Merhaba
Merhaba, tıraş olmayı aslında hiç sevmem çünkü aşırı sert ve kalın telli sakallarım var.Normalde ilk tıraş olmaya başladığım zamanlarda yani 20-25 sene önce arko tıraş kremi ve o zaman mevcut olan 2 bıçaklı permatik kullan at kullanırdım.Daha sonraları mach 3 ile devam ettim.Ara sıra marka fark etmeden kullan at türleri ile son birkaç senedir fusion ve mach3 turbo ile tıraş oluyordum.
Sakallarım sert,kalın telli ve biraz da yatık olduğundan önce fusion ile düz ve yan tıraş olduktan sonra 3.perdede mach3 turbo ile tersten tekrar geçiyordum. Yağlı bir cildim olduğundan küçük sivilceler ve kızarıklıklar sürekli mevcuttu. Geçen ay markette kartuşları incelerken tesadüf eseri jiletli makineleri gördüm ve tekrar bir hevesle kartuşları bırakıp eski usul tıraşa geri dönmeye en azından denemeye karar verdim ve bir aydır bu şekilde devam ediyorum.
Önce siyah wilkinson plastik alet derby jilet ve arko sensitive krem aldım.Arko krem 2 haftada bitti.Cella sabun denemek istedim ve şu an buna devam ediyorum. Tıraş aleti olarak da Feather popular kullanıyorum feather jilet ile beraber.2 günde bir tıraş olan biri olarak şu anda gayet memnunum.

İkinci el bir progress aldım ve bir tanıdığa polisaj ,kimyasal temizleme ve gümüş kaplama yapması için verdim ama makinayı mahfetmişler.Hurdaya çıktı.

Eski usul tıraşa başladıktan sonra cilt sorunlarım neredeyse sıfıra indi diyebilirim. Herkese pürüzsüz tıraşlar.
Hoşgeldiniz,
Biraz da slant makinelere bakın derim. Çok daha rahat tıraş olursunuz. Anladığım kadarıyla şu an elinizde wilkinsondan başka makine yok. Yeni bir şey alacaksanız, Slant tavsiye ederim.
Hoşgeldiniz, keyifli forumlar dilerim
Hoş geldiniz. Iyi forumlar.
@forges komşum tekrar hoşgeldin diyeyim Smile .Benim geleneksel tıraş maceram kasım2016 da başladı .İlk önce bende senin gibi tıraş aletlerini hızlı değiştirdim.Gereksiz bir dünya masraf ettim .Şimdi 4 ay önce aldığım aletlere sil baştan geri dönüyorum. Önce teknik ve el alışkanlığını geliştirmek daha başarılı sonuçlar almamıza ve alışverişlerimizin isabetli olmasına olanak sağlıyor.Forum okumaları da çok keyifli ve öğretici oluyor.
de te fabula narratur.!
Hoşgeldiniz ,
Hoş geldiniz, keyifli tıraşlar...
Hocam progress'e ne yapmışsınız öyle Huh
Progress altı üstü , polisaj hele hele gümüş kaplama .. Geçmiş olsun Undecided
Hoşbulduk, hepinize teşekkür ederim. Ben ilk kullandığım wilkinsonu artık sadece banyoda kullanıyorum. Tıraşta kullandığım tek alet şu an Feather popular+feather jilet 2 günlük sakalda etkili.Ancak aynı jileti ilk sefer mükemmel verimle kullanırken 2.sakalda kullanınca tahriş yapıyor.O yüzden her jileti 1 kez kullanıyorum. Cella sabunu da forumdan gördüm ve o şekilde aldım. Arko krem ile aman aman his,köpük farkı yok gibi ya da ben hissetmedim.
Progresi ayar sistemi olduğu için 2.el olarak deneme maksadıyla almıştım ama polisaj yapan arkadaş makinanın jilet tutan kısmını ve tarak kısmını zımparayla yeniden tasarlamış Smile ve kullanılamaz hale geldi.
Şimdi ara sıra forumda konuları okuyup boş vakitleri değerlendiriyorum. Herkese pürüzsüz sinekkaydı tıraşlar dilerim.
(24/05/2017, Saat: 11:40)marek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @forges komşum tekrar hoşgeldin diyeyim Smile .Benim geleneksel tıraş maceram kasım2016 da başladı .İlk önce bende senin gibi tıraş aletlerini hızlı değiştirdim.Gereksiz bir dünya masraf ettim .Şimdi 4 ay önce aldığım aletlere sil baştan geri dönüyorum. Önce teknik ve el alışkanlığını geliştirmek daha başarılı sonuçlar almamıza ve alışverişlerimizin isabetli olmasına olanak sağlıyor.Forum okumaları da çok keyifli ve öğretici oluyor.
Hoşbulduk.Haklısınız.
Aslında ben makina değişikliğinden ziyade gümüş kaplamayı sevdiğim için denedim.Gümüş en sağlıklı ve antibakteriyel metallerdendir. Şimdi kullandığım featherin çoğu plastik yoksa onu da kaplatmak isterdim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 860 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,612 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 698 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,865 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 755 01/05/2023, Saat: 15:49
Son Yorum: Ömer t. Katı