smile sonuç mükemmel... artık tahriş yok. sinekkaydıya yakın bir traş verdi, agresifliğindeki çıtır çıtır seslerin yaptığı titreşimler bile çok zevkli, yıllarca kartuşlu saçmalıklarla uğraşmışım durmuşum, tahriş ediyordu, tıkanıyordu vs.vs. berberde olduğum tıraş tadı alamıyordum.. ne varsa fırça-jilet-sabun 3 lüsünde varmış Smile

takımımı yavaş yavaş oluşturuyorum, bi berber tanıdığımdan at kılı fırça bekliyorum, yanında iki tane çelik tas. arko tıraş sabunu da aldın mı tamamdır Smile)

elimde astra jilet vardı, ama sanırım bu yeşil astra dediklerinden değil.. kağıdında siyah çizgiler olan astra.. hemen onu taktım ilk traşta..

makinamı aldım sdece başlangıç için, çok araştırdım herkesin memnun olduğunu görünce merkur 37c almaya karar vermiştim.. adjustable 'a da baktım ama biraz tuzluydu Smile ayarlı olması beni cezbetmişti..

ilerde takımıma sedef usturada koyucam, perma sharp jilet ve param olursa güzel bir fırça da dahil edicem Smile pahalı olmasa yurtdışından sabun krem vs de bakıcam ama fiyatlar gerçekten tuzlu.. ilk etap olarak boyle bir kombinle başlamam cebim için iyi olacak sanırım Smile
Hayırlı uğurlu olsun komşu. Iyi günlerde kullanın...
6etazu9y.jpg

vintage scent'ten sipariş etmiş olduğum bir adet semogue fırça aşağıdaki gerekçeyle gümrüğe takılmış. Tıraş fırçasının kozmetik olduğunu söylemişler. Şm di gidip alsam mı? Yoksa geri gönderseler de brunodan tıraş fırçasının parasını iade mi alsam bilemedim. Sizlerin başına böyle bir şey geldi mi? Geldiyse ne yaptınız. Bu benim 5. Siparişim. İlk defa böyle birşeyle karşılaşıyorum. Dhl ile gelen paketim bile gümrüğe takılmadı bu ürün takıldı.

Sent from my iPad using Tapatalk
Geçmiş Olsun deVille Hocam,
Piyango misali,şaka gibi.
Gitmeye değer mi acaba zaman ve vergi alacağınız kesin değil.Gümrüğe hiç gitmediyseniz bence gidin ve tanışın.Makyaj fırçalarıyla aynı sınıfa sokmuş kafa karışıklığı olmuş olabilir.Açıklama yapmanız ürünü almanızı sağlayabilir.
Bruno'ya danışın postanın geri gitmesi durumunda alacağınız refund miktarı ne olabilir.

jjp4e9.jpg
Sağolun ihtilaf üstadım. Bana oldukça uzak burası cuma gidebilirsem gideceğim yoksa burunodan refund isteyeceğim. Paypall ile aldım paypalla da refound komisyonu ödersem bana hiç bir şey kalmayabilir. 11 € civarı bir paketti kargo dahil. Üç haftadır bekliyorum. Bekleye bekleye bu geldi başıma. Neyse artık sağlık olsun.

Ustat siz bi gidin muayene memuruyla gorusun malin tiras malzemesi olduguna dair dokuman cikartin faturayla beraber iyi bir memura denk gelirsrniz direk alip cikarsiniz
Tesekkurler deneyecegım.

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk
Gidip kargomu teslim aldım. Gümrüğe sokmalarının tek sebebi Bruno'nun gümrük deklarasyonuna "cosmetic samples" yazmış olması. Yani xray vs. Önemli değil genelde deklarasyona bakıyorlar. Sipariş ettiğiniz sitelere içlerinde sabun da olsa Gümrük deklarasyonuna cosmetic yazmamalarını söyleyin. İstanbulda kargo İşleme Merkezinin yeri çok ters 9 € luk fırça için yarım günüm gitti.

dostlar merhaba, bu konu ile ilgili başıma birşey geldi, size bir danışmak istedim. amerika ups store' dan arkadaşım bir paket yolladı. üzerine 20 dolar yazdı ve takılacak birşey de yok içinde. ups store usps ile ortak çalışıyormuş, 11.02 tarihinde usps' e teslim edilmiş ve aynı gün yollanmış ülke dışına. elimde usps takip numarası var lakin yukarıdaki bilgilerden başka bilgiler çıkmıyor. ups store da takip numarası vermiyor elimde onun da receipt id diye bir numarası var, bir işime yaramıyor bu da. epey vakit geçince ben de telaşlandım. bu kargonun kaybolması olası mı? yoksa amerika kargoları hep geç mi geliyor böyle? gümrükte takılsa bana haber verirlerdi değil mi?
(07/03/2014, Saat: 14:35)deVille Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gidip kargomu teslim aldım. Gümrüğe sokmalarının tek sebebi Bruno'nun gümrük deklarasyonuna "cosmetic samples" yazmış olması. Yani xray vs. Önemli değil genelde deklarasyona bakıyorlar. Sipariş ettiğiniz sitelere içlerinde sabun da olsa Gümrük deklarasyonuna cosmetic yazmamalarını söyleyin. İstanbulda kargo İşleme Merkezinin yeri çok ters 9 € luk fırça için yarım günüm gitti.

Fırçanızı alabilmenize sevindim. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yurtdışında bedava kargo seçeneği olan mağazalar? badgergagaci 0 604 16/01/2024, Saat: 01:15
Son Yorum: badgergagaci
  Kargo Kampanyaları pilotic 2 5,331 21/07/2022, Saat: 18:36
Son Yorum: memur603
Information Yurtdışı Sitelerinden Alışveriş - Soru&Cevap onurcakmak 159 104,856 29/03/2022, Saat: 02:25
Son Yorum: Burhan791
  Gümrükler Genel Müdürlüğü - Posta ve Hızlı Kargo Muafiyetleri izbe 43 29,524 26/09/2020, Saat: 13:27
Son Yorum: biryantin
  Yerli Sitelerden Yurtdışı Alışverişi mustbe 5 4,470 03/12/2019, Saat: 11:29
Son Yorum: 3RD1
  Yurtdışı Alışverişlerde %18 KDV Geliyor vintage 32 16,291 15/05/2018, Saat: 18:29
Son Yorum: kokopelli
  Uluslararası Kargo Seçenekleri ihtilaf 12 21,671 01/08/2014, Saat: 13:36
Son Yorum: onur98
  www.lookfantastic.com - Kargo Bedava theunnamed 79 101,002 29/12/2013, Saat: 14:25
Son Yorum: korhan
  Yurtdışı alışveriş gorkem2020 10 20,497 12/12/2013, Saat: 22:22
Son Yorum: onur98
  usps kargo takip sorunu mimaradam 4 12,180 25/06/2013, Saat: 16:23
Son Yorum: mimaradam

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: