Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT
@izbe: üzüldüm simdi, ama canin sagolsun kardesim Angel
Izbe, ne yazmislar kutunun uzerine?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Yourshaving.com dan rica etmistim. Tras malzemesi olarak belirtin ve gonderen olan isminizi yazin, firmayi degil diye. Sagolsunlar oyle de yapmislardi. Nitekim bahse konu siteden bunlari yaptiklarindan oturu 3. siparisimdi.

Ilk iki siparisim sorunsuz gelirken, bu takildi iste. Tamamen sans isi bu gumruk.

Edit: Imla
Üzüldüm komşum, bu sebeple genelde sipariş etmiyorum. Eğer takılma riski varsa da kargosunu kaybetmeyi göze alabileceğim siteleri göze alıyorum. Çok hevesle beklediğiniz bir ürün yoktu inşallah, o zaman büyük hayal kırıklığı. Sad
(04/02/2015, Saat: 23:22)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üzüldüm komşum, bu sebeple genelde sipariş etmiyorum. Eğer takılma riski varsa da kargosunu kaybetmeyi göze alabileceğim siteleri göze alıyorum. Çok hevesle beklediğiniz bir ürün yoktu inşallah, o zaman büyük hayal kırıklığı. Sad

3 tup krem + 2 sabun vardi.

Telafi edilemeyecek seyler degildi. Olan kargo ucretine oldu.

Jose ye rica edelim bakalim. Ayni kargoyu eline gecince ikiye bolup gondersin. Smile
bugün öğlen kargo hareketlerine bakmak için pttnin sitesine baktığımda hiç bir şey göstermedi. İspanya sitesine yönlendirdi. Meğer kargo türkiyeye gelmiş dağıtıma çıkmış bile. Umarım yarın gelmiş olur...

nw0ufs.jpg
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!
Iyi gunler Arkadaslar,

8 ocak'da APS ile Izmir'den Fransa'daki adresime gonderilen CP019302382TR ' barkodlu koli, hala Fransa sinirlarina girmemis gozukuyor.PTT sitesindeki en son bilgi su :
İSTANBUL(AVR)/ZEYTİNBURNU İSTANBUL UKİM 09/01/2015 15:38:56 Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi
TURKEY (Yurt Disi)/- - 10/01/2015 11:25:55 The item was forwarded to the destination country (Otb)

Koli ya hala Istanbulda ya da baska bir ulkeye gonderdiler.Ne lanet bir yer bu PTT.Kaç kere çagri merkezini aradik her gun baska biri ayri bir sey soyluyor.2 hafta once reklamasyon yaptik hala tik yok.

Bu konuda bilgisi olan arkadaslar varsa bilgiler için onceden tesekkurler.
(15/02/2015, Saat: 12:33)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hosgeldiniz.
iki gunde yurt disina gonderilmis koliniz eger cikis taramasi yapilip bir kenarda unutulmadiysa ki bu cok zor bir ihtimal.
sorun alici ulkenin yavasligindan kaynakli.
ve su anda destination france gozukuyor baska bir ulke degil .reklamasyon baslattiysaniz rahat olun bilgi gelir.
selamlar.

Sagol kardesim,
Fransa'dan arastirma yaptirdik Fransa sinirlarina daha girmemis.Geçen gun Ptt çagrri merkezin den biri de (hergun baska bir sey soyluyorlar) daha Fransa'ya gitmemis dedi.Uçak yerine acaba tir'lami, gemiyle mi, yolluyorlar bilmiyoruz ki.
Reklamasyonu bekliyecegiz baska çare yok.Hesapta APS ile koli yolladik,1.5 ay yaklasiyor.artik bu PTT'nin yanindan dahi geçmem...
Ülkeye girmemiş olması demek bence barkodun taranmamış olması demek galiba, bir çuval içinde bekliyor olabilir, yada bizim ptt nin verdiği barkod onlarda takip için kullanılmıyor olabilir.

Farklı durum olabilir ama benim RR barkodlu paketim internette görünmemesine rağmen alıcısına ulaştı.
www.BarbarosRazors.com

(15/02/2015, Saat: 14:35)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ülkeye girmemiş olması demek bence barkodun taranmamış olması demek galiba, bir çuval içinde bekliyor olabilir, yada bizim ptt nin verdiği barkod onlarda takip için kullanılmıyor olabilir.

Farklı durum olabilir ama benim RR barkodlu paketim internette görünmemesine rağmen alıcısına ulaştı.

Zaten koli Fransa'ya gelince barkod numarasi degisiyor.Onlar koliyi sisteme alinca PTT'nin sitesinden alindigi gorulecek.Koli ya da çuval fransa'ya teslim edildiginde getiren imza karsiligi veriyormus.PTT bu imzayi gosterse obur taraf almadim diyemez.Fransa bize gelmedi diyor, PTTn'in imzaladigi belgeyi gostermesi gerekir ki, olayin PTT'den çiktigi anlasilsin.Reklamasyondan daha bir sey çikmadi, UKIM midir nedir oraya telefonla ulasmak ta imkansiz....

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yurtdışında bedava kargo seçeneği olan mağazalar? badgergagaci 0 608 16/01/2024, Saat: 01:15
Son Yorum: badgergagaci
  Kargo Kampanyaları pilotic 2 5,340 21/07/2022, Saat: 18:36
Son Yorum: memur603
Information Yurtdışı Sitelerinden Alışveriş - Soru&Cevap onurcakmak 159 105,143 29/03/2022, Saat: 02:25
Son Yorum: Burhan791
  Gümrükler Genel Müdürlüğü - Posta ve Hızlı Kargo Muafiyetleri izbe 43 29,620 26/09/2020, Saat: 13:27
Son Yorum: biryantin
  Yerli Sitelerden Yurtdışı Alışverişi mustbe 5 4,471 03/12/2019, Saat: 11:29
Son Yorum: 3RD1
  Yurtdışı Alışverişlerde %18 KDV Geliyor vintage 32 16,293 15/05/2018, Saat: 18:29
Son Yorum: kokopelli
  Uluslararası Kargo Seçenekleri ihtilaf 12 21,674 01/08/2014, Saat: 13:36
Son Yorum: onur98
  www.lookfantastic.com - Kargo Bedava theunnamed 79 101,195 29/12/2013, Saat: 14:25
Son Yorum: korhan
  Yurtdışı alışveriş gorkem2020 10 20,499 12/12/2013, Saat: 22:22
Son Yorum: onur98
  usps kargo takip sorunu mimaradam 4 12,185 25/06/2013, Saat: 16:23
Son Yorum: mimaradam

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: