Ming Shi Shaver 2000s Futur Klonu Ayarlı Tıraş Aleti
bu ürünün  standı da yapılmış.
isteyen standıyla birlikte alabilir
HTB1E0VwQpXXXXcwXVXXq6xXFXXX7.jpg?size=3...6982483be1

linki burada
Orjinal Futur sahipleri de alabilir bence.... Big Grin
Ben de 1 adet migshi siparişi verdim 9 $ aldım 33₺ ödeme yaptım
0f61e2c601ecd1811e5dc7bdf12940f0.jpg

Benim alette geldi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
EJ DE89 ile kahramanımız Ming Shi'yi mildliği ve konforu açısından kıyaslayacak bir üstat varsa seve seve okurum.
(31/03/2017, Saat: 17:12)yokon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: EJ DE89 ile kahramanımız Ming Shi'yi mildliği ve konforu açısından kıyaslayacak bir üstat varsa seve seve okurum.

Biraz kullanarak ben kıyaslayabilirim. Benimkisi de bugün elime geçti.
Kullananların yorumlarını merakla bekliyoruz.
5ai3oh.jpg
qx3v4n.jpg
344wjsj.jpg
e1av4m.jpg

Benim makine de geldi. @bayercy üstad ile karşılıklı kıyas yapabilmek için ben qshave marka olandan sipariş etmiştim.
oldukça şık bir kutuda geliyor.yanında gelen jiletler apache marka. Jiletleri henüz denemedim.
makine ilk bakışta ele gayet tok bir hissiyat veriyor, görünüm olarak da oldukça güzel görünüyor ama detaylara bakınca futur ile bariz kalite farkı olduğu hissediliyor
yine de fiyatının üstünde bir kalite algısına sahip, üst kapağın alt tarafında kaplama sıkıntılı, başka da büyük bir sorun görmedim.
makine ile ilk denememi yaptım şunu söyleyebilirim kesim hissiyatı olarak futur ile alakası yok.
öncelikle üst kapak çok sert kapanıyor, jileti taktıktan sonra iyice bastırmak lazım, ilk takışta jileti hizalı tutmadığını farkettim sonra çıkarıp hizalayıp iyice bastıraraktekrar taktım ve tıraşa başladım.
Futurdaki(genelde 2. ayar kullanırım) o etkili kesim hissiyatını alamadım, futurda jileti çok net hissederken bu alette(3. ayar) tıraş boyunca sanki jiletin önünde bariyer varmış gibi hissettim.futur dan mild olduğu kesin ama bu mild hissiyatı ayar derecesini artırarak eşitlenecek türden değil.
tamamen farklı bir alet hissiyatı diyebilirim. Yanakta düz zeminde kesimde pek değil ama kıvrımlı bölgelerde ve rötüşta bu fark daha net hissediliyor.
tıraş sonrası hissiyatında ve şap testinde sorun yok.
sonuç olarak bu alet fiyatına göre oldukça iyi bir alet bu tartışmasız ama üretimdeki kalite standardı nasıldır bilmiyoruz, gelen her alet aynı kalitede ve kesim hissiyatında mıdır bilmiyorum,benim değerlendirmem kendi cilt-sakal yapıma ve bana gelen alete göre.
Bu alet uygun fiyata ayarlı bir alet denemek isteyenlere(beklentiyi çok yükseltmemek şartıyla) uyar, hatta jilet tutma konusunda gerekli uyarılar yapılırsa geleneksel tıraşta yeni olanlara da uyar bence yurdum insanının tıraş alışkanlıkları düşünüldüğünde uzun-kısa sakalı kesebileceğinden çoğu kişiye kısmen uyar diyebilirim bu nedenle uygun fiyata gayet şık ve güzel bir hediyelik olabilir, ama forumda bu işin gurmesi konumundaki arkadaşlara yeni bir tat olarak çok bir şey katmayacaktır ( yani "pesto soslu polenta" filan değil "ekmek arası döner" ama malzemesi bol Big Grin )
Merkur futur ı merak edip de bununla ön tadım yapmak isteyenler için ise pek doğru fikir vermez. Şekil ve mekanizma benzer olsa da kesim hissiyatının alakasız olduğunu yukarıda belirtmiştim zaten. Smile
Hocam size gelen aletin kutusu ve yanında gelen jilet farklı. Bana Ming shi Mp-036 jilet ile geldi. Malzeme kalitesi konusunda aynı sanırım ama jileti kusursuz tutuyor bendeki örnek. Tıraşının Futur tıraşı olmadığı ortada çünkü alet mild. EJ89 kıvamını seven ben bu alet ile 2. ve 3. ayarı ancak yeterli buldum. Bu bağlamda beklentiler mild yönde olmalı. Kesim hissini de pek beğenmedim. Elbette bunlar ilk izlenimim, denemelerim sürecek.
@arandur marka farklı olsa da ben de aynı üreticinin elinden çıktığını düşünüyorum hocam, bunca yıl üretilmeyip de sonra bir anda tüm üreticilerin futur klonu üretmeye başlaması pek olası gelmedi bana. Ama üretilen her alet de aynı kaliteyi tutturamıyor olma ihtimalleri yüksek o nedenle diğer yorumlardan pek etkilenmeden kendi gözlemlerimi yazmaya çalıştım, tabii bende aleti şimdilik 1 defa kullandım, denemeler devam edecek ama aşağı-yukarı eldeki mal bu Smile

Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş aleti bakımı Märzen 1 237 09/04/2024, Saat: 21:10
Son Yorum: BigHillMe
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,414 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  SATILIK: Pearl SS-04 Jiletli Tıraş Makinesi asrnnn 1 1,340 24/04/2023, Saat: 18:48
Son Yorum: asrnnn
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 6,041 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 97,330 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,439 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 315,121 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,881 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Rex cut tıraş makinası Lawdilemma 18 12,184 10/06/2021, Saat: 14:00
Son Yorum: Oldman
  Muhle Rocca R94 Tıraş Aleti İncelemesi marv 13 6,116 19/05/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Lumberjack

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: