Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT
(15/02/2015, Saat: 14:48)spartacus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Zaten koli Fransa'ya gelince barkod numarasi degisiyor.Onlar koliyi sisteme alinca PTT'nin sitesinden alindigi gorulecek.Koli ya da çuval fransa'ya teslim edildiginde getiren imza karsiligi veriyormus.PTT bu imzayi gosterse obur taraf almadim diyemez.Fransa bize gelmedi diyor, PTTn'in imzaladigi belgeyi gostermesi gerekir ki, olayin PTT'den çiktigi anlasilsin.Reklamasyondan daha bir sey çikmadi, UKIM midir nedir oraya telefonla ulasmak ta imkansiz....

Komşum normalde yasaklı ve/veya gümrük kontrolüne girecek ürünler gider. Özel değilse ne var paketin içinde?
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(15/02/2015, Saat: 16:50)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum normalde yasaklı ve/veya gümrük kontrolüne girecek ürünler gider. Özel değilse ne var paketin içinde?

Paketin içinde bir iki evrakla malesef kimlik kartim vardi.(Risk aldik).Koli kaybolur ya da çalinirsa, kimlik isi sorun çikarir.Baska da gumrukle ilgili bir sey yoktu.
(15/02/2015, Saat: 17:05)spartacus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Paketin içinde bir iki evrakla malesef kimlik kartim vardi.(Risk aldik).Koli kaybolur ya da çalinirsa, kimlik isi sorun çikarir.Baska da gumrukle ilgili bir sey yoktu.

O zaman umarım en kısa zamanda yerine ulaşır komşum. Gerçekten de normalde gümrüğe girecek bir ürün yok içerisinde.
Uzun süredir beklediğim ama bir türlü elime ulaşmayan bir paketim kutu hasarlı olarak geldi. PTT aşağıdaki poşetin içine koymuştu kutuyu. Her ne kadar PTT'nin bu durumdan sorumlu olduğunu düşünsem de bu poşetleme uygulaması hoşuma gitti.

2vtb877.jpg
(16/03/2015, Saat: 12:58)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uzun süredir beklediğim ama bir türlü elime ulaşmayan bir paketim kutu hasarlı olarak geldi. PTT aşağıdaki poşetin içine koymuştu kutuyu. Her ne kadar PTT'nin bu durumdan sorumlu olduğunu düşünsem de bu poşetleme uygulaması hoşuma gitti.

cihan komsum seninki yine gelmis sonunda; benim uzun zamandir bekledigim paketim TR'ye giris yapiyor ve sonra ne akla hizmetse Paraguay'a gonderiliyor  Confused

böylesi ilk defa basima geliyor dogrusu, arkadaslar bu durumda aranabilecek bir numara var mi acaba?

2hyf9fr.jpg
PTT müşteri hizmetlerini arayın ilk olarak. 444 1 788
naayi hocam tarihler yakin benim ulasan bir postamda da o satir vardi ama posta geldi.acele etmeyin biraz bekleyin derim.ben de eyvah geri gitmis diye dusunmustum
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...
(19/03/2015, Saat: 03:17)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: cihan komsum seninki yine gelmis sonunda; benim uzun zamandir bekledigim paketim TR'ye giris yapiyor ve sonra ne akla hizmetse Paraguay'a gonderiliyor  Confused

böylesi ilk defa basima geliyor dogrusu, arkadaslar bu durumda aranabilecek bir numara var mi acaba?

2hyf9fr.jpg

Hocam o çeviriin azizliği korkmayın, kargonuz Paraguay'dan çıkmış buraya geliyor.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
@cihankeskin, numara için teşekkürler.

@merg, hocam siz öyle yazınca içime bir umut doğdu tekrardan Smile biraz daha bekleyeceğim.

@Chinaski, gönderi Portekiz'den geliyor ama, Paraguay ne alaka anlamış değilim Smile
(19/03/2015, Saat: 18:59)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @cihankeskin, numara için teşekkürler.

@merg, hocam siz öyle yazınca içime bir umut doğdu tekrardan Smile biraz daha bekleyeceğim.

@Chinaski, gönderi Portekiz'den geliyor ama, Paraguay ne alaka anlamış değilim Smile
Komşum Paraguay kısmını bilemiyorum ama durum şöyle ki PTT kargoyu gümrükte kabul edene kadar olan işlemler kargoyu getiren firmanın sitesinden ve ya aralarindaki iletişim kanalı neyse ordan ediniliyor. Bu bilgi çevrilerek ptt ekranına bastiriliyor. Bu süreçte çeviri hataları ve ya yazılımsal bug olması muhtemel bir durum. Siz kargoyu trackonline nokta ru sitesinden bir aratin. Ben baktim sizin kargo 26 Şubat ta Portekiz den çıkmış ama yanlışlıkla Paraguay a gitmis olabilir ve ya aktarma ile gönderildi bilemiyorum. Ama su an buraya geliyor muhtemelen P.tesi geliş kaydı yapıldı diye yazar.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yurtdışında bedava kargo seçeneği olan mağazalar? badgergagaci 0 609 16/01/2024, Saat: 01:15
Son Yorum: badgergagaci
  Kargo Kampanyaları pilotic 2 5,341 21/07/2022, Saat: 18:36
Son Yorum: memur603
Information Yurtdışı Sitelerinden Alışveriş - Soru&Cevap onurcakmak 159 105,150 29/03/2022, Saat: 02:25
Son Yorum: Burhan791
  Gümrükler Genel Müdürlüğü - Posta ve Hızlı Kargo Muafiyetleri izbe 43 29,621 26/09/2020, Saat: 13:27
Son Yorum: biryantin
  Yerli Sitelerden Yurtdışı Alışverişi mustbe 5 4,471 03/12/2019, Saat: 11:29
Son Yorum: 3RD1
  Yurtdışı Alışverişlerde %18 KDV Geliyor vintage 32 16,293 15/05/2018, Saat: 18:29
Son Yorum: kokopelli
  Uluslararası Kargo Seçenekleri ihtilaf 12 21,676 01/08/2014, Saat: 13:36
Son Yorum: onur98
  www.lookfantastic.com - Kargo Bedava theunnamed 79 101,203 29/12/2013, Saat: 14:25
Son Yorum: korhan
  Yurtdışı alışveriş gorkem2020 10 20,499 12/12/2013, Saat: 22:22
Son Yorum: onur98
  usps kargo takip sorunu mimaradam 4 12,185 25/06/2013, Saat: 16:23
Son Yorum: mimaradam

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: