Tıraş Sabunu Yapımı
Yakın zamanda sabun yapmayı denedim ama bazı hatalarım oldu. Bilen kişiler varsa diye bir şeyler soracaktım.

Anladığım kadarıyla sabun yapımındaki hatam NaOH ile yağları karıştıramamak oldu. Şu an donmuş halde duran sabunun üst kısmında beyaz bir inçe tabaka var. Altında ise sanırım yağların karışımı var. Anladığım kadarıyla NaOH üstte kalmış kısım. Onu sıyırıp atsam, yağ kısmını yeniden eritsem ve tekrardan NaOH ilave etsem sizce kurtarma ihtimalim var mıdır?
Merhaba üstadlar ve benim gibi yeni gelenekselciler.
Ben sürekli birşeyler üretmeyi seven biriyim ve bu aralar tıraş sabununa taktım kafayı. Sabun yapımı basit birşey fakat tıraşa uygun hale getirmek için neler ne ve nasıl eklenir bu proraso gibi yumuşak nasıl yapılır, bol köpük ve kaygan kurumayan bir sabun taktikleri nelerdir? Gibi bir süri sorum var ve bi süredir araştırmama rağmen internette hiç bir bilgi bulamadım. Takip ettiğim kadarıyla aramızda yapanlar var peki bu yapan arkadaşlar standart sabun mu yapıyor yoksa sorduğum özellikleri barındırıyorlar mı? Bu konuda beyin fırtınası yalabileceğim üstadları yoruma davet ediyorum. Bana gerekli bilgiyi sağlayan üstadıma ilk numuneleri ve tamam bu oldu artık diyebileceğim sonuç sabunlarımdan hediye edeceğim.
Şimdiden teşekkğr ederim.
http://www.soapcalc.net/calc/SoapCalcWP.asp

Selamlar. Verdiğim linki kullanarak farkli karisim yuzdelerinde sabununuzun ne gibi ozellikleri olacagini ogrenebilirsiniz. Tiras sabununda köpük kalitesi önemli olduğu icin don yagi veya hindistan cevizi yagi yogun olarak kullaniliyor. Yine kolay kopurme icin hint yagi kullaniliyor. %5 potasyum hidroksit karisimiyla croap tarzi sabunlar yapabilirsiniz. Simdiden basarilar dilerim.
(12/11/2019, Saat: 22:02)Mtopay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: http://www.soapcalc.net/calc/SoapCalcWP.asp

Selamlar. Verdiğim linki kullanarak farkli karisim yuzdelerinde sabununuzun ne gibi ozellikleri olacagini ogrenebilirsiniz. Tiras sabununda köpük kalitesi önemli olduğu icin don yagi veya hindistan cevizi yagi yogun olarak kullaniliyor. Yine kolay kopurme icin hint yagi kullaniliyor. %5 potasyum hidroksit karisimiyla croap tarzi sabunlar yapabilirsiniz. Simdiden basarilar dilerim.

Hocam ben biraz daha sıvı tarzı bişeyler düşinğyorum yani direk sabun olarak yapmaktan ziyade normal sabun yapıp onu biraz daha yumuşak kıvama getirmek istiyorum proraso tarzı
https://youtu.be/3-fasReXopg
Bu linkteki tarifle istediğiniz şekilde yumuşak bir sabun elde edebilirsiniz. KOH oranını ne kadar artırırsanız sabununuz o kadar yumuşar.
(19/11/2019, Saat: 17:23)muhsin79 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: https://youtu.be/3-fasReXopg
Bu linkteki tarifle istediğiniz şekilde yumuşak bir sabun elde edebilirsiniz. KOH oranını ne kadar artırırsanız sabununuz o kadar yumuşar.

Tamam hocam ben bu tüpteki sabunlar gibi düşünüyorum. Umarım olur tarif gayet başarılı.
(19/11/2019, Saat: 21:13)akaysakarya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tamam hocam ben bu tüpteki sabunlar gibi düşünüyorum. Umarım olur tarif gayet başarılı.
Detaylı bir video çekebilir misiniz acaba?

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
ŞİMDİ SIRA KAYDIRCAK SİNEK BULMAYA GELDİ

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli? baduruk 434 450,713 18/10/2023, Saat: 23:18
Son Yorum: Zayn
  El Yapımı Tıraş Kremleri Efrasyab 35 14,361 09/10/2023, Saat: 23:39
Son Yorum: DeaKeN
  Dove shea butter katı sabunu tıraş sabununa dönüştürme SertAdam 6 3,057 05/06/2023, Saat: 18:54
Son Yorum: mustafa03
  El Yapımı Traş Çantası Seuy 9 2,038 10/04/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: Mecanica
  Tıraş Aleti Sapı İmalatı habaz 24 7,740 26/03/2023, Saat: 03:44
  Tıraş Aleti ve Ekipman İmalatı hk. Kasis Medya 5 2,296 26/03/2023, Saat: 03:41
  Tıraş sabunu Yapımı. SertAdam 35 10,338 11/12/2021, Saat: 16:15
Son Yorum: serboser
  Kendi Tıraş Sabunumu Yaptım klasik63 17 7,829 15/10/2021, Saat: 01:33
Son Yorum: SertAdam
  Hazır Tıraş Dolabı Önerisi dikdik_s 69 62,657 07/09/2021, Saat: 19:38
Son Yorum: fatiherol54
  DIY - Kolonya, Tıraş Kolonyası ve Tıraş Losyonu Yapımı Straht 51 58,864 25/06/2021, Saat: 18:19
Son Yorum: XauPau

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: