Bugün kolunuzda hangi saat var
fe332070c61a85730f0c0238fcc1a59c.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
İçimi seninle ısıtıyorum.
(01/09/2017, Saat: 10:48)Aedan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Harika bir saat. Tebrikler

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.
(04/09/2017, Saat: 10:37)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Harika bir saat. Tebrikler

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Teşekkürler

Aedan zevklerimiz benzermis. GUzel saat, kolunuza da cok yakısmıs. Guzel saatler/gunler gecirmeniz dilegiyle.
(04/09/2017, Saat: 12:48)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aedan zevklerimiz benzermis. GUzel saat, kolunuza da cok yakısmıs. Guzel saatler/gunler gecirmeniz dilegiyle.

Çok teşekkürler

Wink 
Bugün kolumda benim için maneviyatı oldukça yüksek, önemli bir saat var. Rahmetli üvey babamdan kalma bir casio DB-59 databank saat. Bu saati yıllar evvel ben ortaokula giderken kendisine almıştı, benim görünce dibim düşmüştü çünkü o zaman için gerçekten teknolojik bir saatti, 95li yıllardan basediyorum 20 yıldan fazla. Saatte gözüm kaldı tabi, bunu da kendisine sık sık belli ettim, en sonunda bana vermişti dayanamayıp.  Smile  

O zamanlar teknoloji yok, bu saatte telefon kaydetme, 50 sayfa databank hafızası, kayar yazı, tam ekran arka ışıklandırma  gibi özellikler vardı. Ortaokul zamanları az fizik, matematik formüllerini kaydedip kopya amaçlı kullanmamıştım bunu.  Wink  Tabi sonraları gençlik zamanı daha metal, otomatik vs saatlere merak salınca bu saat de pili bitmiş kordonsuz halde 10 yıldır bir köşede çekmecede zamanını bekliyordu. Geçen aklıma geldi şuna kordon alsam yenilesem diye düşündüm. Fakat artık üretilmeyen, retro bir model olduğundan kayışı falan hiç birşeyi bulunmuyor. Ara tara derken ta Muşta bir satıcıda saatin orjinal kasasını ve kayışlarını buldum. 2 kayış kalmış ikisini de aldım, bir de kasa ve yeni pil. Aslında yeni conta da alacaktım ama elinde yokmuş. Bugün geldi malzemeler, saati yeni sıfır kasasına aldım, yeni cicili orjinal kayışlarını taktım, şimdi kolumda.

Evet çok özel bir saat olmayabilir, herkesin kolayca alabileceği bir casio saat işte, ama taktığımdan beri hatıralarım gözümün önünden uçuşmaya başladı, ben resmen bu saat ile büyüdüm. Babam, orta okul zamanlarım, arkadaşlarım, o güzel çocukluk yıllarım, karne heyecanı, karne harçlıkları, harçlıkla koşa koşa kadıköy boğa kfcye gitmek, inci pastanesi, rıhtım, hayvan pazarı, kırmız halk otobüsleri, gülhane hayvanat bahçesi.. ben fena oldum gidip bir krombacher açayım.  Rolleyes

IMG_5132.jpg
IMG_5134.jpg
IMG_5139.jpg

Bu arada ekranda soldaki kutunun içinde bir simge çıkıyor memo tuşuna basılı tutunca. Bunun fonksiyonu hatırlayamadım, hatırlayan var mı? Galiba başlık kısmında yazdığınız memo hafızasını kayar yazı yapıyordu ama emin değilim.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Ne güzel bir hikayeymiş böyle. Ben de 1985'te babamın yurt dışından bana getirdiği casio bir saati bir hafta kullanmış, sonra da yaw bu nasıl çalışıyor acaba deyip parçalamıştım. Sonra birleştiremedim tabi Smile
Komşularım Forumu gezdikçe tam yerine geldiğimi anladım. Mütevazi bir saat koleksiyonum bulunmakta. Bugün için kolumda Casio G-Shock Master G - Rangeman (Multi Band 6 Triple Sensor)  bana eşlik etmekte. Saat tutkunları özellikle 80'li - 90'lı yıllarda çocukluğunu yaşamış herkes bilir ki G-Shock ilk görüşte aşktır. 1992 yılında,12 yaşımda ilk G-shock saatimi harçlıklarımı biriktirerek aldım. Hatta şu an üşenmedim internetten model numarasını buldum DW_5900C_9 bu harika saat benim ilk G-Shock saatim olarak fani hayatıma girdi. Pişmanlığım ilk göz ağrımı olan bu saati bir başka model ( model no: DW 6294_1B)  G-shock için satmış olmamdı. İkinci aldığım G-Shock ise hayatımı kurtardı. Apartman kapısının camı üzerime devrilmişti ve refleks olarak kollarımı öne doğru uzatarak kendimi korumuştum. Bileğimde bir kesik olmuştu ama kesiğin büyüğü ve irice bir cam parçası saatimin kayışında kalmıştı daha derin ve tehlikeli bir kesiğin olmasını önlemişti. Eğer kolumda G-Shock saatim olmasaydı bileğim param parça olmuş olacaktı. Şimdilerde Emekliliğinin tadını çıkartmakta ne kayışı kaldı ne kasası, belki çalışmıyordur bile ama olsun yine de mütevazi koleksiyonumun emektar parçası olarak yerini koruyacaktır.

Hey gidi günler dedirtti şimdi bana Smile
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
(13/09/2017, Saat: 22:51)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada ekranda soldaki kutunun içinde bir simge çıkıyor memo tuşuna basılı tutunca. Bunun fonksiyonu hatırlayamadım, hatırlayan var mı? Galiba başlık kısmında yazdığınız memo hafızasını kayar yazı yapıyordu ama emin değilim.

O yanlış hatırlamıyorsam alarm çaldığında ışığın da yanmasını sağlayan bir modu gösteriyordu. Eğer aydınlatma ledi sağlamsa alarm kurup bir deneyin isterseniz üstad.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Babamın hediyesi 2004 model seiko 5. 13 yıldır bilfiil kolumda.

kXYQ7W.jpg
Merkur Progress - FS pu23p fh26   - Astra Platinum - Nivea Tıraş Kremi - Gillette Tıraş Sonrası Balsam

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Saat meraklısı var mı? Lord Sparhawk 796 902,925 17/01/2024, Saat: 22:38
Son Yorum: Birole
  En Son Hangi Filmi İzlediniz? Niko 424 159,208 04/10/2022, Saat: 16:13
Son Yorum: sfenks
  Akıllı saat sorunsalı taka 14 5,001 08/12/2021, Saat: 02:32
Son Yorum: BitikEfsane
  Saat Restorasyonu yaptırılabilecek yerler kerimovic 41 34,213 23/05/2021, Saat: 23:56
Son Yorum: Razorlazer
Question Hangi maskeyi kullanıyorsunuz Dragon 25 9,945 29/12/2020, Saat: 20:05
Son Yorum: Kecelan
  Aracınızda motor yağı olarak hangi markayı tercih ediyorsunuz? Neden? papazerigi 121 147,597 09/12/2020, Saat: 00:45
Son Yorum: Mustafa40
  Bugün şunu öğrendim. anarche 120 108,631 21/09/2020, Saat: 22:15
Son Yorum: mustbe
  Hangi takimi destekliyorsunuz ? GeltirBot 127 101,322 24/06/2020, Saat: 15:54
Son Yorum: Perseus
  Akıllı Saat Önerisi connect 14 7,554 29/01/2020, Saat: 01:05
Son Yorum: forevermore07
  Aracınıza Hangi Firmadan Yakıt Alıyorsunuz? Niko 42 19,894 04/10/2018, Saat: 12:52
Son Yorum: krub

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: