Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT
(28/07/2016, Saat: 23:30)Yeni Üye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular, royalmail ile ingiltereden takipsiz küçük bir paket gelecekti. 5-7 gün içinde gelir yazıyordu ancak 10 gün geçti ve gelmedi. Biraz daha beklemeli miyim yoksa pakedi unutalım mı?

İngiltere'den takipsiz gelen kargoların ulaşması bazen 20-25 iş gününü bulabiliyor.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
ABD. Ayın 11 inde posta işlemi, 25 inde elime geçti. Türkiye içine ait süre 3 - 4 gün.
Kargo haftaiçi gelmiş, kaybolmasın diye komşular almış. 10 gün içinde gelmiş yani ingiltere'den.
Geçmiş olsun. Sağlıkla kullanın. Smile
Yurt dışından paypal olmadan nasıl alışveriş yapıyorsunuz acaba ?
Siteler kredi kartı ile alışveriş yapmaya izin veriyor. En azından benim alışveriş yaptığım siteler öyle. Paypal hesabına gerek yok yani.
Arkadaşlar benim iki adet siparişim, gönderiliş yöntemi nedeniyle UKİM'e düştü ve oradan da iade edildi. Takip numarası çalışmıyor. İlk gönderim hakkında PTT çağrı merkezinden şikayette bulunduğumda PTT yüzeysel posta ile iadenin yapıldığını belirten bir e-posta ile cevap vermişti ancak ondan da hala bir ses seda yok.

İlk iade edilen paketim 18.04.2016 tarihinde, ikincisi ise 01.07.2016 tarihinde iade edildi.

Gönderisi "ithali yasak" gerekçesiyle geri gönderilen arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilirler mi? Yani iade edilen gönderileriniz tekrar aldığınız yerlere ulaştı mı? İki kez başıma geldi ve her ikisinde de takip numaraları çalışmamakla birlikte, gönderiler iade adreslerine -yani alışveriş yaptığım yerlere- ulaşmadı. Ayrıca bu iadeler UKİM tarafından yapıldı ve bu da önemli bir detay sanırım.

Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
@onurcakmak

Esigara mevzusundan masallah 11 tane falan paketim iade oldu. Bu aralar Ukim kafasına gore takılıyor ustad. Bazen eksik evrak diye, komple konteynır ı geri gonderiyor icindeki urunlere bakmadan, bazen de sıkı kontrolde, sizin pakete bakıp cogu zaman ne oldugunu da bilmeden o anki hayeti ruhiyesine gore geri gonderiyor. Bildiginiz makyaj pamugu gibi pamuk geri gonderildi.

Urununuz takipli ise, karsı tarafın dagıtım merkesine vs gittigini gorebiliyorsunuz takipten. Karsı taraftan refund isteyebilirsiniz. Yalnız onların geri iadeyi gormesi 10-15 gun surebiliyor.

Takipsiz gonderi ise, 1-1.5 ay kadar bekleyip karsı tarafla hoş bir iletisim (eline dustum hocam yakma beni havasında) sonucunda,eger eline gectigi haberini alırsanız ne guzel, partial yada full refund alabilirsiniz.

Not: Singapur Post basta olmak uzere, Netherlands Post, Swiss Post, HongKong Post gibi dagıtım firmalarından hepsinde takılan urunum oldu. O yuzden su kargo takılmaz tavsiyelerini de pek dinlemeyiniz.
@dikdik_s

Üstad UPİM'de çok şükür bu zamana kadar hiç problem yaşamadım ancak UKİM'de yasaklı ürünlerde hiç şansım olmadı ki zaten bu iki ürün de problem yaşadım. Bir önceki sayfada yaşadığım tecrübeleri yazmıştım diğer arkadaşlara yardımcı olmak amacıyla. Tabi bunlar bireysel olarak ve kendi tecrübelerimizden yola çıkarak aldığımız riskler.

Benim sıkıntımın ana nedeni PTT'nin gerçekten bu iadeleri yapıp yapmadığı. Çünkü her iki takip numarasını PTT'den kontrol ettiğimde "ithali yasak" ibaresinden sonra "torbaya eklendi" ifadesinden sonra herhangi birşey görememiş olmam. Paketi ilk teslim alıp Türkiyeye getiren dağıtıcı firmalardan sorgulattığımda ise sadece dağıtımda olduğu belirtiliyor, yani iade edildiği bilgisi onlara da ulaşmamış. Başakşehir PTT iade ürünleri iç ediyor diye içimden geçiyor.

İlk paketimin tutarı çok birşey değil ama ikincisi biraz pahalı. İlk paket 4 ay önce iade edildi, ikincisi ise bir aydan fazla oldu. Ürünleri gönderen sitelerle yaptığım yazışmlarda da her ikisi de kendilerine ulaşmadığını belirtiyorlar.

Fazla detaya girmeden ben şunu sormak istiyorum; gönderisi takipli olup da, gönderisi iade edilen arkadaşlar takip numaralarını sisteme girdiğinde neler ile karşılaştılar. Takip numaraları çalışıyor mu? Çalışmasa bile paketleri aldıkları yere geri iade edildi mi?
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Evet arkadaşlar geçen ay sipariş verdiğim akülü vidalama(şarjlı matkap) büğün torba açıldı diyor. Bana ne kitlerler kargo gelir mi? 63 dolarlık bir alet. Türkiyede 500 tl civarı. Gümrük vergisi kitleseler kaç tl kitlerler. Birde geri.gönderim olmaz değil mi Smile teşekkürler vereceniz cevaplar için.
1 18/08/2016 10:33:46 Sipariş Hazırlanma Aşamasında/Item Is Pre-advised -/- - Origin
2 23/08/2016 08:31:09 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
3 27/08/2016 11:34:15 PTT İşyerinden Çıktı PTT İşyerine Sevk Edildi İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
4 29/08/2016 08:48:14 PTT İşyerine Girdi Alıcı Merkez Torbayı Açtı İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
5 29/08/2016 08:52:46 PTT İşyerine Geldi İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yurtdışında bedava kargo seçeneği olan mağazalar? badgergagaci 0 592 16/01/2024, Saat: 01:15
Son Yorum: badgergagaci
  Kargo Kampanyaları pilotic 2 5,320 21/07/2022, Saat: 18:36
Son Yorum: memur603
Information Yurtdışı Sitelerinden Alışveriş - Soru&Cevap onurcakmak 159 104,331 29/03/2022, Saat: 02:25
Son Yorum: Burhan791
  Gümrükler Genel Müdürlüğü - Posta ve Hızlı Kargo Muafiyetleri izbe 43 29,403 26/09/2020, Saat: 13:27
Son Yorum: biryantin
  Yerli Sitelerden Yurtdışı Alışverişi mustbe 5 4,458 03/12/2019, Saat: 11:29
Son Yorum: 3RD1
  Yurtdışı Alışverişlerde %18 KDV Geliyor vintage 32 16,083 15/05/2018, Saat: 18:29
Son Yorum: kokopelli
  Uluslararası Kargo Seçenekleri ihtilaf 12 21,647 01/08/2014, Saat: 13:36
Son Yorum: onur98
  www.lookfantastic.com - Kargo Bedava theunnamed 79 100,581 29/12/2013, Saat: 14:25
Son Yorum: korhan
  Yurtdışı alışveriş gorkem2020 10 20,457 12/12/2013, Saat: 22:22
Son Yorum: onur98
  usps kargo takip sorunu mimaradam 4 12,166 25/06/2013, Saat: 16:23
Son Yorum: mimaradam

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: