Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT
Başakşehir e geldiği andan itibaren görürsünüz.
Eyvallah üstadım, sağolun.
Son zamanlarda genel bir yavaşlama seziyorum. Ağır meteorolojik koşullardan olabilir ama diğer üye arkadaşlarımın kargolarında da genel bir gecikme var mı merak ediyorum.
Yurtiçi yurtdışı her tarafta var.
Benim 6 Ocak'ta Brno'dan postaya verilen paketim 10 Ocak'ta Çek Cumhuriyeti'nden çıkış yaptı ve 17 Ocak'ta Türkiye'ye girdi. Dünden beri daha bir hareket göremedim. Evet bir yavaşlık var şu aralar.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Çin'den sipariş verecekler elini çabuk tutsun bu arada, Ocak sonu - Şubat sonu arası adamlarda yılbaşı rehaveti oluyor, kargo dahil herşey yavaş çalışıyor
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Benim Maggard siparişi de hala gelmedi. İlk patlağı vereceğim gibi.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Konuya farkli bir bakis olacak;

Benim de Semogue dan (Portekiz) 19 Aralik'ta verdigim siparis hala elime (Birlesik Arap Em. 'ye, Turkiye degil) ulasmadi. Ilk defa boyle bir sey geldi basima. Kisin etkisi olabilir mi bilmiyorum, burada kis yok, ama hangi guzergahdan geliyor onu bilmeden yorum yapmak zor.
Çek Cumhuriyeti'nden verdiğim sipariş PTT ile 13 günde elime ulaştı.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
İndirimli kargo seçeneğiyle aldığım Maggard siparişim, 50 günün sonunda bugün nihayet geldi. Artık nerede ne kadar beklediyse üzerindeki beyaz posta etiketi sararmış.

Ben evde değildim ve postayı kardeşim almış. Kimin getirdiğini görseydim UPİM'mi UKİM'mi nereden geldi anlardım. Ancak anladığım kadarıyla UKİM üzerinden gelmiş, UPİM üzerinden gelen postalarda bizim postacının adı yazar. Telefonu var bende yarın arayıp soracağım sen mi getirdin diye.

Takipsiz deniyordu ve bana takip numarası verilmemişti ama üzerinde takip numarası var. PTT'de çalışmıyor tabi, kendi sisteminde çalışıyordur ama onun da linki yok bende.

Kutu gümrükte açılmış mı açılmamış mı onu anlayamadım. Normalde beyaz bir bantla bantlanmış, sonra kahverengi koli bandıyla tekrar bantlanmış. PTT açsa onların bantı olurdu, belki ellerinde bant bitti de bunu kullandılar. Eğer açılmışsa ve yine de geldiyse çok şanslıyım, içerisinde aftershave vardı. Kutunun en altında olduğundan görmemişler ya da görmezden gelmişler. Daha önce içerisinde sıvı var diye UKİM'e düşen bir postam gözümün önünde geri gönderilmişti.

3,80 olan dolardan dolayı zaten birşey alasım gelmiyor, işin tadı kaçtı. Alacak olursam da artık ücretine katlanır, normal USPS ile sipariş geçerim heralde. 22,50 dolar tutsa, 100 TL posta ücreti, o da güzel.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yurtdışında bedava kargo seçeneği olan mağazalar? badgergagaci 0 542 16/01/2024, Saat: 01:15
Son Yorum: badgergagaci
  Kargo Kampanyaları pilotic 2 5,277 21/07/2022, Saat: 18:36
Son Yorum: memur603
Information Yurtdışı Sitelerinden Alışveriş - Soru&Cevap onurcakmak 159 103,362 29/03/2022, Saat: 02:25
Son Yorum: Burhan791
  Gümrükler Genel Müdürlüğü - Posta ve Hızlı Kargo Muafiyetleri izbe 43 29,173 26/09/2020, Saat: 13:27
Son Yorum: biryantin
  Yerli Sitelerden Yurtdışı Alışverişi mustbe 5 4,424 03/12/2019, Saat: 11:29
Son Yorum: 3RD1
  Yurtdışı Alışverişlerde %18 KDV Geliyor vintage 32 15,906 15/05/2018, Saat: 18:29
Son Yorum: kokopelli
  Uluslararası Kargo Seçenekleri ihtilaf 12 21,561 01/08/2014, Saat: 13:36
Son Yorum: onur98
  www.lookfantastic.com - Kargo Bedava theunnamed 79 99,910 29/12/2013, Saat: 14:25
Son Yorum: korhan
  Yurtdışı alışveriş gorkem2020 10 20,356 12/12/2013, Saat: 22:22
Son Yorum: onur98
  usps kargo takip sorunu mimaradam 4 12,144 25/06/2013, Saat: 16:23
Son Yorum: mimaradam

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: